Kosten vergrijzing zijn lager 'Morelleke' splijtzwam binnen Vlaams Belang 1 4 Vrijdag 18 januari 2008 PZC TILBURG - De invloed van de ver grijzing op de kosten voor de ge zondheidszorg valt mogelijk veel lager uit dan gedacht. Hoogleraar gezondheidseconomie Johan Pol der stelt dat volgende week in zijn inaugurele rede aan de Universi teit van Tilburg. Onderzoek van Polder wijst bij voorbeeld uit dat hogere leeftijden als zodanig geen kostenstijging ver oorzaken. Veel belangrijker is het feit dat steeds meer mensen op la tere leeftijd overlijden, waarbij in het laatste levensjaar de meeste kosten worden gemaakt. Het gaat dus eigenlijk om uitstel van de zorgkosten, aldus Polder. Rekening houdend met dit effect, becijfert hij dat de invloed van de vergrijzing op de gezondheidszorg 17 procent goedkoper uitvalt dan tot dusver wordt gedacht. De exacte gevolgen van de vergrij zing zijn nog onduidelijk. Er moet nog worden onderzocht aan welke ziekten mensen uiteindelijk overlij den en wat de kosten daarvan zijn. Daarnaast is meer inzicht gewenst in het effect van de voortschrijden de technologie. Een ander grijs ge bied is de opbrengst van de preven tieve gezondheidszorg. Preventie kost ook geld, omdat gewonnen le vensjaren extra zorgkosten met zich meebrengen. Voorzitter Vanhecke na twaalf jaar niet meer verkiesbaar. door onze correspondent Pascale Thewissen Brussel - „Morelleke, forelleke, ik heb een zwak voor haar", zei voor zitter Frank Vanhecke van het Vlaams Belang ooit over partijge note Marie-Rosé Morel. Zijn inni ge relatie met de voormalige aard beienprinses en ex-miss Vlaande ren zou aanleiding zijn voor een op handen zijnde breuk binnen ex treemrechts en zijn aftreden als partijvoorzitter. Vanhecke kondigde afgelopen weekend aan dat hij zich na twaalf jaar niet meer verkiesbaar stelt als voorzitter van het Vlaams Belang. Volgens de Vlaamse kranten was zijn positie onhoudbaar gewor den. Partijprominenten Filip De- winter en Kamerlid Gerolf Anne- mans dreigden zelfs met een scheu ring als Vanhecke niet zou opstap pen. 'Een scheidingsprocedure zo als het Front National in Frankrijk - waarbij Bruno Mégret zich af scheurde van Jean-Marie Le Pen - stond in de steigers', meldde De Standaard. Volgens de media is Marie-Rosé Morel de oorzaak van alle ellende. De Schotense politica wordt de 'Yoko Ono van het Vlaams Belang' genoemd. Dat het tussen haar en Dewinter niet echt botert, is be kend. Morel wil het programma van de partij matigen en wil af van de harde, rechtsextremistische standpunten, waar Dewinter de personificatie van is. Door het aan Marie-Rosé Morel. foto epa te leggen met Vanhecke zou ze een wig hebben gedreven tussen de partijbonzen. Zelf ontkent ze dat ten stelligste. 'Neen, ik ga niet met Frank naar bed. Frank is mijn politieke bondgenoot. We hebben zeer gelijklopende ideeën over par tij en maatschappij. Hij is een dier bare vriend, niet mijn minnaar', reageerde ze in Het Laatste Nieuws. Ze is het gewroet in haar privéle- ven zat. Volgens haar zijn de me dia enkel geïnteresseerd in haar liefdesleven - Morel vecht een bit tere echtscheidingsstrijd uit met haar man - en nooit in haar werk als politica. Ook Dewinter, Annemans en Van hecke ontkennen in alle toonaar den dat er sprake zou zijn van een ophanden zijnde breuk binnen de partij. De opvolger van Vanhecke wordt op 9 februari gekozen. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Perkpolder 'Onvrede over plan Perkpolder' le zen we in de PZC (16-1). Die onvre de zal alleen maar groter worden als de inwoners van de gemeente Hulst er achter komen wat hen nog te wachten staat. Er wordt in de milieueffectrapportage al een aanzet gegeven voor het prijsgeven van het strand tussen Kreverhille en Perkpolder. Opspuiten om het uit te breiden durft men niet, uit angst voor het Natura 2000 spook, het buitendijks gelegen fietspad moet naar de binnenzijde (versto ring vogels en zeehonden). Betre den van schor en platen wordt ver boden en wellicht op termijn ook het betreden van de dijk. Begrijpe lijk, de rijken willen hun woonge not niet laten bederven door dagre creatie. Men noemt het gerichte maatregelen om aantasting van soorten die beschermd zijn vol gens de Flora- en Faunawet te voorkomen. Er is maar een woord voor: landroof Zeeuws-Vlamingen zullen in het gebied rond Perkpol der niet meer welkom zijn. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Islam In 'Grootmoefti waarschuwt' en 'Israel beukt op Harnas...' (PZC 16-01) lezen we hoe de islam weer onrust zaait. De grootmoefti, wiens lange vreemde naam we on gaarne uitspreken, suggereert de wereldvrede te bevorderen, maar wil op voorhand alle moslimkrach ten mobiliseren, die moeten los barsten als de islamfilm van Wil- ders uitkomt. Tevens wil hij onno zele Europeanen wijs maken dat Wilders de oorzaak is van de 'oor logen en bloedvergieten', waartoe hij oproept! Zelf blijft hij buiten schot in de veilige moskee en ziet toe hoe 'Allah'(?) leidt. Dat Wil ders' leven hierbij in gevaar komt, zal hem worst zijn, want een 'on gelovige hond' wil zijn klus wel klaren! Waarom brengt de 'in vloedrijke, religieus rechtsgeleerde in de islamitische wereld' de Ha rnas niet tot inzicht, dat ze zijn is lam schandaliseren met broeder moord onder Palestijnen? Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Zendmast Zo'n 15 a 20 jaar geleden was er sprake van de bouw van een zend mast, ca. 25 km uit de kust. Dat werd afgeblazen, na klachten van o.a. de ZMF, omdat de mast hori zonvervuiling zou geven. Maar wat zijn dan die windmolens naast Schapenbout in de Koegors- polder. Is dat geen horizonvervui ling? Persoonlijk vind ik het meer dan dat; ik vind het gewoon sme rig. Dit is een duidelijk bewijs dat omwille van het milieu, het milieu om zeep wordt gebracht. Jammer dat er zo een hoge subsidie gege ven wordt bij de bouw van deze milieuverontreiniging, zonder sub sidie stond er niet één! Afbreken die horizonvervuilers. W. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge HKPD Elf maanden, niet te lang en ook niet te kort. Ligt eraan of je zwan ger bent van een kind of van een olifant. Eerder heb ik mijn onge noegen geuit over de kwestie rond het Huis Kamer Project voor Dak lozen in Vlissingen. Zonder resul taat. Alle bezwaren zijn m.i. opge lost. Er heerst stilte rondom het HKPD. En dat de buurman zijn huis niet verkoopt, ligt niet aan 'de gebruikers'. Het is te duur en heeft de betonnen wal van de bios als uitzicht. Nogmaals gevraagd aan de mensen rondom of ze overlast hebben. Zelfs de bewoners van de nieuwe flats zeggen dat ze van nie mand last hebben. Ik doe een op roep aan bewoners van de C. Bus- kenstraat: laat niet toe dat een groepje mensen beslist over 'onze' straat. Wist u dat er zelfs tot en met de Slijkstraat een oproep is ge daan om te ageren! Gelukkig heb ben we nog een rechter. Mariet Eckhardt C. Buskenstraat 110, Vlissingen Nummer Een In de PZC van 16-1 lezen we: 'Nummer Een natuurgebied rij ker'. Het Zeeuwse Landschap is 22 ha rijker, zal bedoeld worden. Nut tige beweiding door schapen past niet in hun 'bedrijfsvoering'. Hun werkwijze is bekend: de vruchtba re bovenlaag verwijderen, en maar zien wat er van komt. Een aantal runderen moet de indruk wekken dat er nog iets gedaan wordt. Ho pelijk krijgen de dieren bijvoede- ring, anders zullen ze maar een schraal bestaan hebben. Of de kie vit (bedreigde kustvogel?) ook de voorkeur geeft aan zijn nieuwe do mein moet betwijfeld worden. De kievit is toch een typische weide vogel? Zeker is dat er weer 22 ha cultuurgrond voorgoed onbruik baar wordt gemaakt. Een verar ming voor de gemeenschap. M. Poissonnier-Dekker Philipsweg 8 Waterlandkerkje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14