berg of op het water Gala-koffie in Britse handen PZC Vrijdag 18 januari 2008 39 Handelstekort van Europa loopt op LUXEMBURG - Het handelstekort van de Europese Unie loopt op. De import was in november 16,3 miljard euro groter dan de export. In oktober was dat nog 14,3 mil jard euro. Door de dure euro bleek het lastig, te exporteren naar de Verenigde Staten. De uitvoer naar landen als Rusland en India groei de wel. De import van artikelen uit China neemt explosief toe: een groei van 21 procent over de eerste tien maanden van 2007. Microkrediet voor vrouwen in Nederland DEN HAAG - Het multiculturele in stituut Forum en ontwikkelingsor ganisatie Oxfam Novib willen in Nederland allochtone vrouwen on dersteunen die een eigen bedrijfje willen beginnen. De organisaties willen vrouwen advies geven over een eigen bedrijf, of helpen bij het krijgen van kleine leningen. Oxfam heeft in het buitenland er varing met dit microkrediet opge daan. Veel startende ondernemers blijken slecht op hoogte te zijn van de regels. Banken zijn huiverig om hen een lening te geven. Minder spaarsoorten bij ING en Postbank AMSTERDAM - ING snoeit het aan- tal soorten spaarrekeningen van de bank en die van dochter Post bank terug van 71 naar 21. Om klanten te laten overstappen naar een andere rekening, biedt de bank hen betere voorwaarden op hun spaarproduct. Nick Jue, direc teur ING Nederland, vindt de lo pende reorganisatie waarbij Post bank en ING samengaan een 'ide aal moment' om de wildgroei van rekeningen aan te pakken. Eind dit jaar wil de bank ermee beginnen. Werkloosheid daalt over hele linie VOORBURG - De werkloosheid is vo rig jaar over de hele linie afgeno men. Gemiddeld waren in 2007 344.000 mensen werkloos. Dat zijn er 69.000 minder dan in 2006. De werkloosheid daalde vorig jaar in alle leeftijdsgroepen en zowel onder mannen als vrouwen. Wel daalde de werkloosheid onder mannen sterker dan bij vrouwen. Van de mannelijke beroepsbevol king was over heel 2007 gemid deld 3,6 procent werkloos. Bij de vrouwen was dat 5,7 procent. In het gebied komen zevenhonderd vakantiewoningen te staan. Zowel de bosvilla's als de waterhuizen worden op palen gezet. artist's impression Teema architecten Project Maasmechelen Aantal overige projecten 700 vakantievilla's, 150 hotel kamers, golfbaan, restaurants. Het gebied waarin de kolenmij nen lagen kreeg 14 jaar gele den de bestemming recreatie in plaats van industrie. Daarbij is een fout gemaakt. Ook het terrein van een naastgelegen bedrijf is bestempeld als na tuurgebied. Dat bedrijf heeft bezwaar gemaakt. Begin dit jaar besliste de Belgische Raad van State dat de bestemming opnieuw in industrie moet wor den veranderd. Van Garderen: „De Belgische overheden doen er alles aan de fout te herstel len. ledereen wil dit plan uit voeren. Zelfs nationaal park Ho ge Kempen. Het staat de plan nen niet in de weg." In de waterplas komen honderd luxere huisjes op palen te staan. artist's impression Teema architecten Badpaviljoen Domburg, 15.000.000 euro Valle de Caipe, Spanje, 62 vil la's, 18.000.000 euro Mariënbosch, Nijmegen, 73 ap partementen in voormalig klooster, 40.000.000 euro Golfbaan Domburg, uitbrei ding, hotel en villa's, 40.000.000 euro Bos Lommer, Amsterdam, 300 appartementen, hotel, 70.000.000 euro Goese Schans, Goes, heront wikkeling Goese Haven, 120.000.000 euro Riviera Resort, Biggekerke, ho tel met 160 appartementen, 25.000.000 euro Grondpositie Oostburg, 200 woningen, 50.000.000 euro DE PLEK VOOR EEN UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING! Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113) 30 24 30 V DE WOON i Investeringsfonds neemt koffiebrander Drie Mollen over. DEN BOSCH - Koffiebrander Drie Mollen is in handen gekomen van een Britse investeringsmaatschap pij. Het bedrijfj producent van de merken Gala en Max Havelaar, heeft grootse plannen om de Euro pese koffiemarkt te veroveren. De nieuwe geldschieter is Cap Vest, een Brits investeringsfonds met veel ervaring in de voedings branche. Directeur Kees Krikke stelt dat Drie Mollen met de Britse inves teerders een nieuwe fase ingaat. „Met CapVest denken we ons be drijf verder te kunnen uitbouwen. We kunnen ook profiteren van hun ervaring in de sector. Het is een investeerder die ons begrijpt." Koffiebrander en theepakker Drie Mollen heeft het hoofdkantoor in Den Bosch; de belangrijkste koffie- fabriek staat in Bolsward. Het be drijf is naar eigen zeggen Europees marktleider voor de productie van huismerken koffie. Belangrijke af zetmarkt zijn de grote supermarkt ketens. Daarnaast heeft Drie Mol len - waar negenhonderd mensen werken - de bekende merken Gala en Max Havelaar in het assorti ment. Vorig jaar boekte Drie Mollen een omzet van 300 miljoen euro. Voor al de productie van koffiepads in de fabriek in Bolsward legt het concern geen windeieren. Het be drijf maakt de populaire pads voor de Nederlandse, Duitse en Franse markt. Binnenkort komt Denemar ken daarbij. „Drie Mollen is een uitgelezen kans om te investeren in een marktleider binnen de Europese koffiesector", schrijft CapVest in een toelichting. De Britten nemen het bedrijf over van de investe ringsfondsen Gilde Buy Out en ABN Amro Capital. Die namen in 2003 de aandelen in het familiebe drijf over van toenmalig directeur en grootaandeelhouder |os Koster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59