Zeeland Zoeken naar nieuwe bult Elke maand dance in de Goese horeca Aanvaring Rilland in onderzoek PZCI25 Afrit Bergen op Zoom afgesloten BEVELANDEN-THOLEN 38 en 39 Eurootje voor het goede doel Voorbij BERGEN OP ZOOM - Automobilisten die Bergen op Zoom in willen via de afrit A4/A58 bij ziekenhuis Lie- vensberg, moeten van dinsdag tot en met donderdag rekening hou den met wegwerkzaamheden. De afrit - nummer 28 - is vanuit de richting Vlissingen dinsdag en don derdag afgesloten van 10.00 tot 12.00 uur. Komende uit Roosen daal is die woensdag dicht van één tot zes uur 's nachts. door Paulus Houthuijs GOES - Na het succes van Masquera de NYE in de Zeelandhallen krijgt Goes een maandelijks terugkerend dance evenement, de Dance-Rou- te. Elke derde vrijdag van de maand draaien er regionale en nationale dj's in dertien horecagelegenhe den in de binnenstad. Vanavond is de eerste van de reeks dancefeesten. De grote namen van avond zijn Sidney Samson en Hardwell. Discotheek El Toro heeft het ini tiatief genomen voor het evene ment. Andere horecaondernemers haak ten aan bij het plan. Dj's Reza (Reza Geleedt) en Sun ny Noodles (Man-Sun Hau) ne men de organisatie voor hun reke ning. Ze hebben al een paar jaar eerder een Dance-Tour gehouden, maar dat was eenmalig. In de meeste cafés begint de Dance-Route om negen uur. De stijlen variëren van house tot tran ce en de toegang tot de cafés is gra tis. Vanaf twee uur is de afsluiting in El Toro. Met de dancefeesten ho pen horecaondernemers meer mensen naar de stad krijgen. Witte mol duikt op in Vogelwaarde Goese onderneming zorgt voor Maladiven in Maasmechelen Vrijdag 18 januari 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Waterpolitie tast in duister over incident op Schelde-Rijnkanaal. RILLAND - De waterpolitie staat voor een raadsel hoe twee binnen vaartschepen maandagavond rond elf uur met elkaar in aanvaring konden komen op het Schelde- Rijnkanaal bij Rilland. „Wij gaan daarom een extra onderzoek instel len", aldus woordvoerder Ed Kras- zewksi. „Het was niet mistig en er was geen drank in het spel. Het was wel donker, maar dat hoeft he lemaal geen probleem te zijn. Het zicht was ook goed." Niemand raakte gewond, maar de materiële schade was groot. Bij het incident was bovendien een tan ker betrokken met gevaarlijke stof fen. Dit schip kwam kort na het verlaten van de Kreekraksluizen in aanvaring met een lege binnen vaarder, die op weg was naar Ant werpen. De tanker mocht na in spectie dezelfde nacht doorvaren. Het andere schip waarvan dertien spanten waren gescheurd en het aanvaringsschot was verwrongen, mocht niet verder om te laden in Antwerpen. Het is voor reparatie naar een scheepswerf GOES - Goes keert een euro per in woner uit aan een noodfonds, in dien zich een ramp voordoet van het kaliber van de tsunami die drie jaar geleden grote delen van Azië trof Dat staat in een voorstel van burge meester en wethouders, dat bin nenkort naar de raad gaat. In het voorstel staan enkele voor waarden. Zo moet de gebeurtenis 'als schokkend door de Goese ge meenschap zijn ervaren'. zeeuwse EKHE3WI Tip? redactie@pzc.nl Ouder worden gaat vaak ge paard met lichamelijk ongemak, of met alleen zijn. „Maar ga nou niet zwelgen in zieligheid. Pro beer er zo lang mogelijk wat van te maken", luidt het advies van de voorzitter van een ouderenor- ganisatie. Hij is dan ook warm voorstander van de Cultuurbus. Die brengt senioren af en toe naar het theater. Een avondje 'Uiten Thuis'dus. 'Die lustige Witwe' en 'The Colors of Dan ce', bijvoorbeeld, brachten de se nioren welkom vermaak. Maar of het geplande uitje in maart nou veel voorpret geeft? Een to neelbewerking van het boek van Couperus: 'Van oude mensen en de dingen die voorbij gaan'. Mountainbikeheuvel moet verdwijnen voor wijk Goese Schans. door Lilian Dominicus GOES - De mountainbikeheuvel achter het AKF-terrein in Goes ver dwijnt in april of mei. Er zijn vier plaatsen in beeld voor een nieuwe bult: bij de hondenrenbaan, naast Capital Sports, in het Poelbos en het terrein achter dierenarts Karei- se. Het is nog niet zeker of de ver vangende bult er zal zijn op het moment dat de AKF-heuvel wordt afgegraven. De heuvel moet plaatsmaken voor de eerste huizen van de nieuwe wijk Goese Schans (voormalige werktitel Waterstad). Gemeente, de Zeeuwse Mountainbike Vereni ging X-Treme en het Cios zijn met elkaar in gesprek over de uiteinde lijke plek. Het Cios, die de AKF-heuvel ge bruikt voor de buitensportoplei ding, ziet de nieuwe heuvel liefst zo dicht mogelijk bij de school in Sportpunt Zeeland verrijzen. De mountainbikers van X-Treme heb ben echter een lichte voorkeur voor het Poelbos. „Omdat daar al een terreinfietsroute ligt. Dan kun nen we er een alternatieve trai ning van maken", verklaart voorzit ter Patrick Vader. De AKF-heuvel, een voormalige vuilnisbelt, is een van de weinige plekken in Zeeland waar moun tainbikers kunnen oefenen met hoogteverschillen. Daarom traint Team X-treme er één keer in de week en wordt de bult gebruikt door de buitensportafdeling van het Cios en voor de gymlessen van een aantal middelbare scho len. Ook mountainbikers die geen lid van de vereniging zijn of les vol gen aan een van de opleidingen, komen er graag. De huidige bult bestaat uit een lan ge rug met 'een anker', een soort van splitsing waar de fietsers vanaf kunnen rijden. De mountainbi kers hopen iets dergelijks terug te krijgen op de nieuwe locatie. Er zijn vier locaties in beeld voor een nieuwe trainingsheuvel: bij de hondenrenbaan, naast Capital Sports, in het Poelbos of het ter rein achter dierenarts Karelse. De gemeente Goes wil daar echter nog niet veel over zeggen. Een be leidsambtenaar zei tijdens een ver gadering van de Sportraad eerder deze week dat het onderwerp ge voelig ligt. „We zijn ermee bezig, maar we moeten nog grond aanko pen", verklaarde ze. Wel zegde ze toe het afgraven van de heuvel zo lang mogelijk te rekken om de mountainbikers zoveel mogelijk tijd te geven op het oude terrein te trainen. Bij X-Treme hopen ze dat de nieu we heuvel er zo snel mogelijk ligt. Voorzitter Vader: „We hebben een aantal leden dat meedraait in de nationale top. Die leden zouden het op prijs stellen als ze kunnen blijven trainen. Voor de overige le den geldt trouwens hetzelfde." Mountainbikers op de heuvel bij het AKF-terrein. Nog een paar maanden en dan is het over met de trainingen. Gemeente, Cios en de Zeeuwse Mountain bike Vereniging X-Treme zijn op zoek naar een alternatief. foto Willem Mieras VRIJDAG 18 T/M ZONDAG 20 JANUARI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39