Meningen Bekendmaking PZC Donderdag 17 januari 2008 I 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Natuurherstel Natuurherstel ontstijgt Wester- schelde (PZC 11-01). De heer Hem- minga (directeur Stichting Het Zeeuwse Landschap) stelt in zijn artikel de vraag of in alle redelijk heid vol te houden is dat het pro ject 'Waterdunen' geen goed plan voor Zeeland is? De feiten: 1. De fi nanciële tekorten van respectieve lijk 7,5 en ruim 12 miljoen euro zijn door Gedeputeerde Staten (Zeeland) bevestigd, 2. West-Zeeuws-Vlaanderen is in de winter uitgestorven. Toch claimt men een jaar rond exploitatie zon der dat men over slechtweer voor zieningen beschikt. 3. Wie garan deert ons dat exploitant Moleca- ten al zijn inkopen in ons gebied zal doen? 4. Zeeuwen zijn tegen ontpoldering! Is het, na analyse van de feiten, juist niet uitermate onverantwoord om 'in zee te gaan' met project 'Waterdunen'? Als po litieke partijen die in de gemeente raad van Sluis tegen Sluis aan Zee gestemd hebben consequent zijn, wijzen ze dit project eveneens af Francois Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg Engeland Nu er zo veel te doen is over de ve ren in Vlissingen, is het misschien een goed idee om de verkeersbor den in Vlissingen, waar nog altijd 'Engeland' op staat (zeker vier), te vervangen. Het is misschien B&W van Vlissingen en de dames en he ren van Rijkswaterstaat niet opge vallen, maar de dienst van de Olau line op Sheerness werd in 1994 ge staakt: een kleine 14 jaar geleden. Nu weet ik alleen niet of dit soort sufheid de grootste min of juist de grootste plus is van onze heerlijke provincie. J.N. Vies Van Kleffenslaan 67, Middelburg. Plastic tas In de krant van 11 jan. stond 'Ver bod op plastic tas is onmogelijk', aldus Cramer. Europese richtlijnen staan volgens haar een verbod in de weg. Hoe kan het dan dat in Frankrijk binnen een jaar geregeld was. Bij supermarkten worden geen plastic tassen meer gegeven. Nu moet je een tas meenemen of een sterke door WWF goedgekeurde tas kopen. De lobby van de produ centen van deze tassen in Neder land zal goed zijn geweest. Wij zijn de dupe, want wij mogen weer betalen voor het tasje, dat ei genlijk gratis wordt gegeven, dank zij de verpakkingsbelasting. Alle extra kosten worden doorbere kend aan de consument. Weg met die tasjes, dat is goed voor mens en dier. Koop grote sterke tassen en weiger een plastic tas, zodat er geen markt meer voor is. Plaats, zo als in Frankrijk, op centrale pun ten een container voor kunststof Mij zal het benieuwen of het be drijfsleven voor de kosten op draait. Ik denk dat er weer een kunststofbelasting wordt uitgevon den, op basis van de vervuiler, zeg consument, betaalt. Dick van Verseveld Prinsenstraat 21, Vlissingen Medicijngebruik Ik ben het geheel eens met zorg verzekeraar CZ wat betreft het sa men doornemen van het medicijn gebruik. Dat zou de arts al moeten doen. Wanneer er in openheid en vertrouwen naar elkaar uitgelegd wordt wat en hoe er geslikt wordt en waarvoor en er ook gekeken wordt naar de bijverschijnselen be grijpt de patiënt beter wat er met zijn lijf en geest gebeurt. Dan kweek je niet alleen vertrouwen, openheid en begrip, maar ook eeen betëre en snellere genezing. Een patiënt voelt, ruikt proeft, hoort, ziet en weet ook wat er van hem of haaris. L. van der Kooij, Eendvogelstraat 27, Heinkenszand Vastgoedbelegger Ton Kemkens is een slimme suc cesvolle Brabantse vastgoedbeleg ger en een beetje verliefd op Wal cheren. Hij gaat verschillende his torische verpauperde panden res taureren en er nieuw leven inbla zen (12-01). Deze creatieve vast goedbelegger ziet groot potentieel in Vlissingen. Daarnaast kan hij di rect helemaal verliefd worden als hij een afspraakje maakt met het stadsbestuur en zich laat inwijden in de rijke Vlissingse scheepsbouw- historie. In het gebied Schelde- kwartier staan genoeg adembene mende verlaten gebouwen en ob jecten (Scheldekraan) die opge knapt en om herbestemming sme ken. Een unieke kans voor vast goedbeleggers. Als het nieuwe stadsbestuur het in dustrieel erfgoed totaal positief omarmt, zal dat het paradepaardje van Vlissingen worden? Applaus, dat is hem de kiksaus (daar gaat hem om). W. Murre Irislaan 16, Vlissingen Doemdenken Wat een troosteloos stukje schrijft de heer Diekstra in zijn column, Denkwijzen En dat nog wel in de eerste week van het nieuwe jaar. Als de heer Diekstra echt bewogen is door het leven van mensen die in een rolstoel zitten, of ze nu oud of jong zijn, dan raad ik hem aan zich eens aan te bieden als vrijwil liger in een rust- of verpleeghuis en eens een bewoner mee te ne men voor een wandeling naar een park of winkelcentrum en daar een kopje koffie of thee te drin ken. Hij zal dan ondervinden hoe heer lijk er genoten wordt van zo'n uit stapje. Ook zijn beeld van ouderen (vooral vrouwen) rond de tafel voor zich uitstarend lijkt me niet overeenkomstig de waarheid. Aan tafel wordt er verschrikkelijk gela chen en gepraat en lekker gegeten. De verzorgsters proberen het de bewoners zo gezellig mogelijk te maken. De heer Diekstra zou kun nen proberen om een wat optimis tischer kijk op het leven te krijgen. Doemdenken leidt tot niets. J. Trompert-Peute Siemenwei 63, Goes Uruzgan 2 Weer zijn er militairen gesneuveld (PZC, 14 jan.) De Russen, geharde vechters, zijn na grote verliezen naar huis gegaan. Het is jammer dat secretaris-generaal De Hoop Scheffer en onze minister presi dent nog steeds pogen de missie te verlengen. Het is tijd dat de regering de merk waardig verdwenen brief, waarin glashelder staat dat Uruzgan in au gustus wordt verlaten, wordt ge vonden en de opdracht wordt uit gevoerd. De militairen die het werk moeten doen, is niet naar hun mening gevraagd. I. Dekker, Kloetingsweg 47, app. 37, Goes Ontpoldering Een reactie op 'Te gast' (15/1) van Robesin. Had het Verdrag uit 1839 niet al lang moeten worden opge broken? Ja, zeg ik, maar dit ver drag uit 1839 wordt niet opgehe ven, 'want de Maas zit er ook in', aldus Tineke Huizinga op een com missievergadering van de Tweede Kamer, waar u overigens merk waardigerwijs ontbrak. 'Toen de TWeede Kamer zich uitsprak tegen ontpoldering langs de Westerschel- de', maakte tot grote verbazing van de strijdende Kamerleden, de volksvertegenwoordiging, de Zeeuwse Provinciale Staten, plotse ling kenbaar ten minste 600 ha. te willen ontpolderen, vrijwillig. Gro te blunder! Peijs ondertekende het Verdrag. Trouwens, Poppelaars heeft de op brengst van de Hedwigepolder (ipv Poppelaars' tolplan!) nodig voor de verbreding van de Sloe- weg. Robesin wil discussie naar Eu ropees niveau tillen. Dit is valse hoop wekken omdat er voor Euro pa geen taak ligt. De lidstaten zijn het immers met elkaar eens. Ver der wil Europa natuurcompensa tie in de zeearm zelf Hij biedt de kiezer een strohalm! Cees Freeke Rivierenpark 54. Terneuzen Huurtoeslag De oud-minister van ontwikke lingssamenwerking heeft 280.000 euro huurtoeslag ontvangen. Men sen met een minimuminkomen worden gekort, maar zij incasseert zonder blikken of blozen een gi gantisch bedrag, waar de Neder landse belastingbetaler voor op draait. Anders had zij in een eenka- merflat moeten gaan zitten. Als mi nister van ontwikkelingssamen werking en ook nu nog werkzaam in die branche heeft ze schijnbaar nog nooit gzien hoe mensen leven waar zij zogenaamd voor op op komt. Honderduizenden wonen in ten ten of in de openlucht. Deze men sen zouden wat blij zijn met al leen maar een dak boven hun hoofd. Maar helaas voor mevrouw Herfkens geldt ook het streven. Eerst zorgen dat ik zelf niet tekort kom. Ik vind dit een erg droevige zaak. A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg. Eilanddenken 6 Eilanddenken zou het algemeen belang in de provincie schaden vol gens gedeputeerde Poppelaars. Ik denk dat hij gelijk heeft. Ik heb bv. de krant eerder voorgesteld op te houden met de verschillende edi ties, omdat het eenheidsdenken van Zeeland in de weg stond. Mo menteel staat boven het binnenka- tern Zeeland en pal daaronder o.a Bevelanden-Tholen. Er zou na drukkelijker nieuws van de eilan den als Zeeuws nieuws naar voren gebracht kunnen worden. Week bladen kunnen dan de lokale on- dernemingsberichten en nieuws van het eigen eiland voor hun reke ning nemen. Een veerverbinding associëren met eilanddenken zoals mevrouw Paepe doet, gaat me te ver. Het is gewoon iets aparts van Zeeland, noodzakelijk voor bewo ners en een lokker voor toeristen. H. van Rees Marktveld 7, Kloetinge Antwerps belang In de PZC van 15 januari noemt lo- han Robesin de WCT een Zeeuws belang, met als één der grootste ze geningen het feit dat af- en aan voer grotendeels kunnen verlopen via een binnenhaven. Zouden de Antwerpse havenbedrijven dan in Zeeland de grote zeeschepen gaan overladen op kleinere binnensche pen, om vervolgens alles naar Ant werpen te vervoeren en het daar weer over te laden op treinen en vrachtwagens? Welnee, dat gaat hier meteen de weg en het spoor op, want dat scheelt vrachten tijd en geld. Zo'n WCT gaat vooral Zuid-Beveland heel veel overlast bezorgen, van vracht- en treinver keer, vervoer van gevaarlijke stof fen langs dorpen en steden (en de kerncentrale), tot landschaps- en andere vervuiling, natuurvernieti- ging, etc. En daar tegenover staat dan meer werkgelegenheid voor goedkope laders, lossers en vracht wagenchauffeurs uit de nieuwe EU-landen. Nee, ijveren vóór een WCT is ijveren tégen Zeeland. J.C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme Petra de Boevere Een scherpzinnig, origineel en ge decideerd iemand (PZC 12/01), een vat vol verrassingen. Petra de Boevere, een eventuele keuze voor het politieke keurslijf impliceert (in-)direct het kiezen voor een ma lienkolder, dat niet altijd goed zal passen, met op termijn mond dood e/o vleugellamheid als ge volg. Leuke mensen die, eenmaal speler op het politieke toneel, ver anderen in azijnplassers, verstan dig? Nee. Politiek als stepping sto ne, kameleontisch gedrag, niet var toepassing op haar, me dunkt. Li- berté, égalité, fraternité en félicité, die termen passen haar meer. Niet gebonden door geheimhouding, plicht tot conformering aan som tijds afwijkende politieke program ma's e/o punten heb je als blije, vrije vogel wellicht meer levensmo gelijkheden en levensvreugde. Ge woon mens zijn, op persoonlijke titel, vanuit karakter en ruggeng raat. We zijn benieuwd, zeer be nieuwd, en zullen haar zeker vol gen, het meisje van de slijterij. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Ontgrondingenwet Winnen van oppervlaktedelfstoffen Mededeling De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat deelt, op grond van artikel 3:18, vierde lid, van de Algemene wet bestuursrecht, mede dat in de periode van 27 november 2007 tot en met 7 januari 2008 twee door Van Ouwerkerk B.V. te Middel burg en Schotsman B.V. te Terneuzen ingediende aanvragen om een vergun ning op grond van het Rijksreglement Ontgrondingen ter inzage hebben gelegen. De aanvragen betroffen het winnen van respectievelijk 3,3 miljoen m3 zand in de vakken S7V en S8D en 2,2 miljoen m3 zand in vak S8D van de Noordzee. Met de aan vragen hebben ook de ontwerpen van de daarop te nemen besluiten ter inzage gelegen. In de periode van terinzagelegging zijrr geen zienswijzen ingebracht. In verband hiermee is conform artikel 3:18, vierde lid, van de Algemene wet bestuursrecht op de aanvragen beslist. Bekendmaking De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt hierbij op grond van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat zij bij besluit van 11 januari 2008 met kenmerk WSV/0056 de gevraagde vergunning voor het winnen van 3,3 miljoen m3 zeezand in de vakken S7V en S8D van de Noordzee aan Van Ouwerkerk B.V. en bij besluit van 11 januari 2008 de vergunning met kenmerk WSV/0057 voor het winnen van 2,2 miljoen m3 zand aan Schotsman B.V, heeft verleend. De besluiten liggen met bijbehorende stukken van 18 januari 2008 tot en met 28 februari 2008 tijdens kantoor uren ter inzage op het kantoor van de Dienst Noordzee van Rijkswaterstaat, Lange Kleiweg 34 te Rijswijk (ZH). Desgewenst kan men over de besluiten en de stukken telefonisch informatie inwinnen bij de heer F. de Roo van Rijkswaterstaat Noordzee (telefoon 070 - 336 67 35). Ministerie van Verkeer en Waterstaat Beroep/voorlopige voorziening Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den tegen de besluiten tot en met 28 februari 2008 beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Geen beroep kan worden ingesteld door een belang hebbende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen ziens wijzen naar voren heeft gebracht. Het beroepschrift dient te zijn onder tekend en ten minste te bevatten: - een vermelding van de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het beroep; - een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit, alsmede een opgave van de redenen waarom u zich met het besluit niet kunt verenigen en zo mogelijk een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht. Tevens kan een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voor lopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van voor noemde afdeling. Van de indiener van een beroepschrift/verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waar binnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de griffie van voornoemde afdeling. Rijswijk, 11 januari 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunning verlening Rijkswaterstaat Noordzee, mevrouw ir. E.M. van Grol Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11