Ajax kan alleen nog in competitie scoren PZCI39 41 43 Geen uitspraak in zaak Alves Quick Boys evenaart Viissingen tnSCclLLcLLl6S6fVlCG BelCompany kpn sluit je aam AZ pakt punten bij De Graafschap Gunstige loting voor Feyenoord Donderdag 17 januari 2008 Floortje Hendriksen zeilt richting Olympische Spelen Volleybalvrouwen nog niet in paniek op kwalificatietoernooi Tip? sport@pzc.nl Rogier Molhoek van NAC (links) houdt Ajacied Luis Suarez in bedwang. foto Olaf Kraak/ANP NAC Breda kleineert Amsterdammers in bekertoernooi: 4-2. door Jop van Kempen BREDA - Na de uitschakeling in de voorronde van Champions League en de uitschakeling in het Uefa- cup-toernooi is voor Ajax ook een einde gekomen aan het bekertoer nooi. NAC versloeg de regerend be kerkampioen met 4-2. Wat de amateurs van Kozakken Boys net niet lukte, is NAC wel ge lukt. Na een kolkende wedstrijd ontnamen de Brabantse profs Ajax de kans om het toch al teleur stellende seizoen met twee prijzen af te sluiten. NAC overrompelde de Amsterdammers het grootste deel van de wedstrijd en trad toe tot de laatste acht van het beker toernooi. Voor Ajax is het verloop van het verdere voetbaljaar door de neder laag erg overzichtelijk geworden. Na de terechte nederlaag in Breda heeft de ploeg van interim-trainer Adrie Koster alleen nog de compe titie om iets van het seizoen te ma ken. Aan de beginopstelling was al te zien dat Koster de bekerwedstrijd niet als belangrijkste wedstrijd van de week zag. Aanvoerder Edgar Da vids ontbrak zoals verwacht. Zon dag speelt Ajax de uitwedstrijd te gen NEC. Het sparen van de net teruggekeer de Edgar Davids voor de komende competitieduels ging ten faveure van Mitchell Donald, die sinds zijn entree bij de selectie in januari 2007 slechts sporadisch mocht re kenen op speelminuten. Donald speelde een moeizame wedstrijd. Siem de Jong verving Donald bij aanvang van de tweede helft. Hoewel de voetballende bijdrage van de teruggekeerde Davids (34) zich na één wedstrijd (6-1-winst op AZ) nog moeilijk laat vaststel len, lijkt die wel van grote invloed op het zelfvertrouwen van Ajax. Want met de geblokte rastaman aan zijn zijde voetbalde de nu veel balverlies lijdende Gabri bijvoor beeld aanzienlijk beter. Davids was in de tweede helft van NAC Breda schakelt Ajax uit in de achtste finales van het beker toernooi. Trainer Adrie Koster houdt Edgar Davids de hele wed strijd op de reservebank. het vorige seizoen ook de speler die het elftal nodig had om de in haalrace met PSV aan te gaan en als het aan Koster ligt zal dat in de tweede seizoenshelft van dit sei zoen niet anders zijn. Ajax was voetballend minder aan NAC. Toch kwamen de Amster dammers nog bijna op voor sprong. Na twintig minuten schoot Jan Vertonghen een opzij gelegde vrije trap met ziedende vaart op de lat. Een minuut later trof een afstands schot van Kurt Elshot wel doel. Rechtsback Elshot was met zijn aanhoudende rushes een van NAC's gevaarlijkste aanvallers. Na rust ging Ajax veel offensiever spelen, wat resulteerde in de gelijk maker van Luis Suarez. Maar enke le minuten later kwam NAC op voorsprong via Ahmed Ammi (2-1) en Patrick Zwaanswijk (3-1). Uitblinker Lurling maakte er zelf 4-1 van. Suarez scoorde nog tegen. NAC Breda - Ajax 4-2 (1-0). 21. Elshot 1-0, 66. Suarez 1-1, 67. Ammi 2-1, 70. Zwaanswijk 3-1, 77. Lurling 4-1, 86. Sua rez 4-2. Scheidsrechter: Blom. Aantal toe schouwers: 17.000. Gele kaart: Feher (NAC Breda), Vertonghen, Perez (Ajax). ZEIST - De arbitragecommissie doet nog geen uitspraak over de ar bitragezaak tussen AZ en Heeren veen omtrent de overgang van Afonso Alves. „Het heeft er alle schijn van dat Alves twee contrac ten heeft. Dat mag niet", zei voor zitter Vermeulen van de arbitrage commissie. „Alves heeft een con tract getekend bij AZ. Heerenveen wordt echter geconfronteerd met een werknemer die niet wil wor den overgeschreven. Zij hebben nog een arbeidsovereenkomst", al dus Vermeulen. Over de vraag of Heerenveen moet meewerken aan de overschrijving buigt de commis sie zich de komende dagen. DEN HAAG - Quick Boys heeft zich bij de laatste acht gevoegd in het bekertoernooi. De zaterdaghoofd klasser uit Katwijk versloeg Jong Heerenveen door na de 1-1 na 120 minuten voetbal de strafschoppen beter te nemen: 3-r. Viissingen was in het seizoen i988-'89 de laat ste amateurclub die doordrong tot de kwartfinale. ADO Den Haag was daarin beter. Heracles bereikte de kwartfinales ten koste van FC Den Bosch. Na zeven minuten werd het 1-0. Geen apart telefoonabonnement nodig. In het weekend onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland. Met eenvoudig doe-het-zelfpakket en gratis monteur voor als je er toch niet uit komt. DOETINCHEM - AZ heeft gister avond in een inhaalwedstrijd een belangrijke overwinning (2-1) op De Graafschap behaald. De thuisclub kwam na een half uur via Lasse Schone nog wel op voorsprong, maar vlak voor rust maakte David Mendes da Silva ge lijk. Direct na de pauze scoorde Mous- sa Dembélé en bezorgde de Alk- maarse formatie daarmee de ver diende zege. De Graafschap - AZ 1-2 (1-1). 29. Scho ne 1-0, 45. Mendes da Silva 1-1, 50. Dem bélé 1-2. Scheidsrechter: Haverkort. Aan tal toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Me ijer (De Graafschap), Jaliens (AZ). GOES - Feyenoord, na de uitschake ling van onder meer Ajax, AZ en PSV de grote favoriet in het beker toernooi, heeft gunstig geloot voor de kwartfinales. De Rotterdam mers ontmoeten in de eigen Kuip eerstedivisionist FC Zwolle. Zaterdaghoofdklasser Quick Boys, dat hoopte Feyenoord te treffen, speelt op eigen veld tegen NAC. Pleracles Almelo moet op bezoek in Haarlem en Roda IC treft FC Dordrecht in een uitwedstrijd. De wedstrijden van de kwartfina les worden gespeeld op 26, 27 en 28 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59