eeland niet rijdt, wordt grof betaald ■HBS De mannen van de parkeergarage zijn altijd alert nu u w teak tuinmeubelen -20% Samen zorgen Nieuw dekenaal kantoor open Grensarbeiders wachten op geld De grootste keuze in -en outdoor teak. Koopzondag 20 januari Jl m PZC Vrijdag 18 januari 2008 I 3 COMMENTAAR Als het een beetje wil kunnen alle Zeeuwen die moeten worden gedotterd straks in Terneuzen terecht. De aanvraag van Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen ligt bijna op de mat bij minister Klink van Volksgezondheid. Die ziet per regio ruimte voor één dottercentrum. Voorwaarde is dat op niet al te grote afstand een volwaardig hartchirurgisch centrum achtervang speelt. Die regeling heeft Terneuzen al met Gent. Nu is alleen nog de steun van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes nodig om Zeeuwen hun eigen dottercentrum te geven. Deze laatste hindernis is echter hoog. Boven de Westerschelde wordt slag geleverd over één centraal ziekenhuis. Moet dat in Goes komen? Of toch maar op Walcheren? Het Terneuzense dotterinitiatief frusteert die discussie. Want het is duidelijk dat Terneuzen met een dottrercentrum het gras voor de voeten van de 'overkanters' weg maait. Maar de discussie over een centraal nieuw ziekenhuis zal nog even duren. En aan dotteren is nu behoefte. Daarom verdient dit plan brede Zeeuwse steun. Ook al doet het boven de Westerschelde hier en daar even pijn. door Ondine van der Vleuten Vanuit hun 'hoofdkwartier' overzien Antoine Sips en John van 't Hooft de entree van de Vlissingse parkeergarage Scheldeplein. Altijd met zijn twee- en, altijd een dubbele bezetting, zodat de post niet onbemand blijft als één van hen een rondje loopt door Scheldeplein of de nagelnieu- we Fonteyne-garage. Tussendoor houden ze de monitor van het be wakingssysteem in de gaten. „In De Fonteyne hangen al bewakings camera's, in garage Scheldeplein wordt er hard aan gewerkt. We zijn volop bezig de veiligheid te vergroten." Zo nu en dan rijden de bikers van de politie door de garage. Ook in de Fonteyne-garage. Daar zitten soms jongeren die de koffieshop niet in mogën, een jointje te ro ken. „Die lucht is niet te harden en het geeft de bezoekers een ge voel van onveiligheid." Op alcoholisten en daklozen heb ben de parkeergarages grote aan trekkingskracht. „Je hebt van die mannen die bij Albert Heijn een blikje bier leegdrinken en hier een plekje zoeken om hun blaas te le gen. Laatst lag er in een hoek een spiritusdrinker voor pampus." Als het regent, drommen daklozen sa men bij de entree. „Die spreken we dan aan. Het publiek vindt het toch prettiger als er geen vage figu HEINKENSZAND - Het dekenaat Zee land houdt vandaag open huis in het nieuwe kantoor in Heinkens- zand. Het dekenaat ondersteunt het functioneren en welbevinden van parochies, pastores en vrijwilli gers in Zeeland. Het dekenaat was gehuisvest in het dienstencentrum van de pro- ren in de buurt zijn als ze hun por temonnee trekken om te betalen." Over het algemeen hebben Sips en Van 't Hooft het prima naar hun zin. „Je hebt veel contact met men sen. Soms voelen we ons net de VW, zoveel vragen krijgen we. Waar is de Aldi, waar kun je pin nen, is er hier in de buurt iets leuks te doen? Het komt ook nog al eens voor dat mensen in de gara ge autopech krijgen. Dan mogen ze hier op de ANWB wachten, met een bakje koffie erbij." Beiden zijn bedrijfshulpverlener, wat zijn nut bewijst als een klein meisje zich in een snoepje verslikt heeft of als iemand in de lift hart klachten krijgt. Het is afwisselend en dankbaar werk, dat soms zelfs een bloemetje oplevert. Als mensen staan te schelden op de kaartautomaten blijven Sip en Van 't Hooft vrien delijk. Ook als de fout duidelijk bij de ander ligt, zoals bij die me vrouw die een toegangsbewijs van de dierentuin aanzag voor parkeer- kaart. Zo nu en dan rijden ze even met een veegwagentje door de ga rage. „Wat je dan tegenkomt! Luiers, ruitenwissers, motoronder delen, lege flessen, dozen, kastjes." Pardon? „Ja! Dan willen ze de boodschappen in de achterbak doen en zitten er nog spullen in voor de milieustraat. Dus hup, kastje eruit. Ben je het kwijt, hè." ROOSENDAAL - Nederlandse grens arbeiders hebben opnieuw proble men met hun voorlopige terug gaaf van de belastingdienst. Deze is per abuis stopgezet door de be lastingdienst in Roosendaal. Dat is de grensarbeiders ook per brief ge meld. Het fiscale nadeel van wer ken in België dreigt daardoor in ja nuari niet te worden gecompen seerd. Eerder deden zich ook pro blemen voor met deze compensa tieregeling. Volgens een woord voerder van het ministerie van Fi nanciën wordt met man en macht gewerkt om de fout zo snel moge lijk te herstellen. Gedupeerden kunnen bellen naar: 0165-522652. testantse kerk in Goes, maar dat sloot de deuren. In de pastorie van de Blasiusparochie van Heinkens- zand is een nieuw onderkomen ge vonden. Op de eerste verdieping heeft het dekenaat twee kantoorka mers. Het open huis begint met een avondgebed om 19.30 uur. Aan sluitend staan de deuren open. Antoine Sips en John van 't Hooft bij 'hun' parkeergarage Scheldeplein: „Soms voelen we ons net de WV, zoveel vragen krijgen we. foto Ruben Oreel Nederland St-Jozefstraa» 26 Deurne (Noord Brabant) 0493 - 316321 1 België Trade Tower, Vosveld 11H 2110 Wijnegem 0032-(0)495-542773 Robuuste olifant tafel blank 15 cm dikke blokpoten vanaf 499,- Ronde tafel met dikke poot vanaf 470,- Teakstoel Teakkasten vanaf 725,- Dressoirs vanaf 299.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3