Cultuur Morele dilemma's in regiedebuut Affleck TRUDY LABIJ EN PETER LUSSE Getergde grimassen van Gere Voorspelbare slachting in monsterfilm 'ZES DANSLESSEN IN ZES WEKEN' Mahler in St. Jacobskerk 34 Donderdag 17 januari 2008 PZC ALIEN VS. PREDATOR 2 Film. Regie: Colin Greg Strause. Te zien in Vlissingen en Goes. door Fritz de jong Nieuws voor al degenen die dach ten dat acteur Ben Affleck niet veel méér was dan een mooie ex van Jennifer Lopez zonder veel tekst: ze hebben zich vergist. Ben Affleck kan niet alleen een scena rio schrijven maar ook een film re gisseren, zo bewijst hij met zijn de buut Gone baby gone. En hij is niet bang om vragen te stellen die in Hollywoodfilms doorgaans niet ge steld worden. Gone baby gone (naar een boek van Dennis Leha- ne) draait om een verdwenen kleu ter, en omdat in Engeland dan ie dereen meteen aan de affaire Ma deleine McCann denkt, is de pre mière daar voorlopig uitgesteld. CONE BABY CONE Film. Regie: Ben Affleck. Met: Casey Affleck, Michelle Monag- han. Te zien in Vlissingen door Hetty van Rooij In de film, die vorig jaar was opge nomen in de competitie van Film by the Sea, is de moeder (Amy Ryan) een aan harddrugs verslaaf de slettenbak die voor haar vierjari ge dochter zorgt als haar dat zo uit komt, en die alleen maar ophoudt met vloeken als er een televisieca mera in de buurt is. Ben Afflecks broer Casey speelt Patrick Kenzie, een voor weinig geld te huren pri- védetective die zich samen met zijn vriendin verdiept in wat een routineklus lijkt. Al snel blijken ze een troebele beerput opengetrokken te hebben en stuiten ze op corruptie, kinder mishandeling, machtsmisbruik en de beperkingen van de politie. Door Kenzies ogen volgen we een drama over verlies en verantwoor delijkheid, tot de gedachte zich op dringt dat de terugkeer van de klei ne Amanda naar haar moeder niet echt iets is om verschrikkelijk blij van te worden. Gone baby gone is een sombere film die zich afspeelt in de arbei derswijk van Boston waar de ge broeders Affleck zelf zijn opge groeid en die ze op hun duimpje kennen. Ben Affleck heeft geen gladde politiethriller met een voor de hand liggend happy end willen maken. Voor hem draait het om de vraag wat zo'n affaire doet met de mensen die er bij betrokken zijn. Hij concentreert zich op de consequenties van hun keuzes en hun morele dilemma's. Dat maakt van Gone baby gone een af en toe verontrustende film, en de goede afloop is allesbehalve vanzelfspre kend. Het was drie jaar geleden al een onzalige gedachte om de memora bele ruimtemonsters uit Alien (1979) en Predator (1987) samen te brengen in één film. Ronduit on smakelijk was het idee om de mon sters een kruising te laten voort brengen. In de debiele vervolgfilm Alien Vs. Predator strandt dit bastaardmon ster op Aarde, waar het een voor spelbare slachting aanricht onder een collectie oninteressante b-film- personages. Een strijdlustige Preda tor achtervolgt het schepsel en zet het tevens op een knokken met een roedel Aliens, die zich op walgelijke wijze voortplanten in een menselijke kraamkliniek. De als regisseur debuterende truca gespecialisten Colin en Greg Strau se verprutsen het toch al belabber de scenario met slecht belichte ac tiescènes, een onnavolgbare mon tage en een deerniswekkend houte rige acteursregie. Aram in Schuttershof MIDDELBURG - Aram, de band van Aram van de Rest, treedt zondag 20 januari vanaf 27,00 uur op in ca fé 't Schuttershof in Middelburg. Van de Rest werd bekend als ac teur in de soapserie Onderweg naar morgen. Enkele maanden gele den haalde de band de hitlijsten met de single Rubber doll. IN DE TRAGIKOMEDIE STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG WOENSDAG 23 JANUARI 20.00 uur T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl VLISSINGEN - Het Amsterdamse CREA Orkest treedt zaterdag 19 ja nuari op in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Onder leiding van diri gent Bas Pollard voeren zo'n 240 muzikanten samen met professio nele solisten de 1\veede Symfonie van Mahler uit. Ook het grote Flentrop-orgel wordt bespeeld. Het concert be gint om 20.15 uur. Het gaat om de grootste productie van het CREA Orkest ooit. Het or kest is voor de gelegenheid uitge breid van 65 tot 140 mensen en daarnaast werkt het Nederlands Concertkoor mee. Beide gezel schappen bestaan uit geschoolde amateurs. Mahler symfonie heeft ook een partij voor solo-sopraan en voor mezzo-contralto. Deze worden uit gevoerd door respectievelijk Madie- ke Marjon en Alison Metternich, een van de grootste Nederlandse mezzo's van dit moment. Gustav Mahler schreef zijn Symfo nie nr. 2 in c, ook bekend onder de naam Auferstehungtussen 1888 en 1894. De symfonie is een vertel ling in vijf delen en gaat over ge loof, leven na de dood en de liefde voor God. Hetzelfde programma voeren or kest en koor een week later, zater dag 26 januari, uit in de grote zaal van het Concertgebouw in Amster dam. The flock opent met een tekst over Amerikaanse verkrachtingsstatis tieken. Iedere twee minuten wordt een vrouw verkracht, zo houden de filmmakers ons voor. Na zulke verontrustende cijfers verwacht je een evenwichtig drama rond het door talloze onderzoeken bevestig de feit dat veruit de meeste ver krachters bekenden zijn van hun slachtoffers. Maar nee: The flock is een sensatiebeluste thriller over psychopaten die hun slachtoffers na misbruik in mootjes hakken. Als een zeventienjarig meisje ver dwijnt vermoedt reclasseringsamb- tenaar Richard Gere dat een van de zedendelinquenten onder zijn toezicht er meer van weet. Samen met groentje Claire Danes gaat de bijna gepensioneerde ambtenaar op zoek naar de ontvoerder, ook al is hij helemaal niet bevoegd tot zulk speurwerk. De uit Hongkong afkomstige regis seur Wei-Keung Lau brengt de speurtocht in beeld met duistere opnamen van schimmige misdaad locaties, onheilspellend aanzwel lende muziek en de hectische videoclipmontage die we kennen van de tv-serie CSI. Laus stilistische spierballenver- THE FLOCK Film. Regie: Wei-Keung Lau. Met: Richard Gere, Claire Danes. Te zien in Vlissingen. door Fritz de Jong toon pakte imposant uit in de mis daadtrilogie Infernal affairs, die mo del stond voor Martin Scorseses Oscarwinnende meesterwerk The departed. In Hollywood werkt die moddervette Hongkong-stijl ech ter zelden goed uit, doordat Ameri kaanse filmsterren zoveel expressie ver acteren dan hun ondoorgron delijke Chinese collega's. Onder Laus regie maakt Richard Gere zich schuldig aan ernstig over- acteren, als de door schuld- en wraakgevoelens geplaagde niis- daadbestrijder. Zijn getergde gri massen krijgen al snel iets potsier lijks. De visuele vormgeving van The flock leunt zwaar op de klassieke seriemoordenaarsfilm Sejen. The flock biedt echter te veel uiterlijk vertoon en te weinig substantie om zich met dat naargeestige mees terwerk te kunnen meten. Richard Gere en Claire Danes in The flock. foto GPD Amy Ryan belaagd door de media in Gone baby gone.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36