'Middelburg beste plaats ziekenhuis' Plan: Voedselbank als voorlichter Monument dorpen Pillen pinnen in Tholen laat nog even op zich wachten 20% EXTRA FINALE UITVERKOOP WINTERCOLLECTIE STAPEL KORTING KASSAKORTING Auto onder goederentrein Kerstbomenjagers slaan slag in Heinkenszand S PZC Donderdag 17 januari 2008 29 GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com Vlissingse specialisten wijzen concentratie van zorg in Goes af. door Emile Calon VLISSINGEN - Een nieuw Walchers centrumziekenhuis in de Mortiere bij Middelburg en in Goes een uit gebreide polikliniek. De Vlissingse medisch specialisten willen dat die optie serieus wordt onderzocht, zo blijkt uit een vertrouwelijk verslag. Tegelijkertijd melden ze dat ze niet zullen meewerken aan het concentreren van alle zorg in Goes. In het verslag stellen de specialis ten dat er een nieuw centrumzie kenhuis moet komen omdat de zie kenhuizen in Vlissingen en Goes te excentrisch liggen. Mortiere is volgens hen een goede locatie, om dat die plek vanuit alle Zeeuwse re gio's goed is te bereiken. Als de N57 er straks ligt, geldt dat zeker ook voor Zierikzee. De Vlissingse specialisten kiezen voor nieuw bouw tussen Goes en Vlissingen omdat dat een betere kwaliteitsim puls kan geven aan een ziekenhuis fusie dan het uitbouwen van het bestaande Goese ziekenhuis. De kans dat er betere werkmethoden geïntroduceerd worden, is volgens hen groter in een nieuw zieken huis. Iedereen kan dan immers zijn wensen inbrengen en de nieu we afdelingen kunnen ingericht worden volgens de nieuwste nor men en eisen. Ze wijzen er ook op dat de waardering van zowel pa tiënten als beroeps voor de beide ziekenhuizen in het algemeen niet hoog is. Een verbouwing brengt daar geen verandering in, voorspel len ze, omdat die ziekenhuizen nu al een mindere naam hebben. N* Vlissingse specialisten pleiten voor nieuwbouw omdat dan de kans op een kwaliteitsimpuls groter is dan bij het uitbouwen van het Goese ziekenhuis. Een kwalitatief goed opererend zie kenhuis zal volgens hen automa tisch tot een toestroom van patiën ten leiden. Om die reden zijn de Vlissingse specialisten niet bang dat bewoners uit de oostelijke flank van Zuid-Beveland kiezen voor zorg in een van de Noord- Brabantse ziekenhuizen. Ze ver wachten zelfs een toestroom van uit Zeeuws-Vlaanderen als het nieuwe Middelburgse ziekenhuis eenmaal draait en er blijkt dat daar goed gewerkt wordt. Als de zorg geconcentreerd wordt in Goes, vrezen ze zelfs voor uit stroom van Walcherse patiënten naar Terneuzen en Gent. Voorzitter A. Lavrijssen van de ver enigde medisch specialisten van beide ziekenhuizen wil niet reage ren op de notitie omdat hij die in houdelijk niet kent. Wel geeft hij aan dat de specialisten van Goes en Vlissingen werken aan een geza menlijke visie die voor het einde van de maand naar buiten komt. Commissie stemt in met subsidie voor voedselvoorziening. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet mensen die gebruikma ken van de Voedselbank Zeeuws- Vlaanderen beter wegwijs maken in de complexe materie van socia le voorzieningen. Op die manier moet het uitgavepatroon van de mensen die de voedselbank nodig hebben dusdanig zijn veranderd, dat de voedselvoorziening overbo dig wordt. Daarvoor pleitte een aantal Terneuzense partijen in de raadscommissie Samenleving. Wethouder Co van Schaik zag dat in eerste instantie niet zo zitten. „Het Algemeen Maatschappelijk Werk is ook al met deze mensen bezig, dus moeten we geen dingen dubbel doen. Zeeuws-Vlaanderen ondersteunt het maatschappelijk werk al met een miljoen euro en daarnaast is er ook nog 700.000 eu ro voor de begeleiding van men sen met schulden. En tóch zijn er nog honderdvijftig mensen die tus sen wal en schip vallen. Het is daarom wel een goed idee om die per op hun problematiek in te gaan, zodat ze via het maatschap pelijk werk een extra duwtje in de goede richting krijgen." De Voed selbank diende bij de drie gemeen ten een subsidieverzoek in. De Ter neuzense commissieleden zagen geen probleem in het verstrekken van de gevraagde 5380 euro. HEINKENSZAND - Een 5i-jarige auto mobilist uit Eindhoven is gister ochtend goed weggekomen nadat hij door onoplettendheid tegen een rijdende goederentrein aan reed. Zijn auto werd om kwart over ze ven geschept op de spoorwegover gang aan de Noordlandseweg bij Heinkenszand. Het voertuig raakte bij het onge luk onherkenbaar beschadigd. De Brabander bleef op wonderlijke wijze ongedeerd. Provincie laat in 2009 te plaatsen kunstwerk op voorhand vervaardigen. door Luc Oggei COLIJNSPLAAT - Hoewel het pas in 2009 wordt geplaatst, begint de Amsterdamse kunstenares Lydia Schouten op verzoek van de pro vincie op korte termijn met het vervaardigen van het monument voor de 117 verdronken dorpen. Het kunstwerk komt aan de zee dijk bij Colijnsplaat te staan, maar kan pas in 2009 worden geplaatst omdat er eerst een fietspad moet worden aangelegd. Om te voorkomen dat het toch al niet goedkope monument (er is een kleine honderdduizend euro voor uitgetrokken) niet nog duur der wordt door stijgende prijzen van materiaal en (onderaanne mers, wordt het nu al gemaakt en opgeslagen totdat het kan worden neergezet. Het metershoge monument, dat een torenspits verbeeldt waaruit op gezette tijden geluiden klinken, heeft de afgelopen twee jaar veel stof doen opwaaien. Veel mensen associeerden het klokgebeier en ge luid van golven en wind met de watersnoodramp. Van plaatsing in Kats werd afge zien vanwege hevige protesten en ook inwoners van Colijnsplaat le ken in eerste instantie niet geluk kig met het kunstwerk. Pas nadat aanpassingen werden gedaan aan met name het geluid, gingen ze ak koord. Kunstenares Schouten, die tot gis teren nooit heeft gereageerd op al le commotie, heeft het gedoe rond haar ontwerp 'heel vervelend' ge vonden. „Er zijn de vreselijkste dingen over gezegd, zonder dat mensen echt wisten waar ze het over hadden." Ze is wel tevreden met de uitendelijke locatie. „Het is een mooi punt, zo bij de Zeeland- brug." Automaat kan over een paar maanden wellicht worden gebruikt. door Rob Paardekam THOLEN - Tholenaren die hun me dicijnen 's avonds of 's nachts uit de automaat willen halen, moeten nog even geduld hebben. Het zoge heten 'pillen pinnen' bij de apo theek heeft vertraging opgelopen. „Maar het komt goed", belooft apo theker Koos Werkman. Hij heeft zijn nek uitgestoken door als eerste in het land te gaan wer ken met de pillenautomaat. Zo wil hij vooral de werkende Tholena ren tegemoet komen. Die kunnen hun medicijnen straks buiten de reguliere openingstijden uit de au tomaat halen. De apotheek ver huisde in augustus naar de Vliet- hof en Werkman hoopte dat men sen de automaat een paar maan den later zouden kunnen gebrui ken. Dat bleek een iets te positieve inschatting. Op dit moment kan hij nog steeds niet precies zeggen wanneer het zover is. „Ik hoop over een maand of twee." Punt is dat er wat technische tegen slagen zijn geweest. Zo bleek het draadloze signaal niet door de me talen kast met de medicijnen heen te komen. Dat is inmiddels opge lost. De apotheker heeft altijd ge steld dat de pillenautomaat pas vol ledig in werking gaat als honderd procent zeker is dat alles werkt. Voor het zover is, worden enkele fasen doorlopen. Zo gaan de mede werkers de automaat eerst in de apotheek testen. Op dit moment gebeurt dat overigens nog niet. „Onze klanten zien nu vrij weinig gebeuren", zegt Werkman. „Dat kan de indruk wekken dat het stil ligt, maar niets is minder waar. We werken juist erg hard om alles in orde te krijgen." Zo is pas nog een extra controlemoment inge voerd. Dat was nodig, omdat het systeem oorspronkelijk is bedoeld voor gebruik in de apotheek. In dat geval kunnen de medewerkers nog checken of de juiste pillen wel zijn verstrekt Straks gaan die recht streeks naar de klant. Daarom krijgt elk medicijn een chip. Die wordt op de lopende band nog een keer gelezen. Als dan blijkt dat het om het verkeerde medicijn gaat, wordt er niets verstrekt. „Ver velend voor de klant, maar beter dan het verkeerde medicijnen." Tholenaren kunnen binnen enke- Ie maanden hun pillen uit een au tomaat bij de plaatselijke apo theek halen. Een landelijke pri meur. HEINKENSZAND - Van 's morgens vroeg tot 's avonds zagen, namen ze die mee. Gisteren zijn ze door de ge laat zijn ze op jacht geweest naar kerstbomen in Hein- meente versnipperd. De oogst van Bas en Rens was kenszand, Rens (9) en Bas (13) Bliek. Ze trokken het enorm: 280 stuks, twee keer zoveel als vorig jaar. dorp in met hun skelter en overal waar ze kerstbomen foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43