Plichtmatige zege Feyenoord Clubs krijgen compensatie De Bruijn wint op NK pentatlon op de valreep 34 Woensdag 16 januari 2008 pzc W Giovanni van Bronckhorst schiet namens Feyenoord op het doel van SV Deurne. foto Robert Vos KV Kortrijk ontvangt AA Cent voor de beker goes - In de kwartfinale van de Belgische voetbalbeker speelt KV Kortrijk op 30 januari thuis tegen eersteklasser AA Gent. De ploeg van Vlissinger Istvan Bakx schakel de in de vorige ronde het even eens één klasse hoger spelende Zulte Waregem uit. Dender, met oud-Hoekspeler Da vid Destorme in de gelederen, moet op bezoek bij Anderlecht. De andere kwartfinales zijn Cercle Brugge-Standard Luik en Germi nal Beerschot-Roeselare. De re turns zijn op 27 februari. Postma mag toch naar Queen's Park Rangers zeist - Stefan Postma verruilt ADO Den Haag voor Queen's Park Rangers in Engeland. De doelman kreeg maandag na een spoedarbi- tragezaak bij de KNVB te horen dat hij ADO voor een afkoopsom van 50.000 euro mag verlaten. Postma was met zijn club in con flict gekomen over de transfer; ADO Den Haag wilde hem niet la ten vertrekken. De arbitragecom missie oordeelde echter in het voordeel van de keeper, die nu voor QPR in het 'Championship' gaat spelen. De Jong verlengt contract bij Ajax amsterdam - Siern de Jong heeft gisteren zijn contract bij Ajax tot de zomer van 2013 verlengd. De achttienjarige middenvelder stond aanvankelijk tot en met het sei zoen 2009/2010 bij de Amsterdam se club onder contract. De Jong maakte dit seizoen zijn de buut in de hoofdmacht bij Ajax. Hij mag rekenen op veel speelmi nuten sinds trainer Adrie Koster het bij de bekerhouder voor het zeggen heeft. Ajax speelt vanavond in het beker toernooi tegen NAC Breda. Poortvliet wisselt van club in Heinkenszand heinkenszand - Zaterdag-derde- klasser Heinkenszand heeft een nieuwe trainer gevonden in de per soon van Ad Poorvliet. De trainer is momenteel aan zijn derde en te vens laatste seizoen bezig bij zon dag-vierdeklasser Luctor'88, even eens uit Heinkenszand. Poortvliet volgt Henk Willemse, die na één seizoen naar het Middelburgse MZVC gaat. Gerrit Petersen blijft ook na de zo mer trainer van zaterdag-vierde klasser Wemeldinge. Hij is bezig aan zijn eerste seizoen. Oefenduel Nieuwdorp tegen 'Zeeuws' RBC A1 nieuwdorp - Zaterdag-tweedeklas ser Nieuwdorp oefent zaterdag op eigen veld tegen de junioren van RBC Roosendaal. In het Brabantse team spelen tal van Zeeuwse voetbaltalenten, on der wie Mitchell van Belzen (Goes)Frank van Kouteren (Bier vliet), Rudi van de Bijl (Bruinisse), Thomas van de Houten (Goes) Tom Janssen (Terneuzen) en Sherief Tawfik Vlissingen). Oud voetballer Robert Molenaar is trainer/coach van het elftal. De vriendschappelijke wedstrijd begint om 24.30 uur. Amateurs Deurne blijven lachen na 4-0-nederlaag. door Barry van der Hooft helmond - Wat er ook gebeurt, al tijd blijven lachen. Met die instel ling stapten de amateurs van Deur ne gisteravond het veld op voor het bekerduel met Feyenoord. De Brabanders hoopten stiekem op een stunt, maar waren na zeven tien minuten al kansloos door goals van Jonathan De Guzman en Roy Makaay (0-2). Na rust voeg den de profs daar nog twee treffers aan toe: 0-4. In Deurne zal ondanks de uitscha keling nog jaren worden nagepraat over die memorabele dinsdag avond halverwege januari 2008. haarlo - Jean Paul de Bruijn heeft op het NK pentatlon, dankzij een beter proportioneel gemiddelde, de eerste ronde overleefd. Hij speelde tegen John van der Stap pen. De Hulstenaar begon stroef aan het kampioenschap in Haarlo. Van der Stappen bood meer tegen stand dan verwacht. Na een gelijk spel in het libre ging het mis in het kader 71/2 en het driebanden. De Bruijn kwam daardoor met 5-1 achter. Met het kader 47/2 werd de achterstand weer teruggebracht tot twee punten. Dankzij winst in zijn geliefde spel, het bandstoten werd het 5-5. Het proportionele ge middelde gaf toen de doorslag (150.76-125.46). Vandaag komt Jean Paul de Bruijn in poule A uit tegen Henri Tille- man, die Peter Volleberg met 10-0 versloeg. Nadat de zondag-hoofdklasser twee maanden geleden tijdens de loting aan het grote Feyenoord werd gekoppeld, deed de club er al les aan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. De selectie van trainer Bas Gösgens belegde een trainingskamp in Egypte, waar de ontmoeting met de Rotterdam mers het belangrijkste gesprekson derwerp was. De sponsors van de dub trokken niet alleen de portemonnee voor de reis naar Noord-Afrika. Het liefst hadden ze het duel in de achtste finales van de KNVB-be- ker op het eigen veld gespeeld. Maar omdat de lichtinstallatie niet de gewenste kwaliteit had, werd uitgeweken naar stadion De Braak van Helmond Sport. Dat was gis teravond uitverkocht, omdat 3600 Fifa en Uefa geven geld voor spelers die naar eindtoernooien gaan. door Jochem Lippmann BERN - De wereldvoetbalbond Fifa en Europese voetbalunie Uefa gaan clubteams in de toekomst compenseren voor het afstaan van internationals voor een WK en EK. In ruil voor die beslissing heft de G-14 zich waarschijnlijk half fe bruari al op. Deze vereniging van Europese top clubs, waaronder Ajax en PSV, maakt plaats voor de nieuw te vor men 'European Club Association', waarin meer dan honderd clubs en vertegenwoordigers van 53 na tionale bonden uit Europa zitting krijgen. Ajax was gisteren als enige Nederlandse club op het kantoor van de Fifa in Zürich uitgenodigd. „Het betrof een historische verga dering", verklaarde voorzitter John inwoners van Deurne niets wilden missen van het treffen met de Ne derlandse topclub. De 'helden' van Deurne werden door hun aanhang luid bejubeld, ook nadat een stunt al heel snel uit beeld was verdwenen. De Guz man liep na acht minuten en der tig seconden een voorzet van Chun-Soo Lee binnen, waarna Ma kaay het duel acht minuten later al in een beslissende plooi legde. Doelman Guido Budziak, die eer der onder contract stond bij PSV, TOP Oss, Roda JC en Fortuna Sit- tard, stompte een voorzet van Tim 1^ Feyenoord verslaat hoofdklasser Deurnm met 4-0. De Rotterdam se ploeg van trainer Bert van Marwijk laat geen verpletterende indruk achter. Jaakke. „De G-14 is zeven jaar gele den opgericht omdat de clubteams eigenlijk geen stem hadden. Dat gaat nu veranderen. Na zeven jaar strijden hebben we dus toch iets bereikt." De clubs worden volgens Jaakke in de toekomst niet alleen gecompen seerd voor het afstaan van interna tionals bij een EK of WK. De vere nigingen zijn binnenkort ook met twee afgevaardigden in het uitvoe rend comité van de Uefa aanwezig. Jaakke: 'Na zeven jaar strijden hebben we dus toch iets bereikt' „We krijgen met z'n allen ook in vloed op de speelkalender en er worden afspraken gemaakt over de verzekering van spelers tijdens grote toernooien." Clubs ontvangen volgens de de Cler voor de voeten van de spits. Makaay rondde koeltjes af (0-2). Vanaf dat moment had Deurne he lemaal niets meer te verliezen en beet het af en toe brutaal van zich af Economieleraar Joep Sijbers liep in al zijn enthousiasme hard door op Feyenoord-doelman Henk Timmer, student Bart van Schijndel speelde Luigi Bruins knap door de benen en Ronald Joosten kreeg een enorme kans op de aansluitingstreffer. Alleen voor Timmer lag de hoek open, maar de stukadoor schoot op de doel man. Een moeilijke avond voor Feyenoord bleef door die misser achterwege. In de tweede helft scoorde de ploeg alleen nog via Makaay en diens vervanger Mi chael Mols (0-4). nieuwste plannen 4500 euro per dag voor een speler die op een EK uitkomt. De Fifa is beduidend min der scheutig dan de Uefa. De we reldvoetbalbond maakt elke dag 1200 euro over voor een speler die op een WK uitkomt. In ruil voor de nieuwe plannen blaast de G-14 alle lopende rechtzaken tegen de Fifa en Uefa af De bedoeling is dat de G-14 op 14 februari tot het verleden behoort. Sepp Blatter, voorzitter van de Fi fa, sprak over een speciale gebeur tenis. „Het hele voetbal gaat hier enorm van profiteren. Ik ben ook blij dat we beter rekening kunnen gaan houden met de wensen van de clubs. Daar wordt iedereen be ter van." Michel Platini, voorzitter van de Uefa, vond dat de eerdere klachten van de clubs altijd goed onderbouwd waren. „Je moet dit dan ook niet als een politieke stap zien. Dit is gewoon een hele logi sche stap. Dit moest gebeuren." fciïttn finHHttl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56