Zeeland PZC Vlissingse wegen onder druk veelpleger r 75% KORTING WALCHEREN 31 25 38 en 39 Dance breekt door in Goes Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg Voorbij Witte mol duikt op in Vogelwaarde Vrijdag 18 januari 2008 Goese onderneming zorgt voor Maladiven in Maasmechelen Tip? redwalch@pzc.nl College wil opheldering over gevolg van lagere snelheid bij Middelburg. door Miriam van den Broek VUSSINGEN - Wat zijn de gevolgen voor de wegen in Vlissingen als de snelheid op de weg tussen Koude- kerke en Middelburg omlaag gaat? Het CDA in Vlissingen vreest dat het op de Rondweg Koudekerke en de Bossenburghweg (S14/S15) alleen maar drukker wordt. En dat terwijl de rotonde op de Sloeweg nu al te boek staat als mogelijk knelpunt. De doorgaande weg tussen Koude kerke en Middelburg is onveilig. Daarom wil het dagelijks provincie bestuur de snelheid terugbrengen van 80 naar 60 kilometer per uur. Voor mensen die van Zoutelande, Biggekerke of Koudekerke naar de snelweg moeten, kan de Rondweg Koudekerke dan een aantrekkelijk alternatief zijn. „Dat de weg aangepast moet wor den, begrijpen we", zegt Marin de Zwarte van het CDA. „Maar de vraag is hoe ze dat doen. Als ze hem verbreed hadden, kon mis schien ook de Rondweg Koudeker ke wat ontlast worden. Als het be sluit om de snelheid terug te brengen is ingegeven door het fi nanciële plaatje, vinden wij het een minder wijs besluit. Ik hoop dat er ook heel goed gekeken is naar de gevolgen voor de andere wegen op Walcheren. Want het zou toch erg onverstandig zijn om geïsoleerd te kijken naar één knel punt", aldus De Zwarte. Het Buurtcomité Bossenburgh deelt de zorgen van het CDA. Maar de prioriteit van het buurtco mité ligt bij verkeersproblemen in de wijk zelf In Bossenburgh heb ben de bewoners al zes jaar last van sluipverkeer naar het winkel centrum in Papegaaienburg. „Dat komt met hoge snelheid dwars door de wijk omdat het niet via de Het CDA en het Buurtcomité Bos senburgh vrezen extra verkeer op de Bossenburghweg en de ro tonde op de Sloeweg, die nu al als knelpunt bekendstaat. rotonde bij Lammerenburg wil", zegt Peter Lampio van het buurtco mité. „We hebben het al zo vaak aangekaart, maar de gemeente doet er niks aan. Dus het pro bleem met de Rondweg Koudeker ke heeft onze aandacht nu niet." Wethouder Tineke Verhage denkt dat de aanpassingen bij Koudeker ke inderdaad gevolgen kunnen hebben voor Vlissingen. Ze wil daarom via een brief aan de pro vincie vragen of er berekeningen zijn waaruit blijkt wat de gevolgen kunnen zijn voor andere wegen. Dat het college niet geïnformeerd is over het plan van het provincie bestuur, vindt ze niet vreemd. Vlis singen is bij de herinrichting van die weg geen partner. MIDDELBURG - Zesendertig maan den gevangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk. Die straf eiste giste ren officier van justitie M. O ver meer tegen een 28-jarige Vlissin- ger. Die man hoort volgens haar lange tijd in de gevangenis omdat hij nu maar eens moet beseffen dat het afgelopen moet zijn met zijn gewelddadige gedrag. De man, met een indrukwekkend strafblad, zou in september vorig jaar in Vlissingen een woning zijn binnengedrongen en daar vijf gram heroïne hebben geroofd van twee aanwezige gebruikers. Enkele weken later zou hij elders in Vlis singen, weer in een woning, een andere Vlissinger hebben afge perst. En in diezelfde maand zou hij ook nog een derde inwoner van zijn stad bedreigd hebben. Advocaat E. Smit stond versteld van de eis van de officier. Hij hield de Middelburgse rechtbank voor dat er wel heel veel leugens over zijn cliënt in de dossiers zijn opge nomen. Hij pleitte voor een veel lichtere straf, met een fors voor waardelijk deel zodat de man ge dwongen wordt om via cursussen te leren hoe hij van de drugs af moet blijven, Uitspraak 30 januari. GOES - Na het succes van Masquera de NYE in de Zeelandhallen krijgt Goes een maandelijks dance evene ment, de Dance-Route. Elke derde vrijdag van de maand draaien tientallen regionale en na tionale dj's in dertien verschillen de horecagelegenheden in de bin nenstad. De grote namen van van avond zijn Sidney Samson en Har- dweil. Danstheater El Toro heeft het initiatief genomen voor het evenement. Al snel zagen meer ho recaondernemers muziek in het plan. Dj's Reza (Reza Geleedt) en Sunny Noodles (Man-Sun Hau) nemen de organisatie voor hun re kening. VRIJDAG 18 T/M ZONDAG 20 JANUARI OP ALLE REEDS AFGEPRIJSDE KLEDING' Momenteel geen wachtlijsten y Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Grote buitenspeelplaats Zeer gunstige tariefstelling Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61. Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl Ouder worden gaat vaak ge paard met lichamelijk ongemak, of met alleen zijn. „Maar ga nou niet zwelgen in zieligheid. Pro beer er zo lang mogelijk wat van te maken", luidt het advies van de voorzitter van een ouderenor- ganisatie. Hij is dan ook warm voorstander van de Cultuurbus. Die brengt senioren af en toe naar het theater. Een avondje 'Uit en Thuis' dus. 'Die lustige Witwe' en 'The Colors of Dan ce', bijvoorbeeld, brachten de se nioren welkom vermaak. Maar of het geplande uitje in maart nou veel voorpret geeft? Een to neelbewerking van het boek van Couperus: 'Van oude mensen en de dingen die voorbij gaan'. Het CDA in Vlissingen vreest dat door het verlagen van de snelheid op de weg tussen Koudekerke wegen, waaronder de rotonde op de Sloeweg. en Middelburg extra drukte ontstaat op Vlissingse foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27