Zeeland PZC De Zuidhoek breidt uit 'Bejaarde dwaas' toch niet in de Nieuwsbode Paviljoens eerder op het strand SCHOUWEN-DUIVELAND 31 25 Dance breekt door in Goes 38 en 39 Voorbij Witte mol duikt op in Vogelwaarde Vrijdag 18 januari 2008 De wasserij wordt ondergebracht in een nieuw te bouwen hal. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Werkvoorzienings schap De Zuidhoek gaat uitbrei den. Als alles volgens planning ver loopt wordt nog dit voorjaar de eerste paal van een nieuwe hal ge slagen. In de hal wordt de wasserij van het bedrijf ondergebracht. „We lopen daarmee alvast vooruit op de wijziging van de doelgroep. Een wasserij past goed bij mensen die beschut moeten werken", zegt directeur F. Dieleman. „De doel groepnorm voor ons soort bedrij ven is aangescherpt. Dat was al zo na de wetswijziging in 1998 en nu is er weer een wijziging. We moe ten het in de toekomst doen met minder vakmensen. Wij krijgen geen ex-bouwvakkers meer." Dat betekent dat De Zuidhoek werk moet bieden dat door een brede doelgroep gedaan kan wor den. „En daarbij komt dat de marktomstandigheden de laatste jaren ook aardig zijn veranderd." De opkomst van China bijvoor beeld, maar ook steeds verdergaan de automatisering en veel arbeid die naar lagelonenlanden gaat. Al die ontwikkelingen hebben gevol gen voor het werkaanbod bij de Zuidhoek. De wasserij heeft echter een goed toekomstperspectief. Dat blijkt ook wel uit de groei die dit onder deel in korte tijd heeft gemaakt. In 2005 is de wasserij begonnen en een jaar later is met Allévo een gro te opdrachtgever binnengehaald. De Zuidhoek wast voor de drie verzorgingshuizen en het verpleeg huis op het eiland. „We zijn nu in onderhandeling over het verlen gen van het contract", zegt Diele man. „Daarnaast wassen we voor hotels, vakantieparken en restau rants op Beveland, Walcheren en in West-Brabant." PW Werkvoorziening De Zuidhoek gaat uitbreiden. Er komt een nieuwe hal waarin de wasserij wordt ondergebracht. De uitbrei ding kost 950.000 euro. Door de wasserij naar de nieuwe hal te verplaatsen zijn er niet al leen nieuwe mogelijkheden om de productie uit te breiden, er kan ook efficiënter worden gewerkt. Loopafstanden worden korter en het personeel hoeft niet meer door het magazijn om de kantine te bereiken. De nieuwe loods komt naast de huidige panden van De Zuidhoek, in de plaats van het gebouw van de werktuigenvereniging. Dit pand is in 2005 aangekocht. In de vrijkomende ruimte (waar nu nog de wasserij staat) komt ruimte beschikbaar voor opslag en zaagactiviteiten. Met de uitbrei ding is een investering gemoeid van 950.000 euro. Door de wasserij naar de nieuwe hal te verplaatsen, zijn er niet alleen nieuwe mogelijkheden om de productie uit te breiden, er kan ook efficiënter worden gewerkt. foto Marijke Folkertsma goes - Na het succes van Masquera de NYE in de Zeelandhallen krijgt Goes een maandelijks dance-eve- nement, de Dance-Route. Elke der de vrijdag van de maand draaien tientallen regionale en nationale dj's in dertien verschillende hore cagelegenheden in de binnenstad. De grote namen van vanavond zijn Sidney Samson en Hardwell. Discotheek El Toro heeft het initia tief genomen. Al snel zagen meer horecaondernemers muziek in het plan. Dj's Reza en Sunny Noodles nemen de organisatie voor hun re kening. VRIJDAG 18 T/M ZONDAG 20 JANUARI door Martijn de Koning zierikzee - Hij had jarenlang de reputatie van een serieus, zelfs wat braaf medium. Nee, al te har de kritiek op politiek en samen leving hoefde je van de Zierik- zeesche Nieuwsbode niet verwach ten. Toch kan de argeloze computerge bruiker die eens door het net geo pende digitale archief van die krant struint (via www.kranten- bankzeeland.nl), zomaar stuiten op een aankondiging van het Radio Schouwen-Duivelandprogram- maHer laatste loodje (reportage met stervenden), een verhaal over het gemeentelijke hasjloket of de mededeling dat 'een bejaarde Goese onderneming zorgt voor Maladiven in Maasmechelen Tip? redzzee@pzc.nl Vroegvallend Pasen reden voor eenmalige uitzondering. door Piet Kleemans renesse - De Schouwen-Duive- landse strandpaviljoens mogen dit jaar een kleine week eerder dan normaal opgebouwd worden. Dit in verband met de extreem vroe ge Pasen. Dat heeft de gemeente raad van Schouwen-Duiveland be slist. De regels voor de opbouw van strandpaviljoens zijn vastgelegd in de gemeentelijke nota Hoofdlijnen strand. Sinds 2005 mogen strand tenthouders op 1 maart beginnen met de opbouw van hun etablisse ment. Er is voor die datum geko zen om strandpaviljoenhouders in de gelegenheid te stellen hun ne ring met Pasen in bedrijf te zijn. Doorgaans lukt dat prima, maar dit jaar valt Pasen - normaliter eind maart of in de eerste weken van april - extreem vroeg, om pre cies te zijn op zondag 23 en maan dag 24 maart. Daarbij komt dat de Duitse paasvakantie dit jaar al op vrijdag 14 maart begint. Uitbater Leo van Vliet van strand paviljoen Zuid-Zuid-West is bang dat als hij pas 1 maart mag begin nen met de opbouw zijn strand tent, hij niet op tijd klaar zal zijn om paasgasten te kunnen ontvan gen. Vandaar dat hij de gemeente en kustbeheerder Waterschap Zeeuwse Eilanden toestemming heeft gevraagd heeft om al vanaf 25 februari te beginnen met de op bouw van Zuid-Zuid-West. Het waterschap heeft daar geen proble men mee en de gemeente even min. In de praktijk betekent het dat niet alleen Zuid-Zuid-West, maar ook de andere strandpaviljoens vanaf 25 februari opgebouwd mogen worden. De seizoenspaviljoens moeten voor 1 november weer ver dwenen zijn. dwaas' een dodelijk ongeluk ver oorzaakte. Wie even verder kijkt, ziet de re den: het zijn artikelen uit de 'Kerst krant', één van de satirische, gratis bladen die eind jaren negentig een paar keer anoniem werden uitge bracht, flinke opschudding op het eiland teweeg brachten en de re dactie van de Nieuwsbode er zelfs toe brachten te benadrukken dat ze er helemaal niks mee te maken had. Het exemplaar is klaarblijke lijk per ongeluk in het beeldarchief terecht gekomen. Het is dus nooit de Nieuwsbode geweest die 'ouwe mensen' in te huizen als Druiloord en Dorren- damme wilde onderbrengen... Tip? redactie@pzcnl Ouder worden gaat vaak ge paard met lichamelijk ongemak, of met alleen zijn. „Maar ga nou niet zwelgen in zieligheid. Pro beer er zo lang mogelijk wat van te maken", luidt het advies van de voorzitter van een ouderenor- ganisatie. Hij is dan ook warm voorstander van de Cultuurbus. Die brengt senioren af en toe naar het theater. Een avondje 'Uit en Thuis' dus. 'Die lustige Witwe' en 'The Colors of Dan ce', bijvoorbeeld, brachten de se nioren welkom vermaak. Maar of het geplande uitje in maart nou veel voorpret geeft? Een to neelbewerking van het boek van Couperus: 'Van oude mensen en de dingen die voorbij gaan'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45