Oppepper hogeschool HR Dubbelglas Liefde op werk aan banden weer met wateroverlast super isolerend! Glashandei MELIESTE Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0S00 - 0231 231 Donderdag 17 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 14 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Bouwvereniging mag voorzitter best matsen reageer op www.pzc.i UW Terugdringen staatsschuld belangrijker dan koopkracht eens HSHHHHHH 60% aantal reacties: 434 Meer wordt het niet. Maar ook niet minder! Direct, meteen, gelijk: 50% korting! Bekijk ook de online-opruimincjscollectieop: wuJiv.interieur-paauLue.nl Zuidweg 20° Zonnemaire 0111 401318 Maandag overvaldag voor Hillegommer HILLECOM - De politie heeft een 38-jarige man uit Hillegom aange houden. Hij gebruikte de maandag traditioneel als dag voor een gewa pende overval. Dat liet de politie gisteren weten. De man begon zijn reeks overval len op maandag 31 december, toen hij een slijterij binnendrong. Pre cies een week later was een dieren winkel aan de beurt. Afgelopen maandag overviel hij een schoe nenwinkel in zijn woonplaats. De man is dinsdagavond in zijn woning aangehouden. Verontwaardiging over toewijzen appartement ZIERIKZEE - Het toewijzen aan Zeeuwland-voorzitter Fré Vos van een woning in het complex Lagu ne in Zierikzee heeft tot veront waardiging geleid bij de andere be langstellenden voor één van de elf luxe-appartementen. Zij moesten loten, maar Vos kreeg het appartement op basis van zijn bijzondere verdienste voor de wo ningbouwvereniging. Vos zit veertig jaar in het bestuur van Zeeuwland en treedt eind dit jaar af. katern Zeeland: kritiek op toewijzing UPTON - Een met plastic bespannen stalen con structie beschermt de Plough Inn pub in het En gelse Upton tegen het wassende water. Zware re genval heeft de afgelopen dagen in grote delen van het zuiden van Groot-Brittannië geleid tot overstromingen. De komende dagen wordt nog veel meer storm en regen verwacht. Vooral de ge bieden die vorig jaar zomer ook al te kampen hadden met wateroverlast, zullen waarschijnlijk weer onderlopen. In veel rivieren is het waterpeil al ruim vier meter boven het normale niveau. foto David Davies/AP Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 8; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 33; Cultuur: 34 en 35; Weekagenda: 36 en 37; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. DEN HAAG - Liefdesrelaties op het werk worden aan banden gelegd. 20 procent van de bedrijven stelt al regels op om liefdesrelaties op de werkvloer in goede banen te lei den, aldus adviesbureau KPMG In tegriteit. „Regelgeving omtrent lief de op de werkvloer is echt iets van deze tijd", aldus een adviseur. De liefdespassage in de gedragsco de is er vooral op gericht om 'openheid te creëren'. pagina 4 en 5: bazen zien liever geen romances op werkvloer Minister en provincie steken 15 miljoen euro in Zeeuwse instelling. door René Schrier VLISSINGEN - Het ministerie van Onderwijs en de provincie Zee land zullen 15 miljoen euro in de Hogeschool Zeeland (HZ) steken. Maandag komt minister Plasterk naar Vlissingen om zijn handteke ning te zetten onder een rijkssubsi die van uiteindelijk 10 miljoen eu ro. Provinciale Staten moeten nog hun zegen geven aan een subsidie van 5 miljoen. Het geld wordt beschikbaar gesteld over een periode van vijf jaar. Daar zijn wel voorwaarden aan verbonden. "Zo moet er op 1 april een businessplan liggen dat voor akkoord aan de Staten wordt ge stuurd. De HZ moet een zelfstandi ge organisatie blijven. Het geld mag op geen enkele manier ge bruikt worden om de schuld af te lossen die de HZ nog heeft, in wat de hbo-fraude met buitenlandse studenten wordt genoemd. De HZ is zelf van plan de opleidin gen flink aan te pakken. Het onder wijs moet aantrekkelijker worden gemaakt. Nieuwe opleidingen wor den geïntroduceerd en opleidin gen die verliesgeven zijn, worden afgestoten of omgevormd. De HZ wil het aantal leerlingen opvoeren van 3800 naar 4500. Daartoe moet de instroom van Zeeuwse studen ten versterkt worden. Dat kan door betere voorlichting over de HZ bij het voortgezet onderwijs en versterking van doorlopende leerlijnen vanuit het middelbaar beroepsonderwijs. Ook moeten meer ingeschreven studenten af studeren. Met een financiële injectie willen de provincie en het ministerie van Onderwijs een stimulans geven aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. In een voorstel aan de Staten ge ven GS aan dat de HZ financieel in de 'gevarenzone' is terechtgeko men. Aanvankelijk wilde de HZ vooral geld van de provincie om te kunnen investeren in infrastruc tuur, maar de provincie en het mi nisterie willen alleen investeren in het onderwijs. Zij gaven aan dat de plannen van de HZ moeten lei den tot een duurzame oplossing. Een verzoek waarin alleen geld ge vraagd wordt voor gebouwen vol doet daar niet aan. Daarom is de HZ met een nieuw verzoek geko men, waarin vooral onderwijskun dige vernieuwingen opgenomen zijn, die ook meetbaar zijn. KRAS.NL boek online waarom zou je verder zoeken Stuntactie... dat mogen we zeker zeggen als u ziet wat KRAS nu voor u geregeld heeft! Eén van onze topinkopers is er namelijk in geslaagd om tegen zeer aantrekkelijke prij zen beslag te leggen op 500 vakantiebun galows in de Belgische Ardennen. U kunt daarom een lang weekend of een midweek boeken vanaf slechts 6 per persoon (o.b.v, 6 personen)! Deze prijs vindt u écht nergens anders. Kijk en vergelijk gerust, maar pas op, er zijn slechts een beperkt aantal bunga lows beschikbaar. Wacht dus niet te lang, want voor dit soort prijzen verwachten we een ware stormloop! Reserveringskosten 15 per boeking (ver plicht). Prijzen zijn p.p., o.b.v. 6 personen. Voor overige toeslagen en uitgebreide reisbe schrijving, zie www.kras.nl/24497, /26158, /26112, /26075

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1