Vlissingen vreest drukte op wegen c\civr£ OPRUIMING bin uit Nu Onderzoek naar aanvaring Rilland www.amadore.nl Elke maand dance in Goes Pïé RafrtiOndo GPS Middelburg of Goes Feesten en partijen de Jonge Hoek van Dijke Heerenstraat 9 s-Heerenhoek Tel.: 0113-351311 www.totaalwonendejonge.nl Kijk voor alle aanbiedingen op onze website PZC Vrijdag 18 januari 2008 29 RILLAND - De waterpolitie weet nog niet hoe twee binnenvaart schepen maandagavond rond elf uur met elkaar in aanvaring kon den komen op het Schelde- Rijnkanaal bij Rilland. „Wij gaan een extra onderzoek instellen", al dus woordvoerder Ed Kraszewksi. „Het was niet mistig en er was geen drank in het spel. Het was Uw gastheer in Vlissingen, Middelburg en Goes! wel donker, maar dat hoeft geen probleem te zijn. Het zicht was ook goed." Niemand raakte ge wond, maar de schade was groot. Bij het incident was bovendien een tanker betrokken met gevaarlij ke stoffen. Die kwam na het verla ten van de Kreekraksluizen in aan varing met een lege binnenvaarder die op weg was naar Antwerpen. H 0 E i. S E S T A R A N T S Rilland schopt straks bal op Cruyff Court RILLAND - De jeugd van Rilland krijgt mogelijk een 'CruyfF Court': een trapveldje van kunstgras om jongeren samen te laten sporten. De veldjes kosten ruim een ton, waarvan de CruyfF-foundation 50.000 euro betaalt. De rest wil de gemeente Reimers- waal bijleggen. Die heeft twee ton in kas voor een skatebaan, maar kan daar geen goede locatie voor vinden. WEEKEND Zaterdag 19 en zondag 20 januari 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. College wil opheldering over gevolg van lagere snelheid bij Middelburg. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Wat zijn de gevolgen voor de wegen in Vlissingen als de snelheid op de weg tussen Koude- kerke en Middelburg omlaag gaat? Het CDA in Vlissingen vreest dat het op de Rondweg Koudekerke en de Bossenburghweg (S14/S15) alleen maar drukker wordt. En dat terwijl de rotonde op de Sloeweg nu al te boek staat als mogelijk knelpunt. De doorgaande weg tussen Koude kerke en Middelburg is onveilig. Daarom wil het dagelijks provincie bestuur de snelheid terugbrengen van 80 naar 60 kilometer per uur. Voor mensen die van Zoutelande, Biggekerke of Koudekerke naar de snelweg moeten, kan de Rondweg Koudekerke dan een aantrekkelijk alternatief zijn. „Dat de weg aangepast moet wor den begrijpen we", zegt Marin de Zwarte van het CDA. „Maar de vraag is, hoe ze dat doen. Als ze hem verbreed hadden, kon mis schien ook de Rondweg Koudeker ke wat ontlast worden. Als het be sluit om de snelheid terug te W* Het CDA en het Buurtcomité Bos- senburgh vrezen extra verkeer op de Bossenburghweg en de ro tonde op de Sloeweg die nu al als knelpunt bekend staat. brengen is ingegeven door het fi nanciële plaatje, vinden wij het een minder wijs besluit. Ik hoop dat er ook heel goed gekeken is naar de gevolgen voor de andere wegen op Walcheren. Want het zou toch erg onverstandig zijn om geïsoleerd te kijken naar één knel punt", aldus De Zwarte. Het Buurtcomité Bossenburgh deelt de zorgen van het CDA. Maar de prioriteit van het buurtco mité ligt bij verkeersproblemen in de wijk zelf In Bossenburgh heb ben de bewoners al zes jaar last van sluipverkeer naar het winkel centrum in Papegaaienburg. „Dat komt met hoge snelheid dwars door de wijk omdat het niet via de rotonde bij Lammerenburg wil", zegt Peter Lampio van het buurtcomité. „We hebben het al zo vaak aangekaart, maar de ge meente doet er niks aan. Dus het probleem met de Rondweg Koude kerke heeft onze aandacht nu niet." Wethouder Tineke Verhage denkt dat de aanpassingen bij Koudeker ke inderdaad gevolgen kunnen hebben voor Vlissingen. Ze wil daarom via een brief aan de provincie vragen of er berekenin gen zijn waaruit blijkt wat de ge volgen kunnen zijn voor andere wegen. Dat het college niet geïnformeerd is over het plan van het provincie bestuur, vindt ze niet vreemd. Vlis singen is bij de herinrichting van die weg geen partner. Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl GOES - Na het succes van Masquera de NYE in de Zeelandhallen, krijgt Goes nu een maandelijks terugke rend dance-evenement, de Dan- ce-Route. Elke derde vrijdag van de maand draaien er tientallen regionale en nationale dj's in dertien horecage legenheden in de binnenstad. De grote namen vanavond zijn Sidney Samson en Hardwell. Discotheek El Toro, waar vanaf twee uur de af sluiting plaatsvindt, heeft het ini tiatief genomen voor het evene ment. Andere horecaondernemers zijn aangehaakt. Dj's Reza (Reza Geleedt) en Sunny Noodles (Man-Sun Hau) nemen de organi satie voor hun rekening. In de meeste cafés begint de Dan- - ce-Route om negen uur. kletsen proeven drinken slapen lachen eten Heerlijk dineren! Komt u ook eens genieten van een heerlijke lunch of diner in ons gezellige Grand Café of op ons sfeervolle terras. Grand Café Raymondo Goes tel.: 0113 - 230 066 jsTTfin [Met alle faciliteiten! Uniek in Zeeland! Wilt u deze informatie wekelijks in uw mailbox? Meld u dan aan op onze mailinglist op www.amadore.nl Genieten van onze verbouwings-uitverkoop modern living easy living Binnenkort valt er nog méér te genieten bij Binnenuit: wij gaan uitbreiden! Kom nu naar onze Verbouwings-uitverkoop Volop showroommodellen moeten plaatsmaken: Kortingen van 16-68% www.binnenuit.nl H9H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49