in België studeren Morres verbaasd over afwijzing sociaal plan door vakbonden Roep om meer plek parkeren ZEEUysW-VlMNüffl 1 Spectaculaire uitverkoop badkamers! Orgelconcerten in Grote Kerk ■IE3I15I3LBM Praise in kerk Terneuzen pzc Vrijdag 18 januari 2008 27 Zeeuws-Vlamingen trokken vijftig jaar geleden massaal naar Den Haag om actie te voeren voor vrije veren. Eddy, zoon van actievoerder (en raadslid) Piet Stevens uit Steen, was als tienjarige bij de demonstratie in Den Haag voor vrije veren. Hij laat een foto zien met daarop zijn vader (links) en Honoré Colsen (2e van links), die de hand van minister Algera van Verkeer en Waterstaat schudt. foto Peter Nicolai Colsen: „Dat gesprek van een dele gatie met Algera heeft nauwelijks een kwartier geduurd. Toen kwa men ze, met lege handen, weer naar buiten. M'n vader heeft toen nog een groepje vrachtwa genchauffeurs tot de orde geroe pen, die een auto van de een of an dere minister wilden omkiepe ren." Stevens senior (inmiddels overle den) blikte 25 jaar na de actie te rug tijdens een radiouitzending van de VPRO. De teksten op de spandoeken passeerden de revue ('Zeeuwsch-Vlaanderen is geen wingewest', 'Vrije ferry anders re bellie') en Stevens voegde eraan toe: „De veren waren direct na de oorlog, op gezag van Koningin Wilhelmina die toen in Eede terug keerde in ons land, vrijgemaakt. Toen hadden we vrije veren. In '58 werd het tarief terug ingevoerd. Juliana heeft daaraan meegewerkt en dat heb ik haar altijd kwalijk ge nomen." Hij besloot nooit meer één voet aan boord te zetten on der het motto: 'ik betaal niet om in mijn eigen land te komen' en reed altijd rond via België. Hij ver diende er de bijnaam 'rebel van Zeeuws-Vlaanderen' mee. Opvol gers heeft hij nooit gehad. terneuzen - De Stichting Behoud Grote Kerk Terneuzen heeft twaalf organisten bereid gevonden om bij toerbeurt een concert te verzor gen op het markante orgel in de Grote Kerk in de Noordstraat. De orgelconcerten kunnen gratis worden bijgewoond door de in- en uitlopende bezoekers en begin nen met ingang van deze maand. Elke eerste en derde zaterdag van de maand kruipt één van de orga nisten tussen 14.00 en 15.00 uur achter het orgelklavier. door Sheila van Doorsselaer hulst - De directie van meubelbe drijf Morres is verbaasd dat de vak bonden FNV en CNV het sociaal plan voor de 105 ontslagen werkne mers hebben afgewezen. „Heel opmerkelijk, omdat het so ciaal plan identiek was aan dat van twee jaar geleden en dat hebben de bonden toen wel goedgekeurd", zegt algemeen directeur Walter van de Griendt. Van de Griendt wil niet ingaan op de financiële kant van de ontslagre geling. „Maar in het sociaal plan is ook geregeld dat de medewerkers begeleiding krijgen bij het zoeken naar een andere baan en ook trai ningen krijgen aangeboden. Het aanbod geldt tot 38 maanden na het ontslag." Volgens Van de Griendt pakken de bepalingen in het sociaal plan nu beter uit dan twee jaar terug. „Toen was het slechter gesteld met de arbeidsmarkt. Tegenwoordig is het al wat eenvoudiger om aan een andere baan te komen." Buiten de vakbonden om, polst Morres of de boventallige mede werkers toch interesse hebben in het sociaal plan. In navolging van de SP en Progressief Hulst, vraagt ook de Hulster PvdA-fractie in een open brief aandacht voor de reor ganisatie bij Morres. APK? ga naar: voordeligkeuren.nl Uitbreiding ziekenhuis vraagt ook om uitbreiding parkeren. terneuzen - Het parkeerterrein bij het ziekenhuis De Honte in Tet- neuzen moet worden uitgebreid. Daarvoor pleit het Terneuzense raadslid Cees Freeke (LCF). „Iede re middag moeten bezoekers op de weg parkeren, met het risico van een parkeerbon", constateert Freeke in schriftelijke raadsvragen aan burgemeester en wethouders. Hij signaleert ook dat steeds meer bezoekers hun heil zoeken in de wijk of op het naburige parkeerter rein, dat bedoeld is voor bezoekers van de Aldi en andere winkels. De ontwikkelingen rond het zie kenhuis zullen de behoefte aan meet parkeerruimte nog groter ma ken. Freeke wijst op de uitbrei dingsplannen van het ziekenhuis. Verder wordt door specialisten meer parttime gewerkt, waardoor meer werkplekken nodig zijn en komen er specialistische verpleeg kundigen bij, die zelfstandig poli klinisch werk doen. Freeke vraagt het college aandacht te besteden aan parkeerruimte voor de groeien de stroom bezoekers. Schitterende showroom badkamers! www.logus.nl Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout- en plaatmatenalen, sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. Goes Noord. Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Vlissingen. Marie Cuneweg 9-13. T: 0118 - 69 00 25 terneuzen - In de Grote Kerk in Terneuzen wordt zaterdag 26 ja nuari een nieuwjaarspraise gehou den. Dominee Becker is gastspre ker tijdens de dienst in de kerk in de Noordstraat. Er worden onder begeleiding van een band aanbid dingsliederen gezongen. Ook is er een korte overdenking. De dienst begint om 19.30 uur. praise@zeelandnet.nl. .V\aa»A*» ?:k'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53