Binnenland Bazen zien liever geen romances op (3> A Kamer zint op ontzien van 65-plussers in bijstand NIEUWJAARSOPRUIMING iii® nun H LANGE VIELE 29 ■■■■middelburg 30%™ W 70% 4 Donderdag 17 januari 2008 PZC den haag - Een Kamermeerder heid van CDA, PvdA, SP en Groen- Links zint op maatregelen om 65-plussers met een onvolledige AOW te ontzien met een lichter bijstandsregime. Zo moet volgens PvdA en CDA onderzocht worden of gepensioneerden die onder het sociaal minimum terechtkomen, beter geholpen zijn met een ande re inkomensregeling. De Tweede Kamer heeft vandaag met staatsse cretaris Ahmed Aboutaleb van So ciale Zaken een debat over oude ren met een AOW-gat VAN I^S^yïelflaiOmm Veel mensen zien hun collega's vaker dan hun partner. Niet zo vreemd dus dat liefdesrelaties opbloeien op de werkvloer. Maar werkgevers zien liever geen vurige romances. „Het kan ontwrichtend werken." door Berrit de Lange De professionele relatie die zich uitbreidt tot de slaapkamer. Efficiency ten top, zou je denken, want de tortelduifjes staan te trap pelen om op maandagochtend weer aan de slag te kunnen. „Zij omarmen overwerk en span nen zich extra in voor de baas", zegt sociologe Iteke Weeda, auteur van het boek Intiem op 't werk. Heel herkenbaar, zegt Geraldine, die haar vriend twee jaar geleden tegen het lijf liep op het provincie huis waar zij allebei werken. „Op onze afdeling werken 140 mensen en wij hebben niet dagelijks met el kaar te maken. Maar als wij samen een project doen, loop je net iets harder." Geraldine en haar geliefde hebben de relatie een jaar voor zich gehouden, voordat zij deze aan hun managers opbiechtten. „De directe collega's wisten het wel. De reacties waren heel posi tief Het enige nadeel is dat je gauw geneigd bent het werk 's avonds mee naar huis te nemen." Liefdesrelaties op het werk worden aan banden gelegd. Een op de vijf bedrijven stelt al regels op om liefdesrelaties op de werkvloer in goede banen te leiden, aldus adviesbureau KPMG Integriteit. foto Frouwkje Bijlstra/CPD Bijna de helft van de Nederlandse werknemers heeft wel eens kan toorromance gehad; in de Verenig de Staten is dat maar liefst 70 pro cent. Werkgevers juichen het be paald niet toe dat de kantoortuin verwordt tot een waar lustoord. Vooral omdat het ook mis kan gaan, met alle nadelige gevolgen van dien voor de werksfeer. In navolging van de Verenigde Sta ten wijden steeds meer Nederland se bedrijven in hun gedragscode een passage aan de liefdesrelatie op de werkvloer. „Het liefdescontract is sterk in op komst", zegt Muel Kaptein van ad viesorganisatie KPMG Integriteit. „Het is typisch een verschijnsel van deze tijd. Mensen switchen ge makkelijker dan vroeger van werk gever en kennelijk ook van part ner. Vaak zien collega's elkaar bo vendien vaker dan de partner thuis." Een relatie op het werk hoeft geen probleem te zijn, zegt Frank van Marwijk, sociotherapeut en direc teur van Bodycom Lichaamscom municatie. „Mijn ouders runden een kapsalon. Zij waren collega's en bovendien gelukkig getrouwd. Niemand die daar aanstoot aan nam. Soms is het een kwestie van wachten totdat het nieuwe eraf is en de relatie zich stabiliseert." Tien procent loopt daadwerkelijk zijn levenspartner op de werk vloer tegen het lijf Het gaat dus vooral om avontuurtjes en gehei me romances. En die kunnen be hoorlijk ontwrichtend werken, be aamt Van Marwijk. „Klef gedrag leidt tot irritatie, jaloe zie steekt de kop op en er wordt omzichtiger gecommuniceerd. Om nog maar te zwijgen van de gevol gen voor de werksfeer als de rela tie misloopt. Het wordt allemaal nog een stuk gecompliceerder als het gaat om een geheime relatie, bijvoorbeeld tussen collega's die een partner thuis hebben of tus sen een leidinggevende en een on dergeschikte", zegt sociotherapeut Van Marwijk. De Amerikaanse supermarktketen Wal-Mart verspreidde twee jaar ge leden een gedragscode waarin het zijn medewerkers in Duitsland ver bood een liefdesrelatie met een col lega aan te gaan. De Duitse rechter oordeelde echter dat zo'n 'liefdes- contract' veel te ver ging. Ook in Nederland zal het zo'n vaart niet lopen. „Je kunt mensen niet verbieden om verliefd te wor den. Het liefdescontract is vooral bedoeld om openheid te creëren", zegt Kaptein. „Koppels moeten hun relatie zo snel mogelijk melden bij hun ma nager, zodat er beoordeeld kan worden wat voor maatregelen er genomen moeten worden. Over plaatsing naar een andere afdeling kan bijvoorbeeld voor beide par- PETER HET I"T B10 LQc» 1 5~CH AID onderzoekt grote fraude met melkquota kerkrade - De Algemene Inspec tiedienst (AID) is bezig met een onderzoek naar grootschalige inter nationale fraude met melkquota. Dinsdag werd tijdens invallen in bedrijven en woningen in Neder land en Polen een grote hoeveel heid administratie in beslag geno men. Dat zei de AID gisteren. Melkveehouders in de EU zijn ge bonden aan melkquota. Boeren die meer melk produceren dan hun quotum toelaat, moeten su perheffing betalen. Het kan lucra tief zijn deze heffing te ontduiken. 'Nieuwe epidemie bedreigt pluimvee' breda - De Nederlandse Bond van Hoender-, Dwerghoender, Sier- en Watervogelhouders adviseert pluimveehouders dringend hun dieren niet in contact te brengen met andere en de hygiëne extra in acht te nemen. De bond reageert daarmee op een grote uitbraak van de dodelijke kippenziekte ilt (Infec- tieuze Laryngotracheïtis) bij zowel professionele fokkers als bij hob byisten. Ilt wordt gekenmerkt door een ernstige, vaak bloederige, ontsteking aan de luchtpijp. Suiker Unie sluit deuren fabriek breda - Suiker Unie sluit de deu ren van haar fabriek in Groningen. Het bedrijf, onderdeel van voe dingsmiddelenconcern Royal Co- sun, zal de productie van suiker concentreren in de fabrieken in Dinteloord en Hoogkerk. In Groningen gaan ongeveer hon derd banen verloren. Vakbonden hebben geschokt gerea geerd. Een woordvoerder van CNV Voeding noemt de aankondi ging van de sluiting een donder slag bij heldere hemel voor het per soneel. TU schort op laatste moment promotie op eindhoven - De TU Eindhoven heeft op het laatste moment een promotie opgeschort, omdat de promotiecommissie te weinig ken nis over het onderwerp in huis had. Promovendus is Marcoen Cab- bolet, die met zijn theorie de kwantummechanica min of meer op losse schroeven zet. Cabbolet ontwikkelde zijn theo rie, over antimateriedeeltjes die on der invloed van zwaartekracht van de aarde af bewegen, samen met een natuurkundige in Oekraïne. Gevonden lichaam is mogelijk WD-raadslid droncelen - Bij een gemaal in de Bergsche Maas bij Drongelen is gis termiddag waarschijnlijk het stoffe lijk overschot van het vermiste VVD-raadslid Henri du Long uit Vught gevonden. De gemeente heeft dat te horen ge kregen van de politie. Vorige maand nog zocht de politie even verderop stroomopwaarts in het Drongelens kanaal tussen Waalwijk en Den Bosch naar de het vermiste raadslid. Zijn auto werd teruggevonden in de buurt van het kanaal. Weer besluit over aanleg A4 Delfland den haag - Na 55 jaar discussie stond gisteren opnieuw een minis ter op die het ontbrekende stuk van de snelweg A4 tussen Delft en Schiedam/Vlaardingen wil aanleg gen. Deze kabinetsperiode, dus ui terlijk in zon, moet de schop in de grond. Het kabinet heeft volgens minister Camiel Eurlings van Verkeer een 'bestuurlijke voorkeur' voor aanleg van de A4 door het poldergebied boven het verbreden van de A13 tussen Den Haag en Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4