Zeeland PZC 'Mortiere beste plaats ziekenhuis' Ksintratui WALCHEREN 35 25 31 Dag winter, welkom lente! Deo deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 Auto onder goederentrein Mark van de Veerdonk beziet de wereld vrolijk met lui oog Donderdag 17 januari 2008 Elke week stoppen in Zeeland drie boerenbedrijven Tip? redwalch@pzc.nl Vlissingse specialisten willen in Middelburg het centrumziekenhuis. door Emile Calon vlissingen - Een nieuw centrum ziekenhuis in de Mortiere bij Mid delburg en in Goes een uitgebrei de polikliniek. De Vlissingse medisch specialisten willen dat die optie serieus wordt onderzocht, zo blijkt uit een ver trouwelijk verslag. Tegelijkertijd melden ze dat ze niet zullen mee werken aan het concentreren van alle zorg in Goes. In het verslag stellen de specialis ten dat er een nieuw centrumzie kenhuis moet komen omdat de zie kenhuizen in Vlissingen en Goes te excentrisch liggen. Mortiere is volgens hen een goede locatie om dat die plek vanuit alle Zeeuwse re gio's goed is te bereiken. Zeker als de N57 er ligt ook vanuit Zierik- zee. De Vlissingse specialisten kiezen voor nieuwbouw tussen Goes en Vlissingen omdat dat een betere kwaliteitsimpuls kan geven aan een ziekenhuisfusie dan het uit bouwen van het bestaande Goese ziekenhuis. De kans dat er betere werkmethoden geïntroduceerd worden is volgens hen groter in een nieuw ziekenhuis. Iedereen kan dan immers zijn wensen in brengen en de nieuwe afdelingen kunnen ingericht worden volgens de nieuwste normen en eisen. Ze Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 4destoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke wijzen er ook op dat de waarde ring van zowel patiënten als be roepskrachten voor beide zieken huizen in het algemeen niet hoog scoort. Een verbouwing brengt daar geen verandering in, voorspel len ze omdat die ziekenhuizen nu al een mindere naam hebben. Een kwalitatief goed opererend zie kenhuis zal volgens hen automa tisch tot een toestroom van patiën ten leiden. Om die reden zijn de Vlissingse specialisten niet bang dat bewoners uit de oostelijke flank van Zuid-Beveland kiezen voor zorg in een van de Noord- Brabantse ziekenhuizen. Ze ver wachten zelfs een toestroom van uit Zeeuws-Vlaanderen als het nieuwe Middelburgse ziekenhuis eenmaal draait en blijkt dat daar goed gewerkt wordt. Als de zorg geconcentreerd wordt in Goes vre zen ze zelfs voor uitstroom van Walcherse patiënten naar Terneu- zen en Gent. Voorzitter A. Lavrijssen van de ver enigde medisch specialisten van beide ziekenhuizen wil niet reage ren op de notitie omdat hij die in houdelijk niet kent. Wel geeft hij aan dat de specialisten van Goes en Vlissingen werken aan een geza menlijke visie die voor het einde van de maand naar buiten komt. Vlissingse specialisten pleiten voor nieuwbouw omdat dan de kans op een kwaliteitsimpuls groter is dan bij het uitbouwen van het Goese ziekenhuis. vlissingen - Hoezo klimaatveranderingen? Ook dit jaar lijkt de lente de winter alweer te hebben verdrongen. Dat zie je aan de narcissen aan de Singel in Vlissingen. En niet alleen daar. Overal op Walcheren bloeit de gele bloem 'die eeuwig droomt van ijdelheid en liefde', zoals een Griekse dichter de narciccus eens omschreef. De profeet Mohammed zei erover: van twee gekochte bro den door een mens, is er één voor een narcis. Immers, brood is voedsel voor het lichaam, de narcis is voedsel voor de ziel. foto Ruben Oreel "'"r*TTkilB pï i Spaarrekeningen veranderen nogal eens van rente. SNS Keuzedeposito niet. Daar zet je je spaargeld voor minimaal één jaar vast en krijg je maar liefst 4,5%* rente. Gegarandeerd. Wees er snel bij, dit aanbod geldttot en met 15 februari 2008. Ook voor ondernemers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op snsbank.nl of snsregiobank.nl. Rente per 2 januari 2008. Dit rente-aanbod is geldig tot en met 15 februari 2008. Het geld moet voor deze datum op de Keuzedeposito-rekening staan. SNSfl Bank ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Lars uit Biggekerke kruipt 's och tends graag nog even bij zijn pa pa en mama in bed. Plots valt zijn oog op vaders okselhaar. „Best lang haar heb je daar, pa pa! Zweet je daar wel eens, en stinkt dar dan?" Vader legt de jongeman uit dat dat stinken wel meevalt als je je oksels regel matig wast en er vervolgens een beetje deodorant op spuit. Lars denkt hier even over na en zegt dan: „Weet je papa, ik be grijp dat lied niet zo goed dat we daar laatst over moesten zingen in de kerk." Papa reageert ver baasd: „Een lied? Over frisse ok sels? In de kerk?" „ja papa, dat ging van 'Gloria in excelsis Deo!" vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met salade van veldsla.witloftaartje of geroosterde kipfilet en tropisch ijs 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk vanavond, 19.30 uur Tom Rijken Predikant,mediator,coach vanavond 20.00 uur, Zeeuwse Concertzaal David Mitchell.Wolkenatlas tok op: www.drukkerijmiddelburg.nl zaterdag 19 januari 11.00 uur Johanna Kruit Winterdagboek 15.00-16.30 uur Feverpitch heinkenszand - Een 51-jarige auto mobilist uit Eindhoven is gister ochtend goed weggekomen nadat hij door onoplettendheid tegen een rijdende goederentrein aan reed. Zijn auto werd om kwart over zeven geschept op de spoor wegovergang aan de Noordlandse- weg bij Heinkenszand. Het voertuig raakte bij het onge luk onherkenbaar beschadigd. De Brabander wist op wonderlijke wij ze ongedeerd uit de auto te stap pen. De man had het rode licht bij de onbewaakte overgang te laat ge zien. Hij remde nog, maar dat mocht niet meer baten. De auto werd meters meegesleurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27