Boogerd weet niks van bloedtransfusie Volleybalsters mogen geen duel meer verliezen in Halle voetbalcoach van het jaar Woensdag 16 januari 2008 Qualifier Haase verrast met zege geplaatste Ljubicic op Simpele bekerwinst Feyenoord tegen amateurs van Deurne Tip? sport@pzc.nl gen tijdens de Tour. Namens spon sor Rabobank zegt woordvoerder jan-Willem ter Avest dat de bank niet ingaat op het verhaal. „Wij worden geconfronteerd met zo veel geruchten." Van der Aat vreest niet dat het breed overgenomen gerucht het begin is van een nachtmerrie. „Wij beseffen dat dit niet zomaar overwaait, maar je kunt er als ploeg zo weinig mee. Ook al om dat de ARD het niet als hard nieuws brengt. Men bericht dat het zou kunnen zijn dat die drie betrokken zijn bij illegale bloed transfusies. Dat betekent echter niet dat we hier achteloos mee om gaan. Je kijkt er serieus naar. We hebben de betrokken renners ge vraagd of ze die bloedbank wel De Duitse tv-zender ARD meldt dat Michael Boogerd bloedtrans fusies zou hebben ondergaan in Wenen. De recent gestopte wiel renner zegt van niets te weten. eens hebben bezocht. Ze zeggen van niet. Wij geloven ze. Wij ken nen ook de bloedwaarden van on ze renners en die zijn in orde. Dan moet je het verder overlaten aan de Oostenrijkse onderzoekers." Het betreffende bloedplasmacen- trum Humanplasma staat sinds de Olympische Winterspelen van Tu rijn (2006) onder verdenking bij het Wada en de Oostenrijkse auto riteiten. In Turijn werden de biatle- ten Wolfgang Rottmann en Wolf gang Perner van de Spelen verwij derd nadat bij hen bloedtransfusie middelen waren aangetroffen. Het spoor zou onder meer naar Hu manplasma leiden. Boogerd lag gisteren ziek op bed. „Dat was hij al voordat we dit hoorden", zei zijn vrouw Nerena. Boogerd had griep. „Ik kan na mens hem niets anders zeggen dan dat het vervelend is als je naam zo naar buiten komt. Hij is daar nooit geweest en we zijn ook nooit gebeld door de ARD." Rabobankploeg laat onderzoek over aan Oostenrijks ministerie. den haag - De Rabobank-wieler- ploeg ziet, zo zegt interim-mana ger Henri van der Aat, 'geen enke le aanleiding' om het door de Duit se tv-zender ARD naar buiten ge brachte bericht dat Michael Boo gerd, Denis Mentsjov en Michael Rasmussen in Wenen bloedtrans fusies hebben ondergaan nader te onderzoeken. „Er is rond deze bloedbank al een onderzoek gaande. Door het Oos tenrijkse ministerie van Binnen landse Zaken. Beter en onafhanke lijker kunnen wij het zelf niet doen", reageert Van der Aat vanuit Mallorca, waar de ploeg op trai ningskamp is. Van de drie genoemde renners is alleen Mentsjov nog actief bij de Michael Boogerd, hier tijdens zijn laatste WK, wordt kort nadat hij gestopt ploeg. Boogerd is inmiddels ge- is met wielrennen beschuldigd van het gebruik van bloeddoping. foto ANP stopt en Rasmussen werd ontsla- Oranje begint OKT met 3-1-nederlaag tegen Polen. halle - De Nederlandse volleybal sters dreigen opnieuw de Olym pische Spelen te missen. De ambi tieuze ploeg van bondscoach Avi- tal Selinger verloor gisteren in Halle in de eerste wedstrijd van het olympisch kwalificatietoer nooi met 3-1 (25-17 30-28 16-25 25-20) van Polen. Oranje mag nu in het imposante Gerry Weber Sta dion geen wedstrijd meer verlie zen. In Halle staat voor Nederland alles op het spel. Het toernooi in Duits land is de enige kans op deelname in China. Een startbewijs voor de Spelen moet de ultieme beloning worden voor drie jaar investeren. Na de twee mislukte missies in 2000 en 2004 besloten de vrou wen lucratieve buitenlandse con tracten te laten lopen om met el kaar bij Martinus in de competitie te gaan spelen. Onder leiding van de gedreven Se linger maakten de volleybalsters de afgelopen jaren ook de nodige progressie. Het bewijs kreeg het team vorig jaar zomer met de eind zege in de lucratieve World Grand Prix met alle toplanden van de we reld. Bij het EK in september kon den ze dit mooie resultaat echter geen goed vervolg geven. De ploeg eindigde slecht als vijfde en miste hierdoor deelname aan de World Cup, het eerste van de drie OKT's. Bovendien moest het team een pre-olympisch kwalificatietoer nooi spelen om in Halle te mogen meedoen. Juist in dat toernooi hervond de formatie van Selinger het bij het EK verloren vertrouwen. Bij het evenement zonder noemenswaar dige tegenstand groeide de ploeg weer naar elkaar toe. De lijn werd doorgetrokken bij Martinus, waar de vrouwen de afgelopen maan den indruk maakten in de Cham pions League. Hoewel het vertrouwen in alle ge ledingen van het team enorm was, kon Nederland het gisteren tegen Polen toch niet waarmaken. On der leiding van Kim Staelens als spelverdeelster begon de ploeg on zeker. Er werden verkeerde keuzes gemaakt en de aanvalsters kregen de ballen niet tegen de grond. In de tweede set leek het te gaan lopen. Vooral Flier had het goede gevoel te pakken. Oranje liep uit naar 24-21, maar kan ondanks een handvol setpunten de winst niet naar zich toetrekken: 28-30. Nederland bracht de spanning nog wel terug door het derde bedrijf (25-16) te winnen. Ook in de vier de set bleef het lang spannend. Maar Polen was net iets beter. De tweevoudig Europees kampioen besliste de wedstrijd met 25-20. De Nederlandse volleybalsters verliezen hun eerste wedstrijd op het olympisch kwalificatie toernooi. Nu moeten ze alle duels winnen. Deze actie wordt mei gemaakt door: Top 10 Algemeen klassement 1 2 3 4 6 7 8 9 10 Paul Stijn Steunenberg Jeffrey Michel Kees Huizen Marleen Sluwe de Vos Jouke van Dam Niek Rentmeester Joop Hanse Scheldemondl Steunenberg FC Bal op het dak Micky boys TobCoach Toptofjes FC list en bedrog Fc de bikkelaars Rentmeester Team Hanse Top 10 Rondeklassement 1 2 3 5 6 7 8 9 10 Sir Sjors Lankhaar Elmar de Kok Rita Rentmeester Rutger Jacco de Koeijer Maarten v Maldegem Katja de Groot Jesse Simonse Michiel Bouwman PieterJan Blaauw Bloem en Zo All stars Ovezande De reuzen Fc watervliet Seasiders Katja's toppers Team WKP Simply Zeeland Vv Pierke Vlissingen Vlissingen Vlissingen Vlissingen Goes Kruiningen Vlissingen Oostkapelle Goes Burgh-Haamstede Zoutelande Kerkwerve Ovezande Middelburg Krabbendijke Oostkapelle Etten-Leur Westkapelle Goes Kruiningen Top 5 Superleague Klassement 1 Appeltje eitje Lewedorp 5608 2 Volharding Ovezande 5541 3 Meeuwen Zoutelande 5406 4 Scheldemond Vlissingen 5301 5 Oostkapelle Oostkapelle 5203 Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55