Zeeland Elke week stoppen drie boeren SieMatic Hele keukens voor halve prijzen Meldpunt verzamelt ervaringen zorg SIEMENS Delphi Software Engineer Olav Bouhuys verlaat bestuur van Oosterscheldeziekenhuizen KV I 1 PZC Donderdag 17 januari 2008 31 Zeeland telde in 2007 weer minder agrarische bedrijven dan in 2006 door Marcel Modde GOES - In Zeeland zijn vorig jaar 153 boerenbedrijven gestopt. In de meeste (108) gevallen gaat het om akkerbouwers. Volgens vakorgani satie ZLTO en gespecialiseerde ma kelaars is het gebrek aan opvolgers en een slecht financieel perspec-- tief de voornaamste reden achter de bedrijfsbeëindigingen. Landelijk is het aantal boerenbe drijven volgens het Centraal Bu reau voor de Statistiek de laatste vijftien jaar afgenomen van ruim 120.000 tot bijna 77.000. Dat bete kent een gemiddelde van 55 per week, heeft het CBS berekend. Voor Zeeland komt het neer op drie bedrijven per week. Volgens de ZLTO mag daaruit echter niet worden geconcludeerd dat ook de beschikbare landbouwgrond even redig afneemt. „Heel vaak worden de gebouwen en de grond afzon derlijk van elkaar verkocht en ziet de buurman daarin kans op uit breiding", reageert een woordvoer ster van de vakorganisatie. Zeeland telde eind vorig jaar nog 3414 boe renbedrijven, waarvan het meren deel (1908) akkerbouw. Bij het ZLTO-vastgoedbureau en rentmeester- en makelaarskantoor Acvast-Van der Slikke staan mo menteel slechts een paar agrari sche bedrijven in de etalage. Vol gens directeur J. van der Slikke loopt het de laatste maanden niet zo'n vaart meer. Wanneer gebou wen en grond apart worden ver kocht, onstaat er ruimte voor een alternatieve bestemming. „Dit is niet de provincie waar dat al een voudig kan, maar je ziet zo langza merhand in bestemmingsplannen wel meer mogelijkheden ontstaan voor nieuwe bedrijfjes", aldus Van 'De buren hebben al belangstelling getoond voor de grond.' der Slikke De adhd-boerderij bij Ouwerkerk noemt hij als spranke lend voorbeeld. Ook gewoon wo nen in een oude boerderij wordt steeds makkelijker. De grote uitver koop is eind jaren tachtig ingezet, rekent Van der Slikke terug. In de eerste drie jaar van deze eeuw valt er (landelijk) een piek te zien van gemiddeld 80 bedrijven per week, toe te schrijven aan de opkooprege- king van de overheid voor intensie ve veehouderijen. Boer J. Wisse is geboren en geto gen op de boerderij aan de Krom- menhoekseweg in Meliskerke. Van oudsher was het een gemengd be drijf In 1978 schakelde zijn vader volledig over op melkvee. Twintig jaar later verschoof het accent op nieuw naar akkerbouw, pension- paarden en een mini-camping. Ook Wisse stopt bij gebrek aan op volgers. Hij wil het hele complex (28,5 hectare het liefst in één koop van de hand doen. „De buren heb ben al belangstelling getoond voor de grond. Maar ik probeer het toch eerst als compleet bedrijf." 't Liefst een SieMatic Voogd Voogd Diensten zoekt voor haar kantoren in Roosendaal en Middelharnis een: Kijk op www.voogd.com voor meer informatie. GOES - Olav Bouhuys heeft begin deze week zijn werkzaamheden beëindigd als lid van de Raad van Bestuur van de Oosterscheldezie kenhuizen in Goes en Zierikzee. Hij is vertrokken om persoonlijke redenen. „Ik ben vijftig jaar en wil een periode van rust om me op iets nieuws te bezinnen." De vacature in de Raad van Be stuur die is ontstaan door het ver trek van Bouhuys wordt niet inge vuld. Hans Simons neemt de ta ken van zijn collega over. Bouhuys is medio 2005 vrijwel gelijktijdig met Simons aangetreden na een in terne crisis bij de Oosterscheldezie kenhuizen. Hij kwam van het Aca demisch Ziekenhuis Utrecht waar hij werkte als directeur bedrijfsvoe ring van een grote afdeling. Zijn hoofdtaak in Goes was financieel orde op zaken te stellen. „Dat is aardig gelukt", aldus Bouhuys. De Oosterscheldeziekenhuizen schrij ven geen rode cijfers meer. Cliëntenorganisaties peilen hoe toewijzing zorg verloopt. door Cornelleke Blok GOES - Iedereen die te maken heeft met de toewijzing van huis houdelijke zorg kan voortaan zijn of haar ervaringen kwijt bij een speciaal meldpunt. Zes cliëntenorganisaties willen met het meldpunt peilen hoe de toewijzing van huishoudelijke zorg verloopt. Die toewijzing ge beurt, sinds de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning, met indicatiestellingen. Een indicatie is een beoordeling van een deskundige. Hij of zij advi seert de gemeente of iemand in aanmerking komt voor (in dit ge val) huishoudelijke verzorging. De gemeente beslist vervolgens over de te verlenen zorg. „Het meld SI punt is niet louter een klachten lijn", zegt Peter van den Berg van Klaverblad Zeeland. „We willen in ventariseren hoe het is gegaan. We hopen dat we ook positieve verha len krijgen. Maar we verwachten dat mensen vooral hun proble men uiten, omdat de veranderin gen veelal negatief uitpakken." De resultaten van de meidactie worden onder meer gepubliceerd op de website van Klaverblad Zee land. Ze worden ook aangeboden aan het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport, de Tweede Kamer, en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Op de website van Klaverblad Zee land (www.klaverbladzeeland.nl) kan een vragenlijst ingevuld worden. Daarnaast kunnen mensen hun erva ringen kwijt via telefoonnummer 0113-212783 (maandag tot en met vrijdag, van 9.00 tot 13.00 uur). Ook de mooiste SieMatic keukens moeten een keer de showroom verlaten. Nog nooit gebruikt, alleen bewonderd. Nu mogen ze weg voor de halve prijs. De SieMatic Outlet Collection vindt u overal in Nederland. Kijk voor het actuele aanbod op internet: www.siematic.outletcollection.nl of kom snel langs bij één van onze SieMatic adviseurs. GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter LOGUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij advisieren: De boerderij van Wisse in Meliskerke staat te koop. De eigenaar heeft geen opvolger voor het gemengde bedrijf. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33