Zeeland PZC Regie trekt kort geding deels in ZEEUWS-VLAANDEREN 31 25 38 en 39 Zoeken naar bodemschatten onder Haven Grondsanering Koepoortstraat Axelaars in gevangenis na ruzie Witte mol duikt op in Vogelwaarde Vrijdag 18 januari 2008 Goese onderneming zorgt voor Maladiven in Maasmechelen Tip? redtern@pzc.nl Taxi-organisatie wil wel blijven meedingen naar WMO-vervoer. - door Raymond de Frel terneuzen - Taxi-organisatie Re gie BV trekt haar kort geding tegen het Samenwerkingsverband Collec tief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen over de gunning van het leerlin genvervoer in. Beide partijen zien elkaar op 31 januari nog wel voor de rechter voor het rijden van WMO-ritten (ouderen en gehandi capten). De taxi-oorlog in Zeeuws-Vlaande ren escaleerde woensdag, nadat drie taxibedrijven (verzameld in Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen) een voorlopige vrede in taxiland doorbraken met een staking. Een kleine tweehonderd scholieren konden daardoor niet naar hun on derwijsinstelling worden gebracht. De drie reden in opdracht van Re gie BV. Voorzitter Co van Schaik van het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer zegde daarop uit onvrede het contract met Regie over het leerlingen- en WMO-ver voer op, zodat hij tot de schoolva kantie direct zaken kan doen met de betrokken taxibedrijven. „Weet je wat ik zo vreemd vind", vraagt directeur Rob Duitemeijer van Regie BV zich af. „Dat het ne gatieve gedrag van Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen uiteindelijk wordt beloond. Wij zijn ons con tract kwijt, maar zij kunnen ge woon verder." Duitemeijer stelt dat de drie bedrijven de regie van het WMO-vervoer graag in eigen hand wilden hebben. „Zij wilden UJ Regie BV trekt het kort geding tegen het samenwerkingsver band gedeeltelijk in, omdat ze in ziet dat ze wat betreft leerling- vervoer tekort is geschoten. dat wij de telefoon zouden door schakelen, waardoor onze centrale helemaal buitenspel zou worden gezet. Dat gaat niet zomaar, want er zijn bij ons ook telefonistes in dienst. Onze advocaten hebben vervolgens een oplossing geboden, maar daarop hebben we geen ant woord gehad. Behalve dan dat er de volgende dag meteen een blok kade is opgeworpen. Allesbehalve chique", aldus Duitemeijer. Regie BV beseft dat zij op het ge bied van het leerlingenvervoer te kort is geschoten en trekt daarom een kort geding tegen het Samen werkingsverband in. Dat kan daar door een voorlopige gunning toe kennen aan Taxi De Zwart, die uit de aanbestedingsprocedure als goedkoopste uit de bus kwam. Op het gebied van WMO-vervoer denkt Regie BV nog wel een rol te kunnen spelen. Wint zij het kort geding, dan moet de aanbeste dingsprocedure opnieuw worden gedaan. Als Regie verliest, moet het oude ren- en gehandicaptenvervoer wor den verdeeld onder taxibedrijven, waaronder ook Regie. Overigens waren er gisteren geen noemenwaardige problemen meer met het leerlingenvervoer. Sluis houdt rekening met archeologisch onderzoek. door Frank van Cooten aardenburc - Onder de Haven in Aardenburg bevinden zich moge lijk historische bodemschatten. Daarom is archeologisch onder zoek nodig voordat de noodzakelij ke herstructurering van de Haven begint. Het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis houdt in de kosten opzet al rekening met dit onder zoek. De herstructurering bestaat uit de sloop van 25 oude huizen en ver vangende nieuwbouw van 21 wo ningen. Het project wordt in fases ge bouwd. Fase 1 bestaat uit de wo ningen Haven 14 tot en met 28, waarvoor nog één woning aange kocht moet te worden. Het college stelt de raad voor een krediet van 240.000 euro beschikbaar te stel len. Dat bedrag is voor aankoop en sloop van de woning en voor het verrichten van archeologisch on derzoek. De gemeente kampt voor het hele project met een exploitatietekort van ruim 1,1 miljoen euro. Het college stelt de raad voor in de jaarrekening 2007 een voorziening te vormen om dit tekort af te dek ken. Dat kan met geld uit de reser ves volkshuisvesting en stedelijke vernieuwing. zaamslag - Na het afgraven van de vervuilde grond en het aanleg gen van een drainagesysteem voor grondwater, zijn de saneringswerk zaamheden aan de Koepoortstraat in Zaamslag afgerond. Inmiddels is ook de herinrichting van de hondenspeelweide gereed. Het erf aan de Koepoortstraat wordt maandag om 15.00 uur offi cieel geopend door wethouder Co van Schaik van de gemeente Ter- neuzen. terneuzen - Zes nieuwe dokters hieven gisteren het glas op hun toekomst bij de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen, tijdens de nieuwjaarsreceptie in De Honte in Terneuzen. Twee van hen deden hun artsexamen zelfs twee keer: de Congolees Constant Okouere (foto, tweede van rechts), die als ziekenhuisarts de eer ste is die spoedpatiënten opvangt en stabiliseert; en de Irakees Majid Shenawa (foto, tweede van links), die als arts-assistentcardioloog voor de pa tiënten op de hartafdeling zorgt. Okouere en Shenawa waren al arts toen zij ettelij ke jaren geleden in Nederland gingen werken, maar moesten hun bul toetsen aan de Nederland se norm. Psychiater Jan Scholiers (links) is specialist in angst- en stemmingsstoornissen bij het regionaal gezondheidscentrum. Al bekend bij Zeeuws-Vlaamse hartpatiënten is de Gentse hartchirurg Ruben Hamerlynck (rechts). Hij houdt maandelijks spreekuur in Ter- neuzen. Niet op de foto staan de kaakchirurg Frank Lippens en de kindercardioloog Kristof Van- dekerkhove. foto Peter Nicolai VRIJDAG 18 T/M ZONDAG 20 JANUARI axel - Een twintigjarige inwoner van Axel is woensdagavond lichtge wond geraakt bij een ruzie met een 25-jarige plaatsgenoot. De ruzie vond plaats op de Axelse Kanaalkade. Beide ruziemakers werden rond half elf door de poli tie aangehouden. De 25-jarige man wordt ervan ver dacht zijn twintigjarige plaatsge noot te hebben mishandeld en be dreigd. De andere man is aange houden voor het vernielen van de inboedel van een woning. De toedracht van de ruzie is nog niet bekend. De betrokkenen wor den nog gehoord. De heetgebakerde Axelaars zijn overgebracht naar de gevangenis in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51