Haase zorgt voor sensatie Krajicek gefrustreerd en machteloos PZC Woensdag 16 januari 2008 37 Qualifier in eerste ronde Australian Open langs geplaatste Ljubicic. door Jeroen Mascini MELBOURNE - Het moet niet gekker worden: een Nederlander was de verrassing van de tweede dag op de Australian Open. Qualifier Ro bin Haase stuurde de als zeventien de geplaatste Ivan Ljubicic naar huis en hoopt komende nacht te gen Sebastien Grosjean opnieuw te stunten. Als het aan de twintigjarige Hage naar ligt, is zijn eerste zege op een Grand Slam, behaald tegen de lan ge Kroatische hardserveerder (6-7 6-3 6-0 7-6), het begin van meer. „Het zou erg zijn als dit mijn pla fond is. Ik wil een vaste speler in de top vijftig worden en hopelijk nog iets hoger komen." Haase keert in ieder geval terug bij de beste honderd tennissers van de wereld en zo lang hij zo hoog blijft staan, is hij verzekerd van deelname aan de grote ATP-toer- nooien. „Het is mijn bedoeling om vanaf nu in de top honderd te blij ven, zodat ik geen kwalificatie meer hoef te spelen en recht streeks de Grand Slams in kom." Zijn tegenstander, anderhalf jaar terug nog derde van de wereld, was complimenteus over de Neder lander. „Robin speelde geweldig", zei Ljubicic. „Hij was goed op de belangrijke punten, serveerde sterk en zijn returns waren onge looflijk. Ik heb hem nu pas één keer zien spelen, dus vind ik het moeilijk om te zeggen hoe ver hij kan komen. Maar hij heeft in ieder geval de slagen en de attitude die nodig zijn om de top te halen." Als er op Melbourne Park, waar Haase inclusief de kwalificatie zijn vierde partij op rij won, iets duide lijk werd over de jonge Nederlan der, dan was het dat de servicere turn zijn sterkste wapen is. Hij be heerst alle facetten van het tennis spel, maar vooral zijn retourneren was ijzersterk. „Wat dat betreft ben ik al een tijdje in topvorm. In Chennai tegen Marcos Baghdatis liep mijn return ook heel lekker." Een ander sterk punt van de zoon Robin Haase overleeft de eerste ronde van de Australian Open. In de tweede ronde treft hij mor gen de Fransman Sebastien Gros jean. van een Duitse vader en een Ne derlandse moeder is dat hij perfec tionistisch is. „Helemaal tevreden ben ik niet over mijn spel. Tot hal verwege de tweede set heb ik echt niet goed geserveerd. Mijn opslag was niet constant genoeg. Ook had ik vaker naar het net kunnen komen." Haase ontmoet nu de ervaren Fransman Grosjean, mondiaal nummer 46. „Geen jongen die me wegslaat. Hij speelt veel rally's." Maar dat wil niet zeggen dat hij zich rijk rekent. „Ik moet niet in de euforie blijven hangen en uitkij ken dat ik niet denk dat ik de vol gende partij makkelijk ga winnen. Ik sta lager dan Grosjean en ben dus weer de underdog. Ik kan het me niet permitteren om te verslap pen." Tennisster komt er door polsblessure niet aan te pas tegen Morigami. door Jeroen Mascini MELBOURNE - Ze wilde genieten van de entourage op showcourt 3 op de Australian Open, maar Mi- chaëlla Krajicek had gisterochtend een van haar meest frustrerende ervaringen op een tennisbaan ooit. Vanaf de openingsgame sjok te de door een polsblessure ge plaagde Krajicek machteloos over de baan. De niet eens goed spelen de Akiko Morigami won simpel: 6-2 6-2. Het met coach Allistair McCaw ge maakte strijdplan van agressief spel, sterk serveren en korte rally's kwam totaal niet uit de verf. De service van Krajicek liep niet - ze werd vijf keer gebroken - en op zoek naar snelle punten forceerde ze met haar forehand. Van haar backhand kwamen helemaal geen punten. De Almeerse sloeg slechts één keer dubbelhandig en verder ontzag ze haar gevoelige linkerpols door te slicen. Dat deed ze vaak zo hoog dat Morigami simpel kon vol leren. „Ik wilde er te graag een wedstrijd van maken en daardoor ging ik for ceren", zei ze achteraf „Mentaal had ik het heel moeilijk. Ik heb me in moeten houden om niet gek te worden." Vorig jaar waren er tranen toen Krajicek in Melbour ne in de eerste ronde van de Luxemburgse qualifier Anne Kre- mer verloor. „Van binnen doet de ze nederlaag heel veel pijn, maar ik probeer er nu professioneler mee om te gaan." Velen, onder wie technisch direc teur Rohan Goetzke van de tennis- bond, vinden dat Krajicek niet had moeten spelen. „Allistair wilde ook liever dat ik me zou afmelden, |TR Michaëlla Krajicek verliest in de eerste ronde van de Australian Open van de Japanse Akiko Mori gami. Ze neemt nu rust tot haar polsblessure over is. maar ik wilde het graag proberen en daar heeft hij me in gesteund. Wat anderen ervan vinden, maakt me niet veel uit. Het is niet zo dat mijn blessure is verslechterd. En ik denk dat wel proberen meer waard is dan niet proberen." Het leverde haar ruim vijftiendui zend euro op, maar het was haar niet om het geld te doen. „Dan had ik beter een week eerder naar huis kunnen gaan." Krajicek dubbelt nu nog in Mel bourne met de Poolse Agnieszka Radwanska en daarna volgt een rustperiode van onbekende lengte. „Geen Fed Cup dus. Ik speel pas weer als ik honderd procent fit ben." Federer veegt de baan aan met Hartfield Melbourne - Een op het oog top- fitte Roger Federer is de jacht op zijn vierde titel in de Australian Open begonnen met een eenvoudi ge zege. De Zwitserse titelverdediger en we reldranglijstaanvoerder won giste ren in drie sets van de Argentijnse tennisser Diego Hartfield: 6-0 6-3 6-0. Hij sloeg tien aces en 37 win ners. Santoro pakt Agassi in Melbourne record af Melbourne - Fabrice Santoro is" sinds gisteren in bezit van een bij zonder record in het proftennis (sinds 1968). De 35-jarige Frans man doet bij het Australian Open als enkelspeler voor de 62e keer mee aan een Grand Slamtoernooi. Daarmee is hij de Amerikaan Andre Agassi (61) gepasseerd. Santoro bereikte de tweede ronde in Melbourne ten koste van de Amerikaan (ohn Isner. Politie houdt Griekse tennissupporters aan melbourne - De politie van Mei-" bourne is gisteren met pepper- spray agressieve Griekse tennisfans te lijf gegaan bij de Australian Open. Drie Griekse toeschouwers bij een duel van Konstantinos Eco- nomidis zijn aangehouden en mee genomen voor verhoor. Vorig jaar was het ook al onrustig op de tribunes in Melbourne. Toen vielen rake klappen tussen Servische en Kroatische fans. Kerkhove op ITF naar kwartfinale dubbelspel melbourne - Tijdens het ITF van Nottinghill, dat ook in Melbourne is, heeft de Zierikzeese Lesley Kerk hove de tweede ronde van het dubbelspel bereikt. De zestienjari ge Zeeuwse versloeg samen met Arantxa Rus een Japans koppel met 6-3 7-6. Kerkhove en Rus, die komende week het jeugdtoernooi van de Australian Open spelen, staan nu in de kwartfinales. Surfer Bouman komt in buurt olympisch ticket auckland - Windsurfer Casper Bouman is op de derde dag van het WK naar de zesde plaats in het klassement geklommen. De Hagenaar, wereldkampioen in 2006, surfte gisteren voor de kust van Nieuw-Zeeland in de vijfde en zesde race naar respectievelijk de achtste en eerste plaats. Een plaats bij de eerste vier in het eindklassement levert de Nederlan der een olympisch startbewijs op. Raddiffe loopt marathon van Londen - londen - Wereldrecordhoudster Paula Radcliffe loopt 13 april de marathon van Londen als generale repetitie voor de olympische mara thon in Peking. De organisatie maakte gisteren ook bekend dat Radcliffe het opneemt tegen de. Ethiopische Gete Wami. Het duo duelleerde afgelopen najaar in de marathon van New York. Radcliffe won toen, zoals zo ook al" drie keer eerder zegevierde in de marathon van Londen. Robin Haase is de koning te rijk na zijn winst in de eerste ronde. foto Julian Abram Wainwright/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59