Met sneltreinvaart door het vmbo Schot in bouwplan voor Boot Buteijn Spectaculaire uitverkoop badkamers! inn\Éent. II S3 II LOGUS pzc Vrijdag 18 januari 2008 27 APK? Eelco Teuthof uit Oud-Vossemeer hoopt zijn vmbo-diploma in drieënhalf jaar te halen. „Het was soms flink doorwerken." foto Willem Mieras Eelco Teuthof (16) uit Oud-Vossemeer doet deze maand al examen. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Ooit zei een le raar tegen hem dat hij het vmbo best in drie jaar kon halen. „Nou was dat een beetje erg snel", ver telt Eelco Teuthof uit Oud-Vosse meer. „Maar ik wilde best probe ren om het in drieënhalf jaar te doen." Dat lijkt te gaan lukken. Als de zestienjarige Zeeuw deze week zijn examens goed aflegt, staat hij volgende maand met zijn diploma te zwaaien. Die kans krijgt hij, omdat scholen gemeenschap Roncalli in Bergen op Zoom één van de elf scholen in Nederland is die deelnemen aan het project waarbij scholieren op meerdere momenten in het jaar examen kunnen doen. „Ik durf nu al te stellen dat het op onze school een groot succes is", zegt mentor ]an Homs. „Vorig jaar maakten der tig leerlingen er gebruik van en nu al bijna vijftig." Het Roncalli kon de gespreide exa mens gemakkelijk invoeren, om dat de school een onderwijssys teem hanteert waarin het traditio nele schooljaar niet meer bestaat. Leerlingen worden er geacht heel zelfstandig te zijn en kunnen zelf hun tempo bepalen. Zo kwam het dat Eelco in maart van het vorige jaar zijn derde leerjaar al afrondde. „Ik weet niet of ik nou echt zo goed ben", zegt de inwoner van Oud-Vossemeer bescheiden. „Dat ik het wat sneller doe, komt mis schien wel omdat ik een beetje on der mijn niveau zit. Ik kan de havo waarschijnlijk best aan, maar des tijds ben ik naar het vmbo gegaan, omdat ik wat minder goed ben ik vreemde talen." 'Soms zat ik tot half elf aan mijn huiswerk, maar dat had ik er voor over' Dat het hem ogenschijnlijk gemak kelijk afgaat, neemt niet weg dat Eelco er op sommige momenten hard aan heeft moeten trekken, want je doet het vmbo niet zo maar even in drieënhalf jaar. „Ja, het was soms flink doorwerken. Dan zat ik tot 's avonds half elf aan mijn huiswerk, maar dat had ik er voor over." Vandaag rondt de scholier zijn exa mens af met de vakken natuurkun de en geschiedenis. Op 31 januari hoort hij of hij is geslaagd. Als dat zo is - en hij heeft daar alle ver trouwen in - stroomt hij meteen door naar de havo. Dat diploma wil hij ook weer in een razend tempo halen. Normaal doe je na het vmbo nog twee jaar over de ha vo, maar Eelco hoopt het in ander halfjaar te doen. „Dan heb ik mijn havo-diploma toch nog in vijf jaar gehaald." Mentor Jan Homs ziet Eelco wel slagen in zijn missie. „Zelf is hij heel bescheiden, maar ik vind hem een kanjer." ga naar: voordeligkeuren.nl Woningcorporatie in voor ontwikkeling locatie in Nieuwdorp. door Harmen van der Werf nieuwdorp - Op het bedrijfster rein van transportbedrijf Boot Buteijn in Nieuwdorp kan waar schijnlijk over twee jaar de eerste woning worden gebouwd. De be sprekingen over een overeenkomst voor de ontwikkeling van het ge bied zijn in een vergevorderd sta dium. Wethouder M. Vermue-Ver- mue (CDA, ruimtelijke ordening) deelde dit gisteravond mee in de Borselse gemeenteraad. „Alle partijen zijn het in grote lij nen eens", vertelde de wethouder. „Ik ben hoopvol gestemd." R en B Wonen speelt een belangrijke rol. Verschillende commerciële ontwik kelaars zijn met het project bezig geweest, maar zij kregen het niet rond. R en B Wonen is als woning stichting niet in de eerste plaats ge richt op het maken van winst. Dat maakt het verschil. Het terrein van Boot Buteijn is niet zo gemakkelijk te ontwikke len. De grond is er behoorlijk ver ontreinigd. Dat kan ook bijna niet anders. Het bedrijf zit er al zestig jaar. In de tussentijd zijn de idee ën over hoe je omgaat met vervui lende stoffen, sterk veranderd. De provincie heeft eerder aangegeven een sanering te willen subsidiëren. Op het terrein is ruimte voor onge veer vijfenveertig woningen, waar van een aantal voor starters en se nioren. Voordat er gebouwd kan worden, moet het bestemmings plan worden aangepast. Dat kost anderhalf a twee jaar. Boot Bute ijn heeft ook al enige tijd een vesti ging in Vlissingen-Oost, met een opslagloods en kantoor. Schitterende showroom badkamers! www.ksgus.Rl I intuïtief schilderen 23-1 wo.ochtend 7x iedere week l interieur tuinvormgeving 29-1 di. avond 10x om de week l portrettekenen schilderen 1-2 vr. ochtend 7x iedere week l snel interieur, detaiischetsen 4-2 ma. avond 7x om de week Ruime ervaring, korte cursussen, kleine groepen, gezellig atelier in 's-H.Arendskerke Kunst Architectuur KLOETINGE - De gemeente Goes gaat het Hogepad bij Kloetinge be ter afsluiten voor fietsers. Er wordt binnen vier weken een stalen toe gangspoortje geplaatst. Goes neemt deze maatregel op verzoek van de vereniging dorpsbelangen Kloetinge en wandelaars. Al vier keer is een houten toegangspoort je in het wandelpad vernield. Het Hogepad wordt veel 'misbruikt' door fietsers uit Goes die naar het Wesselo-sportpark moeten. Dat is voor hen de kortste route, maar zij rijden tot ergernis van wandelaars het pad kapot. Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout- en plaatmaterialen, sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. Marjolein van Elscacker (23) uit Kapelle. foto Willem Mieras Goes Noord. Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T: 0118 - 69 00 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41