Zeeland VVV moet het Duikondernemers in geweer tegen verkoop duikartikelen op park Verpleegkundige uit Zierikzee krijgt lintje Afrit Bergen op Zoom dicht Ontwikkel een ecologische tuin met cursus Natuurlijk Tuinieren Aldi opent in Nieuwerkerk tweede winkel 26 I Vrijdag 18 januari 2008 PZC |Op zoek naar een I stoere skelter? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 bergen op zoom - Automobilisten die Bergen op Zoom in willen via de afrit A4/A58 bij ziekenhuis Lie- vensberg, moeten volgende week rekening houden met wegwerk zaamheden. De afrit is vanuit de richting Vlissingen dinsdag 22 en donderdag 24 januari afgesloten van 10.00 tot 12.00 uur. Gemeente lijkt het niet eens met bezwaar van belangenvereniging. door Martijn de Koning renesse - De Belangenvereniging Duikondernemend Zeeland (BDZ), waarin eigenaren van duik- winkels verenigd zijn, blijft haar pijlen richten op recreatiepark De Witte Boulevard in Renesse. Na eerder protest tegen de plaatsing van een persluchtstation bij de Zeelandbrug dient de BDZ nu bij de gemeente een bezwaar in tegen de verkoop van duikartikelen in de kampwinkel van dat park. Schouwen-Duiveland heeft daar officieel nog geen standpunt over ingenomen. Zowel de BDZ als De Witte Boulevard gaven gisteren echter aan al gehoord te hebben dat de gemeente het bezwaar onge grond gaat verklaren. „Wij mogen in onze kampwinkel spullen verko pen voor onze gasten", geeft Leen- dert Verbiest aan. „En we hebben nu eenmaal veel duikers." „De gemeente voert ook aan dat Volgens de Belangenvereniging Duikondernemend Zeeland blijft haar bezwaar tegen de verkoop van duikartikelen bij de Witte Boulevard zonder succes. het niet om een hoofdactiviteit gaat", vult BDZ-secretaris Ronald van der Zwart aan. De gemeente wees al eerder twee andere bezwaren van de belangen vereniging af. Die protesteerde ook tegen de komst van twee self-servi ce persluchtvulstations voor dui kers op het eiland: één in Den Os- se en één bij de Zeelandbrug. Die laatste zette De Witte Boulevard daar neer. De BDZ vindt dat die stations oneerlijke concurrentie in de hand werken en is het niet eens met de argumenten van de gemeente om ze toe te staan. Van der Zwart, ook eigenaar van duikcentrum Waterworld in Nieu- werkerk, gaf afgelopen zomer al aan te vrezen voor het voortbe staan van de duikwinkels door de komst van de self-service vulsta- tions. „Als duikcentrumeigenaar zou ik zelf nooit zoiets neerzetten. Het is tegen m'n principes. Zulke stations zijn funest voor de duik centra en op termijn dus heel slecht voor de service aan dui kers." Verbiest constateert een verschil in inzicht over wat een goede ser vice is. „Voor mij is er wat dat be treft geen goed of fout. Ik vind het nu eenmaal wél een goede service om duikers deze mogelijkheden vlakbij het water te bieden." "Door de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg, is bij beschikking van d.d. 10 januari 2008, gewezen onder zaaknummer 159050/07-2879 de heer Willem Hubertus Minnaard, geboren op 28 november 1967 te 's-Heer Abtskerke en wonende te 4444 RV 's-Heer Abtskerke aan de Deeweg nr. 2 onder curatele gesteld met benoeming van de heer Marinus Minnaard, geboren op 26 maart 1940 te 's-Heer Abtskerke en wonende te 4444 RS 's-Heer Abtskerke aan de Sinoutskerksezandweg nr. 3 en de heer Nicolaas Marinus Tramper, geboren op 13 december 1946 te 's-Gravenpolder en wonende te 4486 CJ Colijnsplaat aan de Hovenierstraat nr. 24, geza menlijk tot curator". renesse - Het Natuur- en Milieu educatiecentrum Schouwen-Dui- veland verzorgt dit voorjaar voor de eerste keer de cursus Natuurlijk Tuinieren. Dat gebeurt in Ecosco- pe in Renesse. Het initiatief voor de cursus komt van de gemeente Schouwen-Duiveland, die eigena ren van tuinen wil leren om ecolo gisch te werken. De reeks is be doeld voor zowel moes- als sier- tuiniers. Aan bod komt de vraag 'wat is na tuurlijk tuinieren?' Verder is er aandacht voor de basisprincipes er van en gaan deelnemers de laatste dag tijdens een workshop in de praktijk aan de slag. De cursusdagen zijn de donderda gen 28 februari, 6 maart en 13 maart (20.00 tot 22.00 uur) en za terdag 29 maart (10.00 tot 12.00 uur). Kosten: tien euro. Meer infor matie en aanmelden op woensdag en donderdag op 0111-416093 of via email: nmesd@ecoscope.nl. Bekendste informatrice Schouwen-Duiveland gaat met pensioen. door Ton van den Nouweland burgh-haamstede - „Een toon beeld van netheid en klantvriende lijkheid", zo omschreef toenmalig VW-voorzitter Dim Mooijaard in formatrice Tineke Deurloo bij haar 12,5 jarig jubileum. „Dat ben ik nog steeds", lacht Tine ke Veerhoek-Deurloo precies 12,5 jaar later. Het 25e is meteen haar laatste jubileum, want 3 augustus bereikt ze de pensioengerechtigde leeftijd. „En ik heb nog veel ver lofdagen, dus ik denk niet dat ik de zomer nog ga meemaken." Altijd in voor een geintje, die Tine ke. Zo verscheen ze bij de laatste VW-vergadering, die in het teken stond van Zeeuwse wijn en de KLM, in een stewardessenpakje. En in een grijs verleden, tijdens haar eigen vakantie in Marokko, hield ze een bus vol Argentijnse toeristen in de waan dat ze de be roemde actrice Doris Day was. „In de bus heb ik Que Sera Sera en Pil low Talk voor ze gezongen. De he le dag liepen ze in een zwerm ach ter me aan. Ik moest met iedereen op de foto en maar handtekenin gen zetten." Maar het is niet allemaal jolijt bij Tineke. Zwaar aangeslagen was ze toen 2,5 jaar geleden haar dochter Conny op veel te jonge leeftijd overleed. „Als ik toen mijn werk niet had gehad, was ik gek gewor den." Terugkijkend over die 25 jaar, schiet haar als eerste RAF-piloot Wilfred Wise te binnen. Zijn toe stel werd in oktober 1941 door de Duitsers neergehaald boven de Westhoek. Vijftig jaar later, in Vragen aan de VVV-informatrice 1991, ging Wise op zoek naar herin neringen. Tineke bracht hem in contact met haar broer Joop en Wim de Vrieze. Zij leidden Wise naar de plaats waar hij was neerge stort en naar de graven van zijn be manningsleden. „Van zijn bedank brief kreeg ik een brok in mijn keel." Al in haar proeftijd - ze moest het maar eens een maandje proberen - werd Tineke in het diepe ge gooid. „In 1983 met de Deltawer ken was het ontzettend druk met Japanners, Australiërs, Canadezen. Overal kwamen ze vandaan om te kijken." Drie fusies en zes voorzit ters later is het niet zo druk. „Met het promotiebureau en het callcen- tre in Middelburg, gaat de telefoon hier niet zo vaak meer." Tineke en haar man Cees Veer- hoek houden hun Haamsteedse 'Ik heb het bij de VW altijd naar mijn zin gehad. Die 25 jaar zijn voorbij gevlogen' huis aan na haar pensioen en zijn recente benoeming als burgemees ter van Nederbetuwe. „Voor de weekenden en de vakanties. Kan Cees even tot rust komen en ik heb die vaste stek nodig. Al mijn familie, vrienden en kennissen wo nen hier. Burgemeestersvrouw, dat is mijn andere leven. Ik heb pas nog een fabriek geopend." Wat ze na haar pensioen doet, ziet ze nog wel. „Ik hou van lezen en schilderen. Ik weet nog niet wat daar in de Betuwe allemaal te bele ven valt. Misschien ga ik wel vrij willigerswerk doen. Wat ik wel weet, is dat ik het bij de VW ont zettend naar mijn zin heb gehad. Die 25 jaar zijn voorbij gevlogen." De filmcrew van Wilde Mossels: „Weet u misschien hoe wij aan vier dode meeuwen kunnen komen?" De fietsster: „Zijn deze routes ook bewegcijferd?" De Duitser: „Wir suchen Jantjes Damm in Amershaus." (Neeltje Jans bij Haamstede) De vrouw met urn: „Mag ik de as van mijn man uitstrooien in de Zeepe- duinen?" Marieke Otterspeer lid in de Orde van Oranje-Nassau. door Ton van den Nouweland gouda - Tijdens de viering van haar veertigjarig jubileum als ver pleegkundige, is Marieke Otter speer uit Zierikzee gistermiddag benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De 58-jarige Zierikzeese werkt sinds het begin van haar carrière in het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Daar kreeg ze door burge meester Jack Asselbergs haar lintje opgespeld. „U staat altijd klaar voor vragen van familie en patiënten en dat wordt alom zeer gewaardeerd", zei Asselbergs, die Otterspeer verder roemde om haar inzet ook buiten arbeidstijd en om haar kennis, tact en vriendelijke persoonlijkheid. „U heeft de gave voor een prettige sfeer te zorgen. Iedereen die u kent, omschrijft u als vriendelijk en correct. Deze maand bent u veertig jaar in dienst van dit zie kenhuis. Voor u geen reden nu met uw werk te stoppen. Dat zegt genoeg over uw inzet en betrok kenheid. Het zegt trouwens ook veel over het werkklimaat en de cultuur van dit ziekenhuis zelf Zonder overdrijving mag gesteld worden dat u zich buitengewoon heeft onderscheiden binnen uw beroepsgroep." Otterspeer begon haar loopbaan in 1968 in het hospitaal, dat toen nog van de gemeente Gouda was en Itersonziekenhuis heette. Daar was ze aspirant-leerlingverpleeg- kundige. Na een aantal bevorderin gen werd Otterspeer gespeciali seerd verpleegkundige geriatrie en ouderenzorg bij de vakgroep geria trie. Daar vervulde zij een pioniers Marieke Otterspeer uit Zierikzee krijgt haar koninklijke onderscheiding op gespeld door burgemeester Jack Asselbergs. foto Cora van Nieuwkerk rol bij het opzetten van de vak groep klinische geriatrie en een af deling kortdurend verblijf Sinds mei vorig jaar is de Zierikzeese als leidinggevende betrokken bij een kliniek die zich richt op ouderen die ten val zijn gekomen. Belang rijk werk vindt Asselbergs, want de kans op langdurige problemen voor de patiënt neemt af als vroeg tijdig de oorzaak van het vallen wordt onderkend. „De gevolgen van het vallen door ouderen in ons land worden geschat op drie honderd miljoen euro." In haar vrije tijd richtte Otterspeer meer dere Aizheimer-café's op en geeft zij lezingen over dit onderwerp. Al met al kwalificeerde Asselbergs haar als iemand wiens werkzaam heden 'voor de samenleving een bijzondere waarde hebben.' nieuwerkerk - De Aldi opent een nieuwe vestiging in Nieuwerkerk. De prijsvechter heeft het oog laten vallen op het voormalige Meubel- ramapand, langs de N59. „Het is voor ons een goed aanloop- gebied", zegt R. van Os van Aldi Vastgoed uit Roosendaal. „Zeker in het zomerseizoen, als al die toe risten daar langskomen. Het is een zichtlocatie. Het pand ligt iets te rug, maar dat kunnen we oplossen met duidelijke borden." Van Os verwacht niet dat de markt te klein is voor een tweede Aldi-vestiging naast de huidige winkel in Zierikzee. „Nee, we zien het echt als een toevoeging. Er zit voldoende ruimte in de markt. Ze ker in de zomer." De winkel opent binnen een half jaar de deuren, verwacht Van Os. „De aanvraag voor de gebruiksvergunning ligt bij de gemeente. Daar moeten we op wachten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46