Zeeland Rilland is in de race voor Cruyff Court Zwemmen voor straatjeugd Bijna een eeuw in hetzelfde huisje Drugsdealer voor rechter De Zuidhoek breidt uit 2 6 Vrijdag 18 januari 2008 pzcB www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Tannetje Neeltje Dobbelaar uit Goes is honderd jaar geworden. door Paulus Houthuijs goes - Tot twee jaar geleden liep ze elke dag in klederdracht en woonde ze nog in haar ouderlijke huis. „Er zat niet eens een wc in dat huis, die stond in de tuin", weet neef Henk. Hij bewondert zijn oudtante Tannetje Neeltje Dobbelaar, omdat ze bijna een eeuw in haar ouderlijk huis woon de. Gisteren werd ze honderd jaar. Mevrouw Dobbelaar werd op 17 ja nuari 1908 geboren aan de Korte Achterweg in 's-Heer Arendsker- "Door de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg, is bij beschikking van d.d. 10 januari 2008, gewezen onder zaaknummer 159050/07-2879 de heer Willem Hubertus Minnaard, geboren op 28 november 1967 te 's-Heer Abtskerke en wonende te 4444 RV 's-Heer Abtskerke aan de Deeweg nr. 2 onder curatele gesteld met benoeming van de heer Marinus Minnaard, geboren op 26 maart 1940 te 's-Heer Abtskerke en wonende te 4444 RS 's-Heer Abtskerke aan de «outskerksezandweg nr. 3 en de heer olaas Marinus Tramper, geboren op december 1946 te 's-Gravenpolder en wonende te 4486 CJ Colijnsplaat aan de Hovenierstraat nr. 24, geza menlijk tot curator". den haag - De 26-jarige Goese- naar die gisteren bij het gerechts hof in Den Haag in hoger beroep terecht stond, beloofde dat het echt de allerlaatste keer was dat hij zich aan drugshandel had schuldig gemaakt. De hofaanklager was niet onder de indruk van zijn be toog en eiste tweeënhalf jaar cel straf waarvan een half jaar voor waardelijk. De rechtbank in Mid delburg veroordeelde de verdachte vorig jaar tot dezelfde straf. Toen achtte de rechtbank bewezen dat hij vanaf november 2004 twee jaar lang in XTC-pillen en cocaïne deal de. Zelf beweerde de verdachte dat hij slechts een jaar lang had ge deald. Het was niet de eerste keer dat hij voor drugshandel moest voorkomen. In 2003 was Goese- naar ook al eens veroordeeld. uitspraak over twee weken ke. Ze werkte als schoonmaakster en bleef bij haar ouders wonen. Tot hun dood heeft ze altijd voor hen gezorgd. Tannetje bleef zelf vrijgezel en heeft geen kinderen. Henk ging vroeger wel eens op be zoek bij haar en dat vond hij altijd leuk. „Je kunt haar gerust wel een suikertante noemen, ze was altijd heel aardig voor kinderen." Ze woonde tot haar 98e in 's-Heer Arendskerke, maar toen ze haar heup brak, kon ze niet meer goed voor zichzelf zorgen. Mevrouw Dobbelaar verhuisde noodgedwon gen naar een appartement in ver zorgingstehuis Ter Valcke in Goes. Daar vierde ze gisteren haar hon derdste verjaardag. zierikzee - Werkvoorzienings schap De Zuidhoek in Zierikzee gaat uitbreiden. Er komt een nieu we hal voor de wasserij. De Zuid hoek wast voor diverse zorginstel lingen op Schouwen en voor ho tels, vakantieparken en restaurants op Walcheren, de Bevelanden en in West-Brabant. Door de wasserij naar de nieuwe hal te verplaatsen zijn er niet al leen nieuwe mogelijkheden om de productie uit te breiden, er kan ook efficiënter worden gewerkt. Modern trapveld als alternatief voor meer 'lawaaiige' skatebaan. door Joeri Wisse kruiningen - De jeugd van Rilland en Krabbendijke krijgt geen skate baan. In plaats daarvan wil de ge meente in Rilland een Cruyff Court en in Krabbendijke een pan- naveld aanleggen. De Cruyff Court, een modern trap veldje voorzien van kunstgras en een lage omheining, moet jonge ren ertoe aanzetten om samen te sporten. De veldjes kosten ruim een ton, waarvan de Cruyff-foun- dation standaard 50.000 euro bij draagt. Zo'n voorziening zou een ideaal alternatief zijn voor een ska tebaan, denkt wethouder Hans De Kunder (CDA, welzijn). Twee jaar geleden zette Reimers- waal nog ruim twee ton opzij om in elk dorp een skatebaan aan te leggen. Behalve in Rilland kon de Oecumenische viering in Ovezande ovezande - De rooms-katholieke parochie van Ovezande en de Pro testantse Kerk Nederland gemeen te Driewegen houden zondag een viering met het thema 'bid onop houdelijk'. Het Pius X-koor zingt tijdens de viering. De stichting 'Cornel Ngaleku Children Centre' uit Driewegen houdt een collecte voor kindertehuizen in Tanzania. De viering begint om 9.30 uur in de katholieke kerk van Ovezande. Schrabbekerke zet blijspel op de planken 's-heer abtskerke - Toneelvereni- ging Schrabbekerke zet vrijdag 25 en zaterdag 26 januari het blijspel Driemaal verkocht op de planken in dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Het verhaal draait om de verkoop van een mooi apparte ment in Amsterdam. De voorstel lingen beginnen om 19.30 uur en er is een verloting. Zaterdag is er na afloop een dansavond. Zwemvierdaagse in het teken van hulpprojecten in Zuid-Amerika. door Joeri Wisse kapelle - Zitten wezen in een Suri naams kindertehuis en arme Vene zolaanse straatjongeren te wach ten op sport en spel? De 23-jarige Marjolein van Elsacker uit Kapelle denkt van wel. „Met sport kun je kinderen heel makkelijk berei ken", zegt Marjolein, die onlangs afstudeerde aan de Sporthoge- school in Tilburg. Tegen het eind van haar studie ging het kriebelen bij Marjolein. „Straks wil ik graag gaan werken in het voortgezet onderwijs, maar nu het nog kan, ga ik vijf maan- gemeente echter ook in Krabben dijke geen geschikte plek vinden. „Het grote probleem is dat er een afstand van zestig meter moet zijn tussen de skatebaan en bebouwing én dat het binnen de bebouwde kom moet liggen, zodat kinderen er veilig naartoe kunnen." Om de jeugd toch een 'eigen plek' te bieden, zijn alternatieven be dacht die minder geluidsoverlast opleveren en dus dichterbij hui zen kunnen staan. De Johan Cruyff Foundation voert een quick-scan uit naar een veld in Ril land „Als dat niks oplevert, leggen we zelf zoiets aan, een Reimers- waal Court noem ik het dan maar", zegt De Kunder. Een loca tie voor het veld heeft de gemeen te nog niet. „Dat moet in overleg Rilland krijgt mogelijk een Cruyff Court. Voor de gemeente is dat een alternatief voor een skate baan, waar in het dorp geen plek voor kan worden gevonden. goes - Popkoor Flashback uit Goes houdt woensdag 23 januari een in looprepetitie in wijkgebouw De Spinne in de Goese Polder. Men sen die interesse hebben om zich bij het gezelschap aan te sluiten, kunnen dan vrijblijvend een avondje meezingen. Flashback brengt een gevarieerd repertoire van oudere en hedendaagse pop muziek. De open repetitie begint om 20.00 uur. hulst - De directie van meubelbe drijf Morres is verbaasd dat de vak bonden FNV en CNV het sociaal plan voor de 105 ontslagen werkne mers hebben afgewezen. „Heel opmerkelijk, omdat het so ciaal plan identiek was aan dat van twee jaar geleden en dat hebben de bonden toen wel goedgekeurd", zegt algemeen directeur Walter van de Griendt. den naar het buitenland. En om dat ik graag met kinderen omga en mensen wil helpen, heb ik beslo ten om mee te doen aan een inter nationaal project." De Kapelse bezoekt twee tehui zen: één in Paramaribo en één in Merida, een stad in Venezuela. „Be halve dat ik daar sport- en spelacti viteiten wil opzetten, wil ik de te huizen ook graag helpen door spul len als oude matrassen te done ren." Om zoveel mogelijk te beteke nen voor de kindertehuizen, met jongeren en omwonenden." Voor Krabbendijke heeft de wet houder iets anders in petto: een pannaveld. „Krabbendijke komt minder snel in aanmerking voor een Cruyff Court, onder meer om dat daar wel voetbalvelden in de bebouwde kom zijn." Panna is een sport in opkomst, waarbij jonge ren één op één tegen elkaar voet ballen in een stalen kooi. Voor het pannaveld zoekt de gemeente een plekje in of bij de nieuwbouwwijk Rozeboom. „Daar zijn nog weinig voorzieningen voor de jeugd." Kruiningen, Waarde en Yerseke hebben al een skatebaan. De Kun der: „In Oostdijk is het asfalt aan De Ommegank al aangelegd. De baan zelf wordt 15 februari ge plaatst." In Hansweert gaat het nog wat langer duren. „In overleg met de dorpsraad hebben we be sloten om op de ijsbaan een skate- voorziening te plaatsen. Daarvoor moet eerst nog wel de hele baan worden geasfalteerd." Presentatie uitbreiding van 's-Gravenpolder 's-gravenpolder - Voor het eerst sinds jaren wacht 's-Gravenpolder een forse uitbreiding. Op de jaar vergadering van de dorpsraad dins dag presenteert wethouder Marga Vermue het nieuwbouwplan. An dere onderwerpen die aan de orde komen, zijn onder meer: winkeltij den, bouwen rond De Zwake, land- bouwverkeer door het dorp en het jeugdhome. De zaal van Ons Dorpsleven is om 19.00 uur open. Plattelandsjongeren brengen zomer sint-maartensdijk - De toneelver eniging van de Plattelands longe ren Zuid (PJZ) speelt zaterdag het toneelstuk 'Zomer in Zeeland' in gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. Het stuk ver haalt over de vaste gasten van de camping die ruzie krijgen met mensen van ander allooi. Aan vang: 19.30 uur. Leden betalen vier euro, anderen zeven. hoopt Marjolein vlak voor haar vertrek op 2 februari, nog veel geld in te zamelen. Haar werkgever, zwembad Groene Woud in Kapel le, helpt een handje door de jaar lijkse zwemvierdaagse helemaal in het teken te zetten van de reis naar Zuid-Amerika. Behalve dat deelnemers zich kun nen laten sponsoren per baantje, is er elke dag iets bijzonders te doen waarbij mensen kunnen bij dragen aan de goede doelen. „Zo hebben we dinsdag een snertmaal- tijd en zanger Alwin treedt don derdagavond op aan de rand van het zwembad." De zwemvierdaagse begint maan- dag en duurt tot donderdag. Meer informatie en inschrijven kan via www.optisport.nl/groenewoud. De honderdjarige Tannetje Neeltje Dobbelaar op haar feestje in verzorgings tehuis Ter Valcke in Goes. foto Willem Mieras 'Met sport kun je kinderen heel makkelijk bereiken' Open repetitie van koor Flashback in Goes Morres verbaasd over afwijzing sociaal plan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40