Zeeland straks zonder Tineke doen Pianist Jan Vayne Pr°ef met ^ugdevuurcontainers komt naar Haamstede Spectaculaire uitverkoop badkamers! i 7 ww- t in Oostflakkee is goed bevallen ■■milD£H!EII SPZC Vrijdag 18 januari 2008 2 7 APK? door Marijke Vael BURCH-HAAMSTEDE - Zijn piano spel, zijn lange haar en sinds kort ook zijn optreden in de Unox re clamespot, ze zijn een begrip in Nederland. Deze zomer komt pia nist en bekende Nederlander Jan Vayne naar Burgh-Haamstede. Op uitnodiging van Windkracht 8, het samenwerkingsverband van kerken in de westhoek, geeft Vay ne zaterdag 5 juli een concert in de Nederlands Hervormde Kerk op de ring van Haamstede. Op het programma staan psalms en hymns die, behalve door de pia nist, ook worden vertolkt door go spelkoor Share. Voor hij bekend werd als pianovir tuoos van populaire en klassieke werken was Jan Vayne onder ande re actief als kerkorganist. Vanuit die achtergrond geeft hij jaarlijks met Share een aantal concerten, waarbij psalmen en gezangen de basis vormen. De in Zwolle woon achtige 41-jarige pianist, die in het Drentse Zuidwolde werd geboren als Jan Veenje, speelt piano sinds zijn vierde en gaf reeds op tienjari ge leeftijd concerten. Zijn piano improvisaties van popmuziek van onder andere Queen bezorgden hem begin jaren negentig landelij ke bekendheid. Vayne is van alle markten thuis. Hij verzorgt concerten in samen werking met symfonieorkesten, en sembles, individuele musici, voca listen, harmonieorkesten en ko ren. En of het daarbij gaat om klas siek repertoire of populaire heden daagse muziek is hem om het even. Momenteel treedt Vayne on der anderen op met zangeres Petra Berger, pianist Louis van Dijk, koor The Gipsy Boys, organist Mar tin Mans en het Holland Boys Choir. Het concert van Jan Vayne begint om 20.00 uur. door Piet Kleemans OUDE-TONGE - De tijdens de jaar wisseling gehouden proef met 'vreugdevuurcontainers' in Acht huizen en Ooltgensplaat is de ge meente Oostflakkee goed bevallen. Zo goed dat besloten is de proef met de containers volgend jaar uit te breiden naar alle vier dorpsker nen. Idee achter de containers was on der toezicht een vreugdevuur te stoken. De inwoners van Achthui zen en Ooltgensplaat werden door middel van een huis-aan-huis be zorgde brief op de hoogte ge bracht. Dat heeft volgens een woordvoerder van de gemeente Oostflakkee goed gewerkt. De com municatie en samenwerking tus sen de verschillende hulpdiensten tijdens de viering van Oud en Nieuw is goed verlopen. Over de inzet van een beveiligings bedrijf is de gemeente eveneens positief gestemd. In Achthuizen verliep de proef met de vreugde vuurcontainer geheel naar wens. De inwoners van het dorp hebben in de container gestookt, onder toezicht van het beveiligingsbe drijf Mede daardoor is de jaarwis seling in het Zuid-Hollandse dorp redelijk rustig verlopen. In Ooltgensplaat is de proef met de container niet zo goed geslaagd en dat heeft volgens de gemeente vooral te maken met de gekozen locatie. De feestvierende inwoners van het dorp lieten de container aan de Mestkaai links liggen en stookten elders in Ooltgensplaat vreugdevuren. In Den Bommel zijn geen illegale vreugdevuren ge weest. In Oude-Tonge wel, maar die werden door de brandweer ge blust. Het feest op de Kaai in Oude-Tonge verliep zonder noe menswaardige incidenten. De ge meente wil volgend jaar vreugde vuurcontainers in alle vier kernen en overweegt ook in Ooltgens plaat een oud- en nieuwfeest op poten te zetten. ga naar: voordeligkeuren.nl Morres verbaasd over afwijzing sociaal plan HULST - De directie van meubelbe drijf Morres is verbaasd dat de vak bonden FNV en CNV het sociaal plan voor de 105 ontslagen werkne mers hebben afgewezen. „Heel opmerkelijk, omdat het so ciaal plan identiek was aan dat van twee jaar geleden en dat hebben de bonden toen wel goedgekeurd", zegt algemeen directeur Walter van de Griendt. Filosoof Blokland geeft lezing in Zierikzee ZIERIKZEE - Filosoof en kunstenaar Wido Blokland uit Dreischor geeft dinsdag een lezing in het kerkcen trum bij de Gasthuiskerk in Zierik zee. Het verhaal van Blokland, geti teld Op de drempel van de Nieuwe tijd, gaat over de gevolgen van ver anderingen op aarde. De lezing, ge organiseerd door de werkgroep Horizon van de Vrijzinnige Ge meente, begint om 20.00 uur. Plattelandsjongeren brengen de zomer SINT-MAARTENSDIJK - De toneelver eniging van de Plattelands Jonge ren Zuid (PJZ) speelt zaterdag het toneelstuk 'Zomer in Zeeland' in gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. Het stuk ver haalt over de vaste gasten van de camping die ruzie krijgen met mensen van ander allooi. Aan vang: 19.30 uur. Leden betalen vier euro, anderen zeven. EO'er Henk Binnendijk spreekt in Terneuzen TERNEUZEN - Henk Binnendijk (be kend van de EO) komt zaterdag 16 en zondag 17 februari spreken in de Kandelaar in de Van Cantfort- straat in Terneuzen. Binnendijk maakt programma's voor de EO en was jarenlang vaste spreker op de EO jongerendag. Zaterdag be gint hij om 19.30 uur en op zon dag spreekt hij om 10.00 uur. Schitterende showroom badkamers! www.logus.nl Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout- en plaatmaterialen, sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. Goes Noord, Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 Tineke Veerhoek-Deurloo is 25 jaar in dienst van de VVV en gaat binnenkort met pensioen. Linksboven: Tineke met haar echtgenoot in klederdracht tijdens de Burghse Dag van 2001 en rechtsboven: in haar jonge jaren poserend voor een ansichtkaart. foto's en reproductie Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47