Zeeland hele vissersdorp op z'n kop Monument dorpen is in de maak Raadsel van katten onopgelost k.slik Handtekeningenactie tegen turbines begint Leden keuren bankfusie goed B PZC Donderdag 17 januari 2008 27 Nieuwbouw Yerseke-West Provincie laat in 2009 te plaatsen kunstwerk op voorhand vervaardigen. door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - Hoewel het pas in 2009 wordt geplaatst, begint de Amsterdamse kunstenares Lydia Schouten op verzoek van de pro vincie op korte termijn met het vervaardigen van het monument voor de 117 verdronken dorpen. 4 eierkoeken voor l,00 slagroom-gebakstuk van _5<50 voor 4»50 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes *tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER Het kunstwerk komt aan de zee dijk bij Colijnsplaat te staan, maar kan pas in 2009 worden geplaatst, omdat er eerst een fietspad moet worden aangelegd. Om te voorko men dat het toch al niet goedkope monument (er is een kleine hon derdduizend euro voor uitgetrok ken) niet nog duurder wordt door stijgende prijzen van materiaal en (onder)aannemers, wordt het nu al gemaakt en opgeslagen totdat het kan worden neergezet. Initiatiefnemers willen ook bezwaar maken tegen bouwvergunning. door Rob Paardekam stavenisse - De handtekeningenac tie tegen de komst van drie nieu we windmolens bij Stavenisse is begonnen. „Ik weet niet of we de komst nog kunnen tegenhouden", zegt Leen Hage. „Maar als we ten onder gaan, dan wel strijdend." De drie windmolens vervangen de huidige turbines bij Stavenisse. Ze zijn een stuk groter en komen dichter bij het dorp te staan. Een groepje inwoners vreest geluidso verlast en slagschaduw. „Als ik dan Het metershoge monument, dat een torenspits verbeeldt waaruit op gezette tijden geluiden klinken, heeft de afgelopen twee jaar veel stof doen opwaaien. Veel mensen associeerden het klokgebeier en ge luid van golven en wind met de watersnoodramp. Van plaatsing in Kats werd afgezien vanwege hevi ge protesten en ook inwoners van Colijnsplaat leken in eerste instan tie niet gelukkig met het kunst werk. Pas nadat aanpassingen wer- in de krant die foto zie van de mo lens bij Schapenbout denk ik: dat is toch verschrikkelijk", stelt Hage. „Maar ja, daar trokken de mensen aan het kortste eind." De initiatiefnemers hebben inmid dels hulp gekregen van enkele le den van de Stichting Actief Stave nisse. Die maakten een folder, zo als ze dat ook al deden in hun strijd tegen het verplaatsen van de ambulancepost. Mensen kunnen een strookje invullen en dat tot 2 februari inleveren bij de de super markt en bakkerij Eerland. Overigens is de actiegroep volgens Hage ook van plan bezwaar te ma ken op het moment dat de bouw- aanvraag wordt gepubliceerd. den gedaan aan met name het ge luid, gingen ze akkoord. Kunstenares Schouten, die tot gis teren nooit heeft gereageerd op al le commotie, heeft het gedoe rond haar ontwerp 'heel vervelend' ge vonden. „Er zijn de vreselijkste dingen over gezegd, zonder dat mensen echt wisten waar ze het over hadden." Ze is wel tevreden met de uitendelijke locatie. „Het is een mooi punt, zo bij de Zeeland- brug." coes - De leden van de Rabobank hebben gisteravond unaniem ge stemd vóór de fusie van de coöpe raties op Tholen, Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland. Daarmee is de Rabobank Ooster- schelde per 1 maart een feit. De al gemene ledenvergadering in Goes werd door 85 leden bezocht, die in Tholen Stad door 107 leden en in Nieuwerkerk kwamen 53 Rabole- den opdagen. Rabobank Oosterschelde krijgt ook een ledenraad, die de besluit vorming vereenvoudigt. Voor Goes/Borsele werden benoemd J. de ionge, A. Lijmbach, M. Teeuwis- se en G. Vermue-van de Pas. Voor Tholen zijn datvan Dijke, L. Ge luk, J. Kloet. M. de Korte en E. Lindhout-Theunisse. Gemeente twijfelt niet aan werkwijze van de ongediertebestrijder. door Luc Oggel kruiningen - De gemeente Rei- merswaa! tast in het duister over de vermeende verdwijning van kat ten in Kruiningen. Een inwoner van het dorp beweer de deze week in een anonieme brief aan de PZC en Omroep Zee land dat het afgelopen half jaar meer dan zeventien katten en ook mussen en egels verdwenen zou den zijn. De briefschrijver legde een verband met het ongediertebe- strijdingsbedrijf van Kees Kooij- man uit Yerseke, dat volgens hem het verboden middel arseen zou gebruiken. Volgens wethouder Jaap Sinke, die gisteren een gesprek had met Kooijman, is van dat verband geen sprake. „Wij hebben geen enkele reden om te twijfelen aan de werk wijze van het bedrijf. Ook krijgen we meldingen uit andere delen van het dorp dat daar onbekende katten worden gezien. Bovendien worden geen dode dieren gevon den, dus voor ons houdt het nu even op, hoe vervelend het ook is." Sinke zegt dat wanneer echt zo veel katten verdwenen zouden zijn, 'de Dierenbescherming wel op de stoep had gestaan'. Herman Heijermans in het Kerkje van Kats kats - Was schrijver Herman Heijermans (1864-1924), onder meer bekend van het toneelstuk Op hoop van zegen, zelf wel zo'n lieverdje? Acteur Fons Boer en pianiste-accordeoniste Renate Jörg schetsen zaterdag in het Kerkje van Kats een beeld van zijn leven. Met veel muziek en liederen. De voorstelling begint om 20.00 uur en de entree is acht euro. Cursus over ganzen op Tholen en Flipland tholen - Veel ganzen rusten uit op Thoolse bodem. De provincie heeft zelfs drie locaties aangewe zen als ganzenopvanggebied. Daar om houdt de Natuurvereniging Tholen een ganzencursus. Tijdens deze workshop leren liefhebbers welke ganzen op Tholen en Sint Philipsland voorkomen. De lesdag vindt plaats op dindag 29 januari vanaf 19.30 uur in De Meulvliet in Tholen. Ook is een excursie ge pland. Informatie via 06-29356358. Kleding outlet-fair in ambachtscentrum Goes goes - In het Ambachtscentrum Goes is zaterdagmiddag een kle ding outlet-fair van één uur tot half vijf De koopjesmarkt met kor tingen tot de helft van de normale prijs is ingericht op het midden plein van het centrum. Ook de ate liers van de ambachtslieden zijn geopend. Het Goese Ambachtscen trum is gevestigd in het Holland- sche Hoevegebied aan de Katten- dijksedijk. Prinses 13 koop appartementen Korfbalvelden Protestant Christelijke Basisschool Het Kompas Deze week zijn de graafwerkzaamheden begonnen voor de bouw van Yerseke- West. In het omvangrijke complex vinden behalve senioren en scholieren ook veel Yersekse verenigingen onderdak. De bouw van Yerseke-West moet eind 2009 helemaal klaar zijn. Q Zorgcentrum Vredelust Q Seniorenwoningen Bosburg o Openbare basisschool Prinses Beatrix gymzaal kinder dagverblijf Kokkelburg Q Christelijke basisschool Het Kompas Dependance Het Kompas Peuterspeelzaal De Hummelsoos O Gymzaal Ericalaan O Locatie nieuwbouw Woonzorgcentrum 53 verpleegplaatsen 56 huurappartementen 12 koopappartementen Gebouw met een peuterspeelzaal, kinderdag verblijf, muziekschool, drie multifunctionele ruimten (vergaderingen en bijeenkomsten), sportzalen, buitenschoolse opvang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53