Politie wijst hoger loonbod af 'In Europa betalen per kilometer' CDA eist onderzoek prijsverhoging bier Gebrek aan mooie mannen Grootmoefti waarschuwt pzc Woensdag 16 januari 2008 5 Agenten van het politiekorps Noord- en Oost-Gelderland spelen in Doetinchem een voetbalwedstrijd tegen De Graafschap. Het duel was onderdeel van een actiedag die de politie gisteren hield voor een betere cao. Het was ook een knipoog naar KNVB-voorzitter Henk Kessler. Die noemde stakende politie mensen onlangs 'verwende kereltjes' nadat twee wedstrijden niet konden doorgaan. foto Dick Vos/ANP Vakbonden blijven actievoeren voor een betere cao. door Laurens Kok den haag - De politie blijft actie voeren voor een beter salaris, ook nu minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken een beter cao-bod heeft gedaan. Volgens de politiebonden is de voorgestelde loonsverhoging van 6,25 procent over twee jaar plus een eenmalige bonus van 300 euro nog volstrekt ontoereikend. Zij aar zelen om opnieuw met Ter Horst te gaan onderhandelen. Minister Ter Horst bood een maand geleden nog 5,75 procent loonsverhoging, waarop de bon den boos van de onderhandelings tafel wegliepen en acties begon nen. Ter Horst hoopt met het nieuwe bod de bonden terug aan tafel te krijgen. Naast de structurele verho ging van 6,25 procent en de bonus wil zij de agent op straat extra tege moetkomen. Voor de zestiendui zend dienders 'die met de poten in de modder staan' en die geen schaal meer omhoog kunnen, is een salarisverhoging van 'mini maal' 9,25 procent weggelegd. Vol gens Ter Horst gaan sommige agenten er zelfs meer dan 15 pro cent op vooruit. „Dit is een on geëvenaard bod, zeker als je kijkt naar andere cao's", aldus de minis ter. De bonden zijn niet onder de indruk. „Het lijkt alsof de minister ons ge weldig tegemoet is gekomen, maar de grootste loonsverhoging komt pas na 1 januari 2010", zegt voorzit ter Hans van Duijn van de Neder landse Politiebond (NPB). „De ko mende twee jaar zouden we het moeten doen met 1,81 procent. Dat is nog onder het inflatieni veau. Onbespreekbaar." De NPB eist 6,6 procent, zuster- bond ACP wil dat iedere agent er De politiebonden zijn niet onder de indruk van een beter cao-aan bod van minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken. Zij blijven daarom actievoeren. 200 euro netto per maand bij krijgt. Volgens Ter Horst is die eis van de ACP niet betaalbaar. ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp wil daarvan niet horen. „Zo komen we er niet uit. Wij blijven actie voeren en houden pas op als er een akkoord is." De politiebonden besluiten van ochtend of zij opnieuw met Ter Horst willen praten. De minister lijkt overigens enige ruimte bie den: tijdens de persconferentie waarop zij haar voorstel toelichtte, wilde zij niet zeggen dat haar nieu we bod ononderhandelbaar is. Hoeveel geld de overheid is misge lopen doordat agenten geen bon nen uitschrijven, kon Ter Horst niet zeggen. Vervoerdersorganisatie houdt pleidooi voor eenduidig systeem. den haag - De kilometerheffing zoals Nederland die op termijn wil invoeren, moet in heel Europa komen. De heffing moet voor zo wel vrachtwagens als personen auto's gelden en het openbaar ver voer moet een extra stimulans krij gen. Dat heeft voorzitter Willem Heeren van Koninklijk Neder lands Vervoer (KNV) gisteren be toogd in zijn nieuwjaarstoespraak. Heeren vindt het acceptabel dat het vrachtvervoer in 2011 als eerste te maken krijgt met de kilometer heffing, maar alleen als dit jaar 'on herroepelijk' wordt vastgelegd dat personenauto's in 2012 volgen. Heeren pleit voor nauwe interna tionale samenwerking. „De rijks wegen heten bij de grens dan wel anders, maar het blijven snelwe gen. Een eenduidig beprijzingssys- teem is voor de transportsector be langrijk", aldus de KNV-voorzitter. Minister Camiel Eurlings van Ver keer deed gisteren de toezegging dat de kilometerheffing in 2012 ook voor de eerste personenauto's wordt ingevoerd. Op 8 januari 2008 is ten laste van Hendrikus Leonardus Johannes Cornelis van Hooijdonk, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een dag vaarding betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt betrokkene gedagvaard om op woensdag 23 april 2008 's morgens om 10.00 uur in per soon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank Breda, sector kanton, locatie Bergen op Zoom. In voormeld exploot wordt ondermeer gevorderd veroordeling van H.L.J.C. Hooijdonk tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan verkre gen worden bij onderstaand gerechts deurwaarderskantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Maximaal 45.000 deelnemers Vierdaagse nijmegen - De organisatie van de Nijmeegse Vierdaagse heeft het maximum aantal deelnemers dit jaar vastgesteld op 45.000. Vorig jaar gold een maximum van 49.000 wandelaars, al bleef het uit eindelijk aantal deelnemers daar met 37.505 ver onder. Het maximale aantal deelnemers is verlaagd om er zeker van te zijn dat wandelaars onderweg voldoen de ruimte om zich heen hebben. Opgepakt na ontucht plassende vrouwen leeuwarden - Twee mannen (64 en 57) die zaterdag werden aange houden op verdenking van het ple gen van ontucht met plassende vrouwen tijdens dorpsfeesten in Friesland, blijven voorlopig in de cel. De mannen zouden tien jaar lang wildplassende vrouwen heb ben begluurd en in het kruis heb ben betast. De mannen opereer den meestal gezamenlijk en zijn tientallen keren op pad geweest. baarn - De datingsite mooiemen- sen.com heeft een gebrek aan mooie mannen. Van de mannen die zich bij de website aanmelden op zoek naar een partner, wordt 85 procent afgewezen. „Het is bar en boos gesteld met de mooie mannen in Nederland", aldus op richter Dave Heijnerman gisteren. Volgens hem weten veel mannen wel dat zij niet bloedmooi zijn, maar proberen zij toch door de strenge selectie van de website te komen. Mooiemensen.com is sinds 12 no vember in de lucht en alleen be doeld voor de allerknapsten. Een team van deskundigen uit de mo de- en mediawereld beoordeelt al le aanmeldingen. Ondanks het tekort aan mooie mannen gaat het met de datingsite goed, aldus Heijnerman. Inmid dels heeft mooiemensen.com ruim 2500 leden en zijn al vijftien relaties via de site tot stand geko men. Ruim 30 procent van alle aanmeldingen wordt afgewezen. Brouwers kondigen eenzelfde stijging van 5 procent aan. den haag - Het CDA wil dat de kartelwaakhond NMa met spoed een onderzoek uitvoert naar even tuele prijsafspraken tussen bier brouwerijen. „Wij kijken er vreemd van op dat alle brouwers vrijwel tegelijkertijd eenzelfde prijsverhoging van 5 procent aan kondigen. Dat maakt ons achter dochtig of er niet verboden prijsaf spraken zijn gemaakt", aldus Ka merlid los Hessels (CDA). Samen met fractiegenoot Jan ten Hoopen drong hij gistermiddag bij minister Maria van der Hoeven van Economische Zaken aan op een onderzoek door de Nederland se Mededingingsautoriteit (NMa). „Wij willen dat de NMa bekijkt of de prijsstijging in verhouding staat met de kostenstijgingen voor de brouwers. En of er sprake is van onderlinge prijsafspraken." De Ka merleden willen dat het onder zoek voor carnavalszondag 3 fe bruari is afgerond. „Een pilsje wordt tijdens carnaval 10 cent duurder. Alleen Gulpener heeft het fatsoen om de verhoging pas na carnaval door te voeren." Koninklijke Horeca Nederland heeft woedend gereageerd op de aankondiging van de brouwers. Jules Stijnen van de brancheorgani satie: „De horeca voelt zich ge naaid door deze verhoging." Vol gens hem kunnen horeca-uitba- ters de prijs niet verhogen zonder het schaamrood op de kaken. De brouwers zeggen niet anders te kunnen. „De kosten stijgen al meer dan een jaar. Door de misluk te oogst in Tsjechië is hop, een grondstof voor bier, al twaalf keer over de kop gegaan", zegt direc teur Harry Meens van de Alfa brouwerij. straatsburg - Als het na de islam- film van Geert Wilders komt tot geweld, is Wilders daarvoor verant woordelijk. Dat heeft de groot moefti van Syrië gisteren in het Eu ropees Parlement gezegd. Mocht Wilders besluiten in de film de Koran te verbranden of ver scheuren, 'betekent dat simpelweg dat hij aanzet tot oorlogen en bloedvergieten', aldus grootmoefti Ahmad Badr al-Din al-Hassoun. „Het is de verantwoordelijkheid van het Nederlandse volk om hem ervan te weerhouden." De grootmoefti is een invloedrijk religieus rechtsgeleerde in de isla mitische wereld. Hij kan fatwa's (religieuze decreten) uitvaardigen. Hij zei gisteren ook nog dat het conflict over de spotprenten van de profeet Mohammed in 2006 zo hoog op is gelopen doordat de me dia er veel te veel aandacht aan hebben besteed. Volgens Hassoun is het zaak heilige figuren als Mo hammed, maar bijvoorbeeld ook Boeddha, met rust te laten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5