Zoek de blikvangers in Detroit Peugeot 807 krijgt facelift Japans/Frans supertrio best verkocht in 2007 PZC Vrijdag 18 januari 2008 1 De Peugeot 807 krijgt een facelift. Nieuwe bekledin gen en kleuren, een aantal nieuwe opties én een nieuwe mo tor: de 170 pk sterke 2.2 HDiF die selmotor, die met handgeschakel- de en met automatische zesversnel lingsbak wordt aangeboden. De cosmetische ingrepen omvatten ook chromen accenten op grill en achterzijde, op de stootlijsten en deurgrepen een gewijzigde grill en een iets groter logo op de neus. Het interieur krijgt een rijkere uit straling. Ook komt er een nieuwe, wat donkerder bekleding op SR en ST, is er voortaan keuze uit zwart of lichtgrijs leer en komen twee nieuwe carrosseriekleuren beschik baar: Bleu de Rhodes en Gris Moondust. De 2.2 HDiF, ook in 607 en 407 le verbaar, heeft een maximumkop pel van 370 Nm bij slechts 1.500 toeren. Door het bi-turboconcept biedt deze motor dat forse koppel over een breed merengebied. Bij 1.000 toren is er reeds 200 Nm be schikbaar en bij 3.000 toeren meer dan 350 Nm. De 2.2 HDiF is be schikbaar vanaf niveau ST, heeft la bel D en valt buiten de komende 'slurptax'. De prijs is 45.768 euro. Op basis van de 807 ST komt er een tijdelijke aanbieding: 'Navteq on Board'. Die is uitgerust met het RT4 navi gatiesysteem van Navteq, lichtme talen wielen met bandenspanning controle, dakrails, parkeerhulp voor en achter, extra getinte ruiten in zijschuifdeuren en achterste zij ruiten, regensensor, automatisch dimmende binnenspiegel en auto matisch inschakelend dimlicht. De serie is leverbaar met 140 pk 2.0 benzinemotor met vijfbak of vier- trapsautomaat, 136 pk 2.0 HDiF met zesbak en de nieuwe 170 pk 2.2 HDiF met automatische zes- bak. De serie biedt een voordeel op de extra uitrusting van 1.850 eu ro. De basisversie van de 807 is er vanaf 33.635 euro. Volkswagen Golf GTI de laatste ujt voorraad NU MET 4.385,- VOORDEEL! Alleen bij Auto Poppe op op Pj AUT® POPPE ....wie anders www.outopoppe.nl Vlissingen Terneuzen Hulst Tel. (0118) 424000 Tel. (0115) 647333 Tel. (0114) 370100 De drieling Toyota Aygo, Cit roen Ci en Peugeot 107 is overtuigend de best ver kochte auto van Nederland gewor den. In 2007 gingen er in totaal 19.099 exemplaren van 'over de toonbank'. Kleine modellen worden de ko mende jaren steeds belangrijker. Compact en compleet uitgerust, moeten ze zuinig rijden en betaal baar zijn. Toyota en PSA (Peugeot/ Citroën) hadden dat op tijd in de gaten en bedachten samen het uk- kie waarmee ze nu zulke goede za ken doen. Van het 'supertrio' is de Toyota Ay go de populairste met 8.772 verko pen. Citroën 'deed' 5.375 Ci'tjes en Peugeot verkocht 4.952 keer de 107. Samen goed voor een overdui delijke eerste plek op de verkoop lijst. Achter de drieling was de Peugeot 207 de populairste met 15.542 stuks. Ook de Opel Corsa deed het goed: 14-579- Hierna volgen drie oude beken den: de VW Golf (13.458), de Opel Astra (12.311) en de Ford Focus (11.369). De rest van de vaderlandse model len top-10 bestaat uit: de VW Pas sat (9.183), de VW Polo (9.054), de Renault Scénic (8.970) en de Su zuki Swift (8.816). Miljoenenmarkten als Japan en Duitsland kregen in 2007 te ma ken met een fikse daling. Als oorza ken worden genoemd vergrijzing, tariefsverhogingen door de over heid en de verder opgelopen brandstofprijzen. Nederland had daar ook mee te maken, toch steeg de verkoop van nieuwe personen auto's bij ons. Het afgelopen jaar gingen er welge teld 504.197 de showrooms uit en dat is een groei van ruim 4 pro cent ten opzichte van 2006. Volks wagen verkocht opnieuw de mees te wagens: 50.015. De marktleider wordt gevolgd door Opel met 47.760 stuks. Op enige afstand nemen Ford (41.340), Toyota (40.275) en Peu geot (39.201) de plaatsen drie tot en met vijf in. Nieuwe fabriek Peugeot en Citroen in Rusland PSA (Peugeot en Citroën) bouwt een nieuwe autofabriek in de Rus sische plaats Kaloega, zon 180 kilo meter ten zuidwesten van Mos kou. De fabriek moet in 2010 klaar zijn. PSA denkt in 2010 100.000 Peugeots en Citroëns in Rusland te verkopen en wil dat aantal tot 300.000 per jaar uitbreiden. 'Belastingvriendelijker' 1.6 liter in BMW 3-Serie Inspelend op de belastingwijzigin gen per 1 februari is de BMW 3-Se- rie met 1.6 liter benzinemotor ver krijgbaar. De 3161 is nu al te koop voor 32.450 euro. De auto is stan daard voorzien van EfficientDyna- mies en kent een lage kilometer kostprijs door zijn gunstige ver bruik en variabele service interval. Porsche Panamera ook in een hybride uitvoering Porsche ontwikkelt van de nieuwe Panamera, die in 2009 debuteert, ook een hybride versie. Er wordt gebruik gemaakt van componen ten uit de hybride Cayenne, die in 2010 het daglicht ziet. Het is moge lijk alleen op de elektromotor te rij den, alleen op de benzinemotor of beide tegelijkertijd in te schakelen. «srp" Schets van de nieuwe Porsche Pana mera, waarvan ook een hybride uit voering wordt verwacht. foto El Hoewel de organisatoren van de autoshow in Detroit liefst vijftig wereldprimeurs claimen, zit daar weinig tussen dat het hart van de autoliefhebber sneller doet kloppen. Maar gelukkig zijn er ook uitzonderingen. door Robbert Keegel Cadillac, het Amerikaanse merk dat in Europa werkt aan een moeiza me comeback, verrast op de autoshow in Detroit met een za lige coupé op basis van de CTS. Extra goed nieuws is dat die dit jaar in productie wordt genomen en dat er een dieselversie komt. Dat andere in moeizaam vaarwa ter geraakte Amerikaanse merk, Chrysler, laat drie erg leuke proto types zien. Waaronder de flam boyante elektrisch aangedreven Zeo (Zero Emissions Operation) van dochter Dodge. Die kan bogen op 268 pk en is dus een 'muscle car' in de beste Yankee-traditie. De Chrysler ecoVoyager zal niet snel productierijp zijn. Van deze plug-in hybride kunnen de accu's via het stroomnet worden opgela den of onderweg door een brand- Vier eyecatchers op de autoshow in Detroit. Met de klok mee, vanaf linksboven: Mazda Furai, Chrysler ecoVoyager Concept, gefacelifte Mercedes SLK en Dodge Zeo Concept. foto's GPD stofcel. Het trio wordt aangevuld door de Jeep Renegade Concept, een hybride met een Bluetec-die- selmotor, die ze uit de boedel van ex-partner Mercedes overhielden. Was de North American Interna tional Auto Show tot voor kort een puur Amerikaanse aangelegen heid, zo midden in Motown De troit, de Europeanen, Japanners en Koreanen weten de weg erheen in middels ook goed te vinden. Volks wagen toont hier een niet onver dienstelijke, maar wat té ingetogen vierdeurs Passat coupé, terwijl dochter Audi de grenzen verlegt met de R8 TDI, de eerste super sportauto met een dieselmotor. Dat is dan wel een zesliter V10 met twee turbo's, 500 pk en 1.000 Nm trekkracht. Ze zetten er een opgevrolijkte TTS naast, die een tweeliter van 250 pk kreeg. Mercedes-Benz presenteert een re delijk compacte SUV, daarmee een nieuwe trend volgend. Deze GLK ziet er wel erg stoer uit, hoe kig naar voorbeeld van de grote G-Klasse. Bij Mercedes staat ook een geslaagde facelift voor de SLK. Aartsrivaal BMW koos Detroit om de ï-serie Cabriolet te laten debute ren. Erg leuk om te zien, met ge lukkig weer eens een stoffen kap. We weten de prijzen al: vanaf 34.810 euro. Ook Japanners en Koreanen zien de VS als een belangrijke markt. Kia geeft de fikse SUV Borrego zijn debuut, hun eerste auto met de eigen V8. Landgenoot Hyundai stelt niet alleen de sedan Genesis voor het voetlicht, maar ook de meer dan aantrekkelijke coupé op dezelfde basis. Van Japanse zijde is de race-auto Furai van Mazda een eyecatcher van jewelste. Het schijnt dat ze de ze furie met drieschijfs rotatiemo tor van 450 pk, die op ethanol loopt en afgeleid is van de Ameri can Le Mans racer, ook echt voor het publiek willen gaan bouwen. Natuurlijk heeft ieder merk hier in Detroit wel een of meer productie modellen of concepts met alterna tieve aandrijving. Dat is niet eens een punt van aandacht meer. Daar bij willen ze allemaal benadruk ken dat een hybride, of later een brandstofcelauto, niet hoeft in te boeten aan rijplezier. Honda bewees dat al met de in al le opzichten vlotte FCX, die nu in Californië in een beperkt leasepro gramma zit. Ook Ferrari heeft hier een F430 staan, die op biobrand stof loopt. En hard ook. De Peugeot 807 krijgt onder meer chromen accenten op de grill. foto PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17