Zeeland Middelburg moet blijven bouwen Hotdogverkoper verliest RE Kunstwerk dorpen wordt nu al gemaakt 133 Medewerker Servicedesk 1e lijn □3 26 Donderdag 17 januari 2008 PZC P. VAN EIJZEREN B.V. MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Quoienbujg 21 4454 PZ Borssolc Tel; (0113) 352040 Fax: (0113) 35 22 59 Vrijdag 25 januari organiseren wij vanaf 13.00 uur samen met Geometius Trimble een demonstratie middag rondom GPS toepassingen in de landbouw. U kunt zelf rijden met een GPS gestuurde tractor om te ervaren hoe dit in zijn werk gaat. Wij willen ook van deze gelegenheid gebruik maken om de nieuwe Vicon weegstrooier en de nieuwe Rau/Vicon veldspuit Phoenix A met aluminium HSA bomen aan u voor te stellen. Graag tot ziens bij Van Eijzeren Borssele, tel. 0113- 352040. Meer informatie, een routebeschrijving en een com pleet overzicht van onze gebruikte machines vindt u op www.vaneijzeren.nl Een impressie van hoe het monument eruit moet komen te zien. Monument voor de verdronken dorpen wordt in 2009 geplaatst. door Luc Oggel COUJNSPLAAT - Hoewel het pas in 2009 wordt geplaatst, begint de Amsterdamse kunstenares Lydia Schouten op verzoek van de pro vincie op korte termijn met het vervaardigen van het monument voor de 117 verdronken dorpen. Het kunstwerk komt aan de zee dijk bij Colijnsplaat te staan, maar kan pas in 2009 worden geplaatst omdat er eerst een fietspad moet worden aangelegd. Om te voorko men dat het toch al niet goedkope monument (er is een kleine hon derdduizend euro voor uitgetrok ken) niet nog duurder wordt door stijgende prijzen van materiaal en (onderaannemers, wordt het nu al gemaakt en opgeslagen totdat het kan worden neergezet. Het metershoge monument, dat een torenspits verbeeldt waaruit Het kunstwerk dat moet herinne ren aan de verdronken dorpen wordt met het oog op de kosten wel alvast gemaakt, ook al wordt het voorlopig niet geplaatst. Voogd Voogd Diensten zoekt voor haar hoofdkantoor in Middelharnis een: Kijk op www.voogd.com voor meer informatie. Toename inwoners alleen mogelijk door bouw van woningen. door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg mag het bouwtempo niet verlagen. Gebeurt dat wel, dan lukt het nooit het inwonertal echt te laten groeien, waarschuwt wet houder Albert de Vries. Volgens de wethouder bouwt Mid delburg te weinig om nieuwe in woners te trekken. Met nadruk: „Mensen volgen de woningen." Tijdens de raadscommissie ruimte werden door verschillende fracties vraagtekens gezet bij de ambitie van de gemeente om te groeien naar 56.000 inwoners. Daarbij we zen ze vooral naar de bevolkingscij fers van afgelopen jaar, waaruit blijkt dat Middelburg nauwelijks nog groeit. In totaal steeg vorig jaar het inwonertal met negen naar een totaal van 47.329. De vijf voorgaande jaren was er wel steeds een fikse toename. Volgens De Vries mag het bouw tempo echt niet verlaagd worden omdat er nu nog steeds te weinig woningen leeg staan. „Alleen in de duurdere koopsector is er sprake van een toename van de leeg stand. Verder niet." Zonder leeg stand krijgt Middelburg geen nieu we inwoners. Er moet daarom ook gebouwd blijven worden om de verkoopprijs van de woningen en de prijs van de grond te beïnvloe den. „Anders prijzen we onszelf als gemeente uit de markt", waar schuwt de wethouder. De zeer beperkte groei van de be volking heeft volgens hem alles te maken met de vertraging bij de bouwproductie door kostenstijgin- Volgens wethouder De Vries mag het bouwtempo van Middelburg niet verlaagd worden omdat er nu nog steeds te weinig leeg stand is. gen van de bouwmaterialen. Maar ook door meer procedure- en voor bereidingstijd bij enkele woning bouwprojecten. Daarnaast verklaart hij die daling van het inwonertal uit het afstude ren van de eerste lichting studen ten van de Roosevelt Academy als mede het vertrek van zo'n hon derd bewoners uit het asielzoekers centrum. De vertrek uit dat cen trum zal ook dit jaar invloed heb ben op de bevolkingscijfers. De komende jaren staan met na me bouwprojecten voor senioren huisvesting op het programma. De Middelburgse wethouder durft echter niet te voorspellen wat het precieze effect zal zijn van die bouw op de bevolkingscijfers. De afgelopen jaren lag bij de bouw de nadruk op eengezinswoningen. Gemiddeld per jaar werden toen telkens zo'n tweehonderd wonin gen opgeleverd. Die aantallen staan ook voor de komende jaren gepland. op gezette tijden geluiden klinken, heeft de afgelopen twee jaar veei stof doen opwaaien. Veel mensen associeerden het klokgebeier en ge luid van golven en wind met de watersnoodramp. Van plaatsing in Kats werd afgezien vanwege hevi ge protesten en ook inwoners van Colijnsplaat leken in eerste instan tie niet gelukkig met het kunst werk. Pas nadat aanpassingen wer den gedaan aan met name het ge luid, gingen ze akkoord. Kunstenares Schouten heeft het ge doe rond haar ontwerp 'heel verve lend' gevonden. „Er zijn de vrese lijkste dingen over gezegd, zonder dat mensen echt wisten waar ze het over hadden." Ze is wel tevre den met de uiteindelijke locatie. „Het is een mooi punt, zo bij de Zeelandbrug." Wintertocht voor frisse wandelaars VUSSINGEN - Wandelsportvereni ging Willen is Kunnen uit Vlissin- gen houdt zaterdag haar tweede wintertocht en iedereen mag mee. Ook nordic walkers. Er zijn ver schillende afstanden van 5, 10, 15 en 30 kilometer. Starten kan tus sen 9.00 en 13.00 uur vanaf het startburo aan de Adriaan de Coor- telaan 1 in Vlissingen. De route is aangegeven met pijlen. Zaterdag 16 februari is er nog zo'n tocht. Geen akkoord met sociaal plan Morres HULST - Er komt geen door FNV Bondgenoten en CNV Diensten bond gedragen sociaal plan voor ontslagen Morres-medewerkers. De bonden legden het bod van Morres afgelopen vrijdag aan hun leden voor, maar een ruime meer derheid wees dat af De directie wil de regeling toch eenzijdig voor leggen aan de 105 werknemers die gedwongen ontslag wacht. Thoolse pilautomaat laat op zich wachten THOLEN - Tholenaren die hun me dicijnen 's avonds of 's nachts uit de automaat willen halen, moeten nog even geduld hebben. Het zoge heten 'pillen pinnen' bij de apo theek van Koos Werkman heeft vertraging opgelopen. Er zijn wat technische tegenslagen geweest. Het draadloze signaal bleek niet door de metalen kast met de medi cijnen heen te komen en er is een extra controlemoment ingevoerd. Stuk over Heijermans in Kerkje van Kats KATS - Was schrijver Herman Heijermans (1864-1924), onder meer bekend van het toneelstuk Op hoop van zegen, zelf wel zo'n lieverdje? Acteur Fons Boer en pianiste-accordeoniste Renate Jörg schetsen zaterdag in het Kerkje van Kats een beeld van zijn leven. Met veel muziek en liederen. De voorstelling begint om 20.00 uur en de entree is acht euro. Markt met boeken, muziek, videobanden OOST-SOUBURG - Muziekvereniging Vlijt 8c Volharding uit Oost-Sou burg houdt zaterdag een boeken markt, waar ook kramen met el pees, videobanden en cd's staan. Dat gebeurt in verenigingsgebouw De Blazer aan de Ritthemsestraat. Overigens kan de vereniging best nog wat materiaal gebruiken om te verkopen. Ze komen het graag ophalen na een telefoontje met het bestuur: 0118-464614. Dakkapel waait van woning Arnemuiden ARNEMUIDEN - Aan de Oude Haven straat is dinsdagavond rond elf uur een dakkapel van een rijtjeswo ning gewaaid. Het gevaarte kwam aan de overkant van de straat met een harde klap tegen een woning terecht. Van dat huis sneuvelde een ruit. De stadsgewestelijke brandweer rukte er voor uit. Na in spectie bleek dat verder geen ge vaar bestond. Raad van State oordeelt: weigeren vergunning Concert at Sea terecht. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Het protest van hotdogsverkoper Henk Geschiere uit Middelburg tegen de weigering van de gemeente Schouwen-Dui- veland hem een standplaatsvergun ning op de Brouwersdam te verle nen, is vergeefs. Raad van State vindt dat de gemeente daartoe het volste recht heeft. Het verhaal van Geschiere gaat te rug tot 2006. De Middelburgse on dernemer wilde graag een graantje meepikken van Concert at Sea in 2006 en vroeg aan de gemeente vergunning om één dag zijn snack wagen in de buurt van het festival terrein neer te mogen zetten. De gemeente weigerde. Voor wat betreft het Schouwen-Duivelandse stuk van de Brouwersdam geldt een maximum van vier mobiele snackkramen. Die vier vergunning zijn reeds uitgegeven en het - druk bezochte - Concert at Sea is voor de gemeente geen aanleiding van de vaste regels af te wijken. Ge schiere tekende bezwaar aan tegen de weigering, maar dat bezwaar schrift werd door de gemeente on gegrond verklaard. Na de rechtbank oordeelt nu ook Raad van State dat de gemeente Schouwen-Duiveland terecht een snackverkoper een standplaats weigerde bij Concert at Sea. Geschiere liet het daar niet bij zit ten en begon een rechtszaak. Bij de Middelburgse rechtbank kreeg de Middelburger echter het dek sel op de neus. De rechter stelde de gemeente in het gelijk. Ge schiere gooide de handdoek nog niet in de ring en vroeg het oor deel van Raad van State. De snack verkoper vindt dat de gemeente hem best een evenementenvergun ning had kunnen geven. Daar was in de visie van het gemeentebe stuur echter geen enkele reden voor. Raad van State kiest net als de Mid delburgse rechtbank de kant van de gemeente en verklaart het be roep van Geschiere tegen de uit spraak van de Middelburgse recht bank ongegrond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28