Overtuigd van voorspoedige afloop In een compleet andere wereld Teammanager System Engineering m/v Zwemmers naar NK Masters W pzc Donderdag 17 januari 2008 43 Kerkhove in halve finale dubbelspel Melbourne - De Zierikzeese ten nisster Lesley Kerkhove heeft giste ren tijdens het ITF-toernooi van Nottinghill (Australië) de halve fi nale van het dubbelspel gehaald. Met Arantxa Rus won ze de kwart finale, waarin ze een Italiaans/ In diaas koppel troffen, met 6-2 6-0. De twee Nederlandse talenten, die als achtste geplaatst zijn, ontmoe ten in de halve eindstrijd de num mers vier van de plaatsingslijst, een Servisch/Frans koppel. Van Keulen blijft jaar langer bij Serooskerke goes - Alexander van Keulen is ook volgend seizoen de hoofdtrai ner bij voetbalvereniging Seroos kerke. De oefenmeester, die bij de Walcherse club aan zijn eerste jaar bezig is, heeft zijn contract met één jaar verlengd. Van Keulen was eerder trainer van Bruse Boys, Ka- pelle en RCS. Oud eerste-elftalspe- ler Hans Wattel zal ook volgend seizoen als zijn assistent fungeren. Serooskerke speelt in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Aangename verrassing Roadhouse Roadies Chaïne Staelens (rechts) protesteert bi] de scheidsrechter tijdens het met 3-1 verloren olympische kwalificatieduel tegen Polen. De vrouwen van bonds coach Avital Selinger krijgen in Halle de laatste kans om zich voor de Spelen te plaatsen. foto Rick Nederstigt/ANP Volleybalsters vechten voor laatste kans op ticket naar Peking. door René Banierink halle - Met het mes op de keel vechten de Nederlandse volleybal sters deze week in het Duitse Hal le voor hun laatste kans op Peking. Maar ondanks de nederlaag van dinsdag tegen Polen, weet Chaïne Staelens dat het goedkomt. „We hebben niet drie jaar lang elke dag voor Jan Doedel staan trainen." Met haar gedrevenheid en onvoor waardelijke geloof in het Oran je-plan, is Chaïne Staelens de beli chaming van de missie die deze week de bekroning moet krijgen in een ticket voor de Olympische Spelen. Nu, drie jaar later, is ze daar nog steeds van overtuigd. Ster ker nog, meer dan ooit. „We heb ben een fantastische groep. We zijn in de loop van die drie jaar een enorm hecht team geworden en hebben enorm veel progressie geboekt." Met een beter gevoel dan ooit be gon de ploeg dinsdagavond aan het toernooi, met een enorme ka ter zochten de speelsters hun bed op na de 3-1-nederlaag tegen Po len. „Het heeft wel iets langer dan normaal geduurd voordat ik in slaap viel. Ik heb de wedstrijd nog een keer voor mezelf afgedraaid." Haar conclusie: „We waren te gre tig, te gebrand om het te laten zien. Dat is halverwege de set, na een foute beslissing van de scheids rechter op een bal van Manon (Flier, red.) omgeslagen in nervosi teit. Zo van: dit kan toch niet ge beuren. Iedereen weet: dit is het toernooi waarop het moet gebeu ren. Zoniet, dan gaan we niet." De nederlaag werd direct na af loop een beetje luchtig afgedaan. Dat was echter schijn. „Maar mijn moeder sms'te: je kunt beter deze verliezen dan de laatste. Zo is het natuurlijk ook. Het liep allemaal net niet. Een ploeg als Polen straft dat af want de verschillen zijn heel klein. Maar dat gaan we nu recht- De Nederlandse volleybalvrou- wen moeten winnen van Turkije en Duitsland om door te dringen tot de halve finale van het olym pisch kwalificatietoernooi. zetten. We hebben lekker getraind en nu moeten we de puntjes op de i zetten." De wedstrijd van vandaag tegen het zwakkere Turkije dient daar voor gebruikt te worden. En mor gen tegen Duitsland moet Oranje dan de halve finale veilig stellen. „Ik heb pas onze laatste wedstrijd tegen Duitsland, van het WK 2006 teruggezien. Die wonnen we met 3-2. Als ik ons niveau van nu daar mee vergelijk, dan zijn we zo ont zettend vooruit gegaan. Dat is bij de Duitsers minder, denk ik." De gedachte dat het wel eens mis zou kunnen gaan, heeft ze voor het laatst met Kerstmis vorig jaar gehad. „Dan is het simpel: dan is het voor mij kennelijk niet wegge legd. Maar dat gaat niet gebeuren." middelburg - In de regionale twee de klasse hielden de poolbiljarters van Roadhouse Roadies thuis de (virtuele) koplopers van The Saints uit Tilburg op een gelijk spel, 4-4. De bezoekers hadden tot nu toe de minste verliespunten, moeten nog een paar partijen inlopen, maar lijken regelrecht af te gaan op de titel. Raoul Wijs, Robbin lobse en David Hughes zorgden voor de winstpartijen. The Roadhouse is het spoor bijster middelburg - Het snookerteam van The Roadhouse is sinds de her vatting van de competitie in de hoofdklasse het spoor volledig bijs ter. Thuis tegen middenmoter Ca- pelle 1 was er een tweede neder laag op rij, 4-5. Naaste concurrent Back in Time was vorige week te sterk voor de Middelburgers. De titelkansen ver dwijnen daardoor zienderogen. Chris van Renswoude en Ido Leen- ders wonnen elk twee partijen, Marcel Mouwen verloor alles. Voogd Voogd Diensten zoekt voor haar hoofdkantoor in Middelharnis een: ;.y Kijk op www.voogd.com voor meer informatie. Ibrahim Maaroufi verruilt Inter Milan voor FC Twente. door Leon ten Voorde enschede - Zijn ploeggenoten luis terden vorige week nog naar illus tere namen als Ibrahimovic, Viei- ra, Cambiasso en Materazzi. Vanaf morgen heten zijn teammaten Bo- schker, Heubach, El Ahmadi en N'Kufo. Met zijn directe overgang van Inter naar FC Twente is Ibra him Maaroufi in een compleet an dere wereld terechtgekomen. De Belgische middenvelder van Marokkaanse afkomst speelt de ko mende anderhalf jaar op huurba- sis voor de club uit Enschede, die ook nog een optie tot koop heeft bedongen. „Volgens Inter-trainer Mancini heb ik een heel goede keus gemaakt, want hij wist mij te vertellen dat Twente een van de be ter voetballende ploegen van Ne derland is", aldus Maaroufi. Maar toch: Internazionale of Twen te. dat is nog wel even een ver schil. Dat is de absolute top in Eu ropa versus de subtop in Neder land. Maar er is meer dan parfum en goud alleen, vindt Maaroufi. „De Serie A is het hoogste. Bij In- ter leerde ik op de trainingen heel veel van al die grote jongens, maar als je wilt doorgroeien moet je spe len." De Marokkaan Maaroufi stapt van Inter Milan over naar FC Twente. De getalenteerde voet baller hoopt zich in Nederland verder te kunnen ontwikkelen. Maaroufi werd geboren in de Brus selse volkswijk Molenbeek en kwam al snel bij Anderlecht te recht. Hij was elf jaar toen PSV hem wist over te halen naar Eind hoven te komen. Maaroufi behoor de bij PSV tot de toptalenten en twee jaar geleden pikten de scouts van Inter hem eruit bij een inter nationaal toernooi in Frankrijk. De ontwikkeling van Maaroufi ging in Italië zo snel dat hij nog in datzelfde jaar zijn opwachting maakte in het eerste elftal. Hij was 17 jaar en de op een na jongste spe ler die ooit voor Inter debuteerde. Dat hij zijn loopbaan nu bij Twen te een vervolg wil geven is geen toeval. Dat heeft voor een groot deel met de aanwezigheid van trai ner Fred Rutten te maken, die hij nog kent van PSV. vlissingen - Dertien Zeeuwse vete ranen komen dit weekeinde in Eindhoven in actie tijdens het NK zwemmen voor Masters. De Stormvogel is met zes sporters vertegenwoordigd. Enkele Zeeuw en hebben medaillekansen. Zo staat Ryan Verplanke (Schelde- stroom) als eerste geplaatst op de 200 meter vlinderslag en voert Peter Romkes (Luctor et Emergo) op de 50 meter schoolslag de plaat singslijst aan. Ook Ingrid van As- sche (De Schelde) en Marijke van Hoek (De Stormvogel) zijn kans rijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63