Sport Mama Davenport is er nog lang niet 'Oekraïense maffia achter laboratorium' m 40 Donderdag 17 januari 2008 pzc Maria Sjarapova had in haar partij in de tweede ronde van de Australian Open weinig moeite met Lindsay Daven port. foto Rob Griffïth/AP Topspelers gaan verder op Australian Open. door Jeroen Mascini MELBOURNE - Lindsay Davenport heeft sinds gisteren weer even iets meer tijd voor Jagger, haar zoon van zeven maanden. De Ameri kaanse herintreedster was in de tweede ronde van de Australian Open kansloos tegen een andere voormalige nummer een van de wereld, de als vijfde geplaatste Rus sin Maria Sjarapova: 6-1, 6-3. De amusementsvoorwaarden wa ren er: twee grandslamkampioe- nen in een avondpartij voor 15.000 man publiek in de Rod La- ver Arena. Maar Sjarapova over klaste de 31-jarige Californische tennismoeder en uit medelijden kozen de toeschouwers massaal de kant van de underdog. Het hielp niet, de elf jaar jongere wereldtop per uit Siberië schminkte haar te genstandster af Davenport was een toptennisster en hoopt er weer een te worden, nadat ze er een jaar uit is geweest om te bevallen van Jagger. Haar rentree was opmerkelijk succesvol met drie toernooizeges en slechts een nederlaag op twintig partijen, maar in Melbourne leerde de jon ge moeder, 51ste op de WTA-ran- king, dat ze er nog lang niet is. „Ik heb deze week gezien hoe ver ik van de top zit", zei ze na haar nederlaag. „Al kan ik beter dan wat ik hier heb laten zien. Ik moet de weg vinden om beter voor de dag te komen op de grote toer Bedrijfsleider ontkent iedere betrokkenheid bij bloeddoping. door Achille Prick BERLIJN - Oud-wielrenner Michael Boogerd en zijn oud-ploeggeno ten bij Rabobank Michael Rasmus sen en Denis Mentsjov zijn door diverse bronnen genoemd als klan ten van het Weense bloedlaborato- rium Humanplasma. Daarom heeft de Duitse zender ARD hun namen als eerste genoemd in de berichtgeving over mogelijke bloeddoping bij Humanplasma. Dat verklaarde ARD-dopingspecia- list Hans-Joachim Seppelt giste ren. De journalist van de speciale nooien. Daar ga ik hard aan wer ken." Haar comeback is niet even een stuntje van Davenport, die met man, zoon én kindermeisje de toernooien afreist. De lange Ameri kaanse wil terug naar de top. „Ik geloof dat ik voor het eind van het jaar in de top tien kan staan." Voor het geld hoeft ze het niet te doen, want ze haalde na haar eer ste ronde Steffi Graf in als groot verdiener in het vrouwencircuit dopingredactie stelde verder dat zijn bronnen angst hebben voor de Oekraiense maffia die op de achtergrond de touwtjes in han den zou kunnen hebben. Ruim dertig topsporters zouden in een Weens laboratorium bloed transfusies hebben ondergaan. Naast zo'n twintig niet met naam genoemde Duitse skiërs en triatle ten werden ook de wielrenners ge noemd. Boogerd en de andere ren ners hebben de verdachtmakingen meteen ontkend. Humanplasma staat al langer on der verdenking. Tijdens de Olym pische Winterspelen van Turijn in 2006 werden bij de Oostenrijkse ploeg onder meer bloedzakken ge vonden, waaronder mogelijk een (bijna 22 miljoen dollar!). Daven port heeft edelere beweegredenen. „Ik miste het spelen, het doel om elke dag ergens voor te gaan. En ik vind het een geweldige uitdaging om als moeder in de top terug te keren." Maria Sjarapova maakt op de Au- stralian Open een einde aan de zegereeks van Lindsay Daven port die sinds haar comeback drie toernooizeges boekte. zak van het bedrijf Op aandrang van het Wereld Anti Doping Agentschap (Wada) doet het Oos tenrijkse ministerie van Binnen landse Zaken nu verder onder zoek. In de Oostenrijkse krant Wiener Kurier beweerde de Duit se renner Jörg Jaksche, die eerder zelf dopinggebruik heeft toegege ven, dat diverse Oostenrijkse ren ners bij Humanplasma bloedtrans fusies hebben ondergaan. Arts en bedrijfsleiderdr. Lothar Baumgartner ontkende gisteren opnieuw dat hij weet heeft van bloedtransfusies bij topsporters. Op de beschuldiging van het We reld Anti Doping Agentschap (Wa da) dat dat buiten kantooruren zou zijn gebeurd, zei Baumgart ner: „Op zondag ben ik er nooit." Het bedrijf levert bloedplasma (bloed minus bloedlichaampjes) aan ziekenhuizen en aan de farma ceutische industrie en heeft negen filialen in Oostenrijk. Bloedplasma wordt onder meer gebruikt voor het maken van medicijnen. Vol gens Baumgartner zou zijn labora torium niet eens geschikt zijn voor bloedtransfusies. Kenners spreken dit tegen. Humanplasma is eigendom van twee stichtingen waarvan de advo caat Wolfgang Graziani-Weiss voorzitter is. Hij onderstreepte dat hulp bij bloeddoping in Oosten rijk niet strafbaar is. Het Weense laboratorium dat wordt genoemd in een bloeddo- pingschandaal zegt dat niet ge schikt is om bloedtransfusies toe te dienen. Davenport was teleurgesteld, maar heeft tegenwoordig weinig moeite om ergens een positieve draai aan te geven. „Sinds Jagger is geboren en ik mijn moederschap zo goed met het tennis kan combineren, ben ik de gelukkigste vrouw van de wereld." Justine Henin en Rafael Nadal be reikten gisteren, zonder al te veel moeite de derde ronde van de Au stralian Open. De nummer een van de wereld Henin verpletterde Britse wielrenner Maclntyre verongelukt londen - De Britse kampioen tijdrijden Jason Maclntyre is dins dag overleden nadat hij tijdens een training werd aangereden. De 34-jarige wielrenner botste in de buurt van zijn huis in Noord-Schotland op een busje. Hij werd per helikopter naar het zie kenhuis gebracht. Daar overleed hij. Maclntyre hoopte mee te doen aan de Olympische Spelen. Zware nederlaag voor handballers Thessaloniki - De Nederlandse handballers dreigen de play-offs van de kwalificatie voor het WK te gaan missen. Oranje verloor gisteren in Thessa loniki de eerste van twee ontmoe tingen met Griekenland fors: 20-33. De ruststand was 13-14 in het voordeel van de Grieken. Zon dag volgt het tweede duel in Alme- re. Nederland en Griekenland ver sloegen eerder Turkije twee maal. Le Mans stoot Lyon uit Coupe de la Ligue parijs - Voetbalclub Le Mans heeft Olympique Lyon uitgeschakeld in de Franse Coupe de la Ligue. De Japanner Daisuke Matsui maak te de enige treffer, die Le Mans in de halve eindstrijd bracht. Lyon is in Frankrijk de koploper in de hoogste voetbaldivisie. De winnaar van de Coupe de la Li gue plaatst zich voor de Uefa Cup van volgend seizoen. de Russische Olga Poetsjkova in de eerste set met 6-1. In de tweede verslapte de Belgische enigszins en ging ze bijna nog onderuit: 7-5. Nadal had totaal geen last van ver slapping. De als tweede geplaatste Spanjaard won met 6-0 6-2 6-2 van de Fransman Florent Serra in slechts 1 uur en 34 minuten. Nadal is misschien de enige die Roger Fe- derer kan stoppen in Melbourne, maar de gespierde Spanjaard is in de afgelopen drie edities nooit ver der gekomen dan de kwartfinales. Nadals landgenoot Tommy Robre- do moest wel naar huis. De als elf de geplaatste tennisser verloor van de Amerikaan Mardy Fish: 6-1 6-2 6-3. Andy Roddick, driemaal halvefina- Iist in Melbourne en als zesde ge rangschikt, had geen problemen met de Duitser Michael Berrer: 6-2 6-2 6-4. De als vierde geplaatste Rus Nikolai Davidenko, onder vuur vanwege een gokschandaal, ging in drie sets (6-4 6-0 6-3) langs de Fransman Nicolas Mahut. Ook titelverdedigster Serena Willi ams sloeg zichzelf een ronde ver der. De Amerikaanse oogde net als in haar eerste partij futloos, maar had desondanks geen moeite met de Chinese qualifier Yuang Meng: 6-3 6-1. De als derde geplaatste Jele- na Jankovic won ondanks een schouderblessure met 6-2 7-5 van de Roemeense Edina Gallovits. Amélie Mauresmo, winnares in 2006, speelde slordig. De Fran^aise verspilde negen matchpunten voordat ze uiteindelijk de Russi sche Yaroslava Sjvedova versloeg met 6-4 7-6 (5). Ajax heeft oogje op Orlando Engelaar amsterdam - Ajax wil zich nog de ze maand met Orlando Engelaar versterken. De Amsterdamse club heeft zijn zaakwaarnemer en zijn club FC Twente op de hoogte ge bracht. De international beraadt zich over zijn toekomst. „Zoals de meeste voetballers heeft ook hij ambities. Maar Orlando gaat geen vertrek forceren", stelt Engelaars zaakwaarnemer. Kogelslingeraarster betrapt op doping moskou - De Russische atlete Goelfia Chanafejeva, voormalig we reldrecordhoudster kogelslingeren, is bij een dopingcontrole tijdens de WK voor militairen in Hydera bad (India) betrapt op het gebruik van doping. De 25-jarige Chanafejeva voerde in juni 2006 de recordlijst aan met een afstand van 77,26 meter. Ze is de derde Russische in deze discipli ne die recent positiefis bevonden. Van der Star reserve op WK sprint hoogland - De Nederlandse schaatsbond heeft Sanne van der Star aangewezen als reserve voor het WK sprint, komend weekein de in Heerenveen. De rijdster uit de VPZ-ploeg komt alleen in actie als voor aanvang van het titeltoernooi nog iemand uitvalt. Een enkelblessure dwong Margot Boer af te zeggen voor het evenement in Thialf. Raborenner Denis Mentsjov wordt genoemd als klant van het Weense bloedlaboratorium Humanplasma. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60