Zeeland Yerseke-West zet het RE Windpark Nieuwdorp eind februari gereed Pillen pinnen in Thoolse apotheek laat nog even op zich wachten Zeeuwse benefiet voor Jimmy Medewerker Servicedesk 1e lijn 26 Donderdag 17 januari 2008 PZC P. VAN EIJZEREN B.V. MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Fa* (0113) 35225» Vrijdag 25 januari organiseren wij vanaf 13.00 uur samen met Geometius Trimble een demonstratie middag rondom GPS toepassingen in de landbouw. U kunt zelf rijden met een GPS gestuurde tractor om te ervaren hoe dit in zijn werk gaat. Wij willen ook van deze gelegenheid gebruik maken om de nieuwe Vicon weegstrooier en de nieuwe Rau/Vicon veldspuit Phoenix A met aluminium HSA bomen aan u voor te stellen. Graag tot ziens bij Van Eijzeren Borssele, tel. 0113- 352040. Meer informatie, een routebeschrijving en een com pleet overzicht van onze gebruikte machines vindt u op www.vaneijzeren.nl wilhelminadorp - Help Jimmy aan een nieuwe heup. Om dat voor elkaar te krijgen, geven Zeeuwse artiesten vrijdag 25 janua ri een benefietconcert in het Wil- helminahuis in Wilhelminadorp. Jimmy is een jongen uit Gambia. Wil hij voor zijn familie kunnen blijven zorgen, dan moet hij een nieuwe heup krijgen. ]an en Adri Dalebout uit Wilhelminadorp ont moetten hem drie jaar geleden en zetten zich nu voor hem in. In Wilheminadorp treden trouba dour Peter Dieleman, The Gagling Gang uit Goes, een Ierse folkgroep en djembé-groep op. De Witkam- metjes doen de presentatie. Kaar ten a 14,50 euro zijn te verkrijgen via 0113-211187. Aanvang 20.00 uur. Rotorbladen voor het windpark Bernhardweg-West. foto Willem Mieras Bouw is vertraagd door enorme vraag naar windturbines. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Het heeft even ge duurd, maar de eerste onderdelen van het windpark langs de Bern hardweg-West bij Nieuwdorp zijn deze week dan toch aangekomen. Vorig jaar april zijn de eerste voor bereidingen voor het windpark al getroffen. Dat de bouw zo lang op zich heeft laten wachten, heeft al les te maken met een ongekende vraag naar windturbines. Wim van der Tweel, directeur van Eurowind uit Krimpen aan den IJs- sel, is als adviseur bij het project van De Wolff-Nederland-Winde- nergie betrokken. „Bij de fabrikant van de turbines is vertraging opge treden", vertelt hij. „Wereldwijd is de vraag naar windenergie ook zo groot." De hoge olieprijs zal daar niet vreemd aan zijn. China is met een inhaalslag bezig, maar volgens Van der Tweel blazen ook Spanje, Duitsland en Verenigde Staten een flinke partij mee. „De orderboeken van elke fabrikant zitten tot eind volgend jaar vol." Twaalf windturbines komen in to taal langs de Bernhardweg-West op Borsels en Middelburgs grond gebied. Inclusief rotorblad krijgen ze een hoogte van 96 meter. Van der Tweel: „Hoger mocht niet van wege de luchtvaart." Dat er in het gebied nauwelijks wordt gevlogen, doet er niet. „Zo zijn de regels een maal. We moeten het daarmee doen." De eerste windturbine wordt af hankelijk van het weer maandag geplaatst. Volgens planning moet het park eind februari klaar zijn. Vanaf windkracht 4,5 a 5 kan niet worden gewerkt. De molens kun nen in principe 7200 huishoudens van elektriciteit voorzien. Het project is een initiatief van een aantal boeren in de omgeving. Zij zijn spekkopers. Buiten het Sloegebied mogen in Borsele geen windmolens meer komen. Nieuwbouwproject in Yerske begint met bouw van zorgcentrum. door Joeri Wisse yerseke - Je zou het een beschei den volksverhuizing kunnen noe men. Over een paar jaar verkassen dik vijfhonderd kinderen en meer dan honderd senioren naar hun nieuwe school of zorgwoning in Yerseke-West. Nóg meer Yersekenaren zullen over een jaar of twee, drie neer strijken aan de Hogeweg. Want de twee nieuw te bouwen basisscho len, de sportzalen en het nieuwe zorgcentrum van Ter Weel zullen aan de voorzijde omsloten worden door een vier bouwlagen hoge schil van koop- en huurapparte- menten met uitzicht over natuur gebied Yerseke Moer. „Een mooi complex waar de ko mende generaties mee vooruit kunnen", stelt wethouder Hans de Kunder (CDA, onderwijs, zorg). „Vooral de scholen gaan erop voor uit; de huidige gebouwen zijn ge dateerd. Door de samenwerking zijn er straks veel meer voorzienin gen, zoals een speelzaal." Ook kun nen de scholen volgens De Kun der optimaal gebruik maken van sportvoorzieningen, zowel binnen als buiten. Het project Yerseke-West loopt al vanaf 1998. Eén van de redenen voor de lange aanloop was het pro test van omwonenden. Wethou der Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke or dening): „Die voelden zich aanvan kelijk niet serieus genomen door de gemeente." Nadat Reimerswaal het over een andere boeg gooide, staakten de bezwaarmakers hun - juridisch - verzet. „We zijn letter lijk bij de mensen in de achtertuin gaan staan. Eigenlijk hadden ze he le reële eisen." Met een betere in formatievoorziening - elk kwartaal vindt overleg plaats - en concessies wat betreft de bouwhoogte en de inrichting van groenzones, zijn nu ook de omwonenden blij met het project, stelt Sinke. De eerste concrete stap, het ver plaatsen van de voetbalvelden naar de overkant van de Hogeweg, is vorig jaar gezet. De grond die Reimerswaal daarvoor moest aans- kopen, was grotendeels in handen van de Walcherse Bouw Unie (WBU). Als 'tegenprestatie' voor deze koop heeft de gemeente vier vrijkomende kavels weer aan de 'De komende generaties kunnen weer vooruit met de nieuwe voorzieningen' WBU verkocht. De ontwikkelaar bouwt die locaties vol met verschil lende soorten huizen. „Die plan nen worden in de loop van dit jaar concreet", zegt Sinke. „De planolo gische voorbereiding kunnen we al snel starten, zodat we voorko men dat de leegstaande schoolge bouwen verpauperen." Overigens is de gemeente ook bereid om mee te werken aan een andere in vulling van die locaties. Het bouwen van huizen, al met al is er ruimte voor tientallen wonin gen, heeft de voorkeur. Niet in de laatste plaats omdat de provincie voorschrijft dat er voor elk huis in een nieuwbouwwijk als Steehof een nieuw huis op een inbrei- dingslocatie tegenover moet staan. Alle schoolgebouwen, die dateren uit de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw, worden dus gesloopt. De nieuwe onderkomens voor Het Kompas en de Prinses Bea- trixschool zijn exact even groot. Ook qua uiterlijk lijken ze op el kaar; de scholen zijn straks eikaars spiegelbeeld. „Beide scholen heb ben ongeveer evenveel leerlingen. We verwachten voor de komende jaren een lichte stijging in leerling aantallen", zegt De Kunder. „De brede school in Goes-Noord is nu al te klein. Wij hebben rekening gehouden met groei. Op beide scholen kan eenvoudig een lokaal bijgebouwd worden." De graafwerkzaamheden voor het woonzorgcentrum met 37 ver- pleegplaatsen en drie groepswo ningen voor psycho-geriatrische patiënten zijn vorige week begon nen. Eind februari wordt de eerste paal geslagen en wordt tevens de nieuwe naam voor zorgcentrum Vredelust bekend gemaakt. Voor het multifunctioneel cen trum (mfc) is het nog wachten op de uitkomst van de Europese aan besteding. In februari moet duide lijk worden welke aannemer de klus gaat klaren. Dan is ook meer duidelijk over de financiering. De Kunder: „We gaan ervan uit dat er een aannemer is die voor het be schikbare bedrag wil bouwen. Mocht dat niet het geval zijn, dan moeten we bezuinigen." In het gunstigste geval, wanneer de be groting dus klopt, kan de bouw van het mfc in mei of juni begin nen. De verwachting is dat Yerse ke-West eind 2009 klaar is. nei over een diiueie uueg guuiue, een nieuw uuuw wijk <115 olcciiui, kc-wol cmu iuuy Mddi ia. 1 monrnn nifom-i-it Art t t-\ A ri i lz rnolrl/ün nif Kot ol-il ltrrf Automaat mogelijk over twee maaanden in gebruik genomen. door Rob Paardekam tholen - Tholenaren die hun me dicijnen 's avonds of 's nachts uit de automaat willen halen, moeten nog even geduld hebben. Het zoge heten 'pillen pinnen' bij de apo theek heeft vertraging opgelopen. „Maar het komt goed", belooft apo theker Koos Werkman. Hij heeft zijn nek uitgestoken door als eerste in het land te gaan wer ken met de pillenautomaat. Zo wil hij vooral de werkende Tholena ren tegemoet komen. Die kunnen hun medicijnen straks buiten de reguliere openingstijden uit de au tomaat halen. De apotheek verhuisde in augus tus naar de Vliethof en Werkman hoopte dat mensen de automaat een paar maanden later zouden kunnen gebruiken. Dat bleek een iets te positieve inschatting. Op dit moment kan hij nog steeds niet precies zeggen wanneer het zover is. „Ik hoop over een maand of twee." Punt is dat er wat techni sche tegenslagen zijn geweest. Zo bleek het draadloze signaal niet door de metalen kast met de medi cijnen heen te komen. Dat is in middels opgelost. De apotheker heeft altijd gesteld dat de pillenautomaat pas volledig in werking gaat als honderd pro cent zeker is dat alles werkt. Voor het zover is, worden enkele fasen doorlopen. Zo gaan de medewer kers de automaat eerst in de apo theek testen. Op dit moment ge beurt dat overigens nog niet. „On ze klanten zien nu vrij weinig ge beuren", zegt Werkman. „Dat kan Voogd Voogd Diensten zoekt voor haar hoofdkantoor in Middelharnis een: Kijk op www.voogd.com voor meer informatie. de indruk wekken dat het stil ligt, maar niets is minder waar. We werken juist erg hard om alles in orde te krijgen." Zo is pas nog een extra controle moment ingevoerd. Dat was no dig, omdat het systeem oorspron kelijk is bedoeld voor gebruik in de apotheek. In dat geval kunnen de medewerkers nog checken of de juiste pillen wel zijn verstrekt. Straks gaan die rechtstreeks naar de klant. Daarom krijgen elk medi cijn een chip. Die wordt op de lo pende band nog een keer gelezen. Als dan blijkt dat het om het ver keerde medicijn gaat - bijvoor beeld omdat door een menselijke fout de verkeerde pillen in een be paald bakje zijn gedaan - wordt er niets verstrekt. „Dat is vervelend voor de klant", beseft Werkman. „Maar alles is beter dan het afge ven van de verkeerde medicijnen." Inbraak in winkelpand in Heinkenszand heinkenszand - In een winkel pand aan de dorpsstraat in Hein kenszand is tussen dinsdag 16.00 uur en gisteren 09.55 uur ingebro ken. De toegang is geforceerd en uit het pand is geld, computerapparatuur en kleding weggenomen. De waarde hiervan is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52