Opnieuw dag van geweld in Kenia Bruisend BERLIJN K R AS boek online of bel 0900 - 9697 -I PZC Vrijdag 18 januari 2008 1 1 Minister Koenders overweegt reis naar Afrikaanse brandhaard. NAIROBI - Ook op de tweede dag van het driedaagse nationale pro test van de oppositie tegen de ver kiezingsuitslag is het in Kenia tot gewelddadige confrontaties met de politie gekomen. Volgens opposi tieleider Raila Odinga vielen don derdag in Nairobi zeven doden. Volgens de BBC zijn in de sloppen wijk Kibera van de hoofdstad Nai robi zeker twee mensen om het le ven gebracht. In de westelijke stad Kisumu, het bolwerk van Odinga, vielen nog eens drie doden, maak te de politie bekend. Ook in de westelijke stad Eldoret was het onrustig. Op de eerste dag van het protest kwamen vier men sen om. De politie heeft alle de monstraties verboden. De oppositie zegt dat de uitslag van de presidents- en parlements verkiezingen van 27 december is gemanipuleerd. Odinga's partij ODM eist een hertelling. De afgelo pen drie weken heeft het geweld volgens hem al duizend levens geëist. De regering spreekt van ruim zeshonderd doden. Een rege ringszegsman riep de ODM op zijn klachten aan een rechter voor te leggen. De ODM wil met het protest de druk op president Mwai Kibaki op voeren. Een woordvoerder van de partij zei dat de demonstraties zul len doorgaan 'tot de regering met ons om een tafel gaat zitten om een oplossing te zoeken'. De oppo sitie beschuldigt de oproerpolitie ervan excessief geweld te gebrui ken tegen de betogers. IJl Het protest van de oppositie in Kenia tegen de naar haar mening frauduleuze verkiezingen blijft tot gewelddadige confrontaties met de politie leiden. Odinga zei tegen de BBC bereid te zijn om zitting te nemen in een overgangsregering die binnen zes maanden nieuwe verkiezingen moet organiseren. Hij eiste verder een hertelling van de stemmen en verklaarde de pro testen te zullen stoppen als Kibaki als winnaar van de hertelling naar voren mocht komen. Maar zolang de regering niet toegeeft aan zijn eisen, moet de internationale ge meenschap Kenia sancties opleg gen, aldus de ODM-leider in het programma Hard talk. Het Europees Parlement en de Ge menebest uitten gisteren forse kri tiek op de verkiezingen van 27 de cember. Beide stellen dat de stembusgang niet voldeed aan de internationale standaard. Waarnemers uitten na de verkiezingen al direct twijfels. Het Europees Parlement steunde ook een resolutie waarin de EU wordt opgeroepen de hulp aan de Keniaanse regering op te schorten. De EU steunt het land de komen de vijfjaar met 400 miljoen euro. Intussen overweegt minister Bert Koenders van Ontwikkelingssa menwerking in EU-verband naar Kenia te reizen. De Nederlandse minister gaat daar over overleggen met zijn EU-colle- ga's. Koenders vindt dat Europa snel naar Kenia moet om daar te la ten zien hoe belangrijk de EU het conflict over het presidentschap vindt, maar ook om te onderzoe ken welke noodhulp mogelijk is en om te kijken of de steun van de EU aan Kenia moet worden her zien. In het relatief welvarende Oost-Afrikaanse land zijn meer dan een kwart miljoen mensen, vooral mensen van Kibaki's Ki- kuyu-stam, ontheemd geraakt. On geveer zesduizend mensen vlucht ten naar buurland Uganda. Het economische leven ligt op veel plekken nagenoeg stil. Parlementslid Najib Balala (midden) van de Orange Democratie Movement leidt medestanders in een protestmars in Nairobiu tegen de volgens hen frauduleus gekozen president Mwai Kibaki. foto Sayyid Azim/AF Actievoerders gooien stenen naar de politie in de krottenwijk Kibera in Nairobi. foto Darko Bandic/A( Ontdek deze fantastische metropool, nu supervoordelig vanaf 4-/5-daagse autovakantie Duitsland waarom zou je verder zoeken ïC, Berlijn is populair! Logisch, want het is een levendige en hippe metropool! Daarom heeft KRAS voor u een zeer aantrekkelijke aanbie ding! Vanaf slechts 99 bieden we u al een 4-daags verblijf aan in het luxe 4-sterren Quality Hotel Berlin. Bovendien is deze spot prijs inclusief het ontbijtbuffet! Dus aarzel niet langer en kom ook naar deze bruisende wereldstad! ONTDEK DE HIGHLIGHTS VAN DEZE STAD Bekijk de imposante Rijksdag, de bekende Brandenburger Tor, Checkpoint Charlie of de statige Berliner Dom! Berlijn heeft ook vele musea zoals het Joods museum en het Pergamon Museum. Wandel over de welbeken de laan Unter den Linden. Zin om te shoppen? Neem dan een kijkje op de Friedrichstrasse, één van de bekendste winkelstraten van de stad. Of wat dacht u van de Kurfürstendamm? En uiteraard het grote warenhuis KaDeWe, de Berlijnse versie van Harrods! De fijnproevers kunnen prima terecht in één van de vele res taurants in bijvoorbeeld de wijk Kreuzberg. Kortom, u zult zich geen moment vervelen in deze wereldstad! QUALITY HOTEL BERLIN**** U verblijft in het 4-sterren Quality Hotel Berlin. Het hotel heeft een bushalte voor de deur. In ca. 25 minuten staat u op de Kurfürstendamm en de Alexanderplatz in hartje Berlijn. Het hotel beschikt over o.a. liften, ontbijtruimte, bar en sauna (gratis). In de omgeving van het hotel kunt u uw auto gratis parkeren. Uw comfortabele kamer is voorzien van telefoon, tv, minibar en een badkamer met douche, toilet en haardroger. INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Quality Berlin in een 2-persoonskamer met ontbijt. Aankomstdata: ma. en vr. van 25/1 t/m 30/6 4 dagen 5 dagen Januari v.a. 99 v.a. €125 Februari v.a. 109 v.a. 125 Maart v.a. 99 v.a. €119 April v.a. 99 v.a. 129 Mei v.a. 109 v.a. 139 Juni v.a. €109 v.a. €135 Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uit gebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/17669

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11