Zeeland Ziekenhuis wordt fors uitgebreid PZC Jnintratm Ruime steun voor festival Scheldepop ZEEUWS-VLAANDEREN 35 25 31 deÜRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Diana van Damme geïnstalleerd als wethouder gemeente Hulst SNS\$ Mark van de Veerdonk beziet de wereld vrolijk met een lui oog Donderdag 17 januari 2008 Elke week stoppen in Zeeland drie boerenbedrijven Tip? redtern@pzc.nl Zorgsaam trekt 26 miljoen uit voor opknappen De Honte. door Rinus Antonisse TERNEUZEN - Zorgsaam Zeeuws- Vlaanderen gaat het ziekenhuis in Terneuzen fors uitbreiden en op knappen. Voor de (vernieuw bouw, inrichting en aanschaf medi sche apparatuur is circa 26 miljoen euro uitgetrokken. Het werk be gint binnenkort en is eind 2010 he lemaal klaar. Voor de nieuwbouw is ruimte ge vonden in de tuinen achter en tus sen de huidige poliklinieken. Er is een jaar voor uitgetrokken. Daarna komt een reeks verbouwingen aan de orde. Omdat de activiteiten in het zie kenhuis gewoon door moeten gaan, worden de verbouwingen stapsgewijs uitgevoerd. Voor de klanten van het ziekenhuis levert een en ander wel overlast op. De directie van Zorgsaam streeft er naar die zoveel mogelijk te beper ken. In het ziekenhuis is sprake van groeiende huisvestingsproblemen. Dat komt onder meer door uitbrei ding van specialismen, de opzet van gezinsgerichte kraamzorg en de komst van een polikliniek pijn bestrijding. De dienst informatie en automatisering heeft meer ruimte nodig, de centrale hal en restaurantbalie moeten aangepast worden aan eigentijdse eisen. Er wordt door specialisten meer parttime gewerkt, waardoor meer werkplekken gewenst zijn. Ook ontstaan nieuwe deelspecialismen (zoals voor nierziekten en gezwels- ziekten), die op zichzelf ook weer groeien en ruimte behoeven. Er ko men specialistische verpleegkundi gen bij, die zelfstandig poliklinisch werk doen. Een flink aantal patiëntenafdelin- Nieuw- en verbouwplannen ziekenhuis Terneuzen Als gevolg van huisvestingsproblemen gaat Zorgsaam Zeeuws- Vlaanderen het ziekenhuis in Terneuzen uitbreiden. Het zieken huis zal verbouwd worden en er zullen nieuwe stukken worden - aangebouwd. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met salade van veldsla,witloftaartje of geroosterde kipfilet en tropisch ijs 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk c vanavond, 19.30 uur TORI RijkOtl Predikant,mediator,coach vanavond 20.00 uur, Zeeuwse Concertzaal David Mitchell.Wolkenatlas ok op: www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 19 januari 11.00 uur Johanna Kruit Winterdagboek 15.00-16.30 uur Feverpitch gen krijgt te maken met de ver bouw en aanpassingen. Onder meer de spoedeisende hulp, opera tieruimten, gipskamer, röntgenaf- deling, polikliniek oogartsen, kaak- chirurgie, keel-, neus- en oorziek ten, gezwelsziekten, pijnbestrij ding, geboortencentrum en pre- operatief spreekuur. Daarnaast worden ook ruimten voor zorgad- ministratie, directie, voorlichting en de receptie onderhanden geno men. De bouwactiviteiten kosten 18 mil joen euro. Voor de inrichting is vier miljoen euro geraamd en voor de medische apparatuur hetzelfde bedrag. Vandaag geeft de directie een toe lichting op de plannen. TW* Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen in- vesteert 26 miljoen euro in uit breiding en verbouw van het zie kenhuis in Terneuzen. Ook wordt van dat geld apparatuur gekocht. door Sheila van Doorsselaer HULST - Diana van Damme-Fas- saert (PvdA) is gisteravond geïn stalleerd als nieuwe wethouder in het college van de gemeente Hulst. Het is voor het eerst in de geschie denis van de (oude) gemeente Hulst dat een vrouw zitting heeft in het college. Een smet op haar installatie was dat haar voordracht niet door de voltallige gemeenteraad werd ge steund. Uit de anonieme stemron de bleek dat één raadslid tegen Van Dammes voordracht was. De hele CDA fractie stemde blanco en gaf dat van tevoren in een stemver klaring ook aan. Fractievoorzitter Denis Steijaert verklaarde dat de blanco stemmen niet tegen de per soon Van Damme gericht waren, maar tegen het feit dat het CDA meent dat een college met vijf wet houders teveel is voor Hulst. Ook werd project De Nieuwe Bierkaai er aan de haren bijgesleept om de blanco stemmen te verklaren. In haar eerste toespraak aan de raad vertrouwde wethouder Van Damme het publiek toe dat ze 'op haar tong had moeten bijten' naar aanleiding van de stemronde. Spaarrekeningen veranderen nogal eens van rente, SNS Keuzedeposito niet. Daar zet je je spaargeld voor minimaal één jaar vast en krijg je maar liefst 4,5%* rente. Gegarandeerd. Wees er snel bij, dit aanbod geldt tot en met 15 februari 2008. Ook voor ondernemers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op snsbank.nl of snsregiobank.nl. Rente per 2 januari 2008. Dit rente-aanbod is geldig tot en met 15 februari 2008. Het geld moet uoor deze datum op de Keuzedeposito-rekening staan. Bank terneuzen - Het nieuwe megapop- festival Scheldepop (12 en 13 juli) in Terneuzen krijgt steun van een ruime meerderheid van de ge meenteraad. In de raadscommissie samenleving gaf alleen de SGP aan niet te wil len instemmen met een garantie subsidie van 25.000 euro. De SGP ziet het tweedaagse festijn vooral niet zitten, omdat het ook op zon dag plaatsvindt. De Christenunie had dat bezwaar ook, maar zegde desondanks steun toe. Meerdere fracties hamerden erop een openbaar vervoersverbinding van en naar de kust te regelen, om dat het festival in het toeristensei zoen wordt gehouden. Tussen het festivalterrein aan de Finlandweg en de binnenstad van Terneuzen is al wel een verbin ding geregeld. PZC Willem Adriaansens foto Peter Nicolai Intratuin is hét adres voor u en uw huisdier! Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 4de stoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45