Te weinig leegstand Spoorbrug is 'verloren' Japans eethuis dicht WINTERKOOPJESMARKT OP DE GROTE MARKT IN GOES Snel opleiding glastuinbouw Nummer Een is straks natuurgebied rijker J3pzc Woensdag 16 januari 2008 25 MORGEN!! DONDERDAG 17 JANUARI MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELSI Groei van Middelburg alleen mogelijk door bouw van woningen. door Emile Calon middelburg - De gemeente Mid delburg mag het bouwtempo niet verlagen. Gebeurt dat wel dan lukt het nooit het inwonertal echt te la ten groeien, waarschuwt wethou der Albert de Vries. Volgens de wethouder bouwt Mid delburg feitelijk te weinig om nieu we inwoners te trekken. Met na druk: „Mensen volgen de wonin gen." Tijdens de raadscommissie ruimte werden door verschillende fracties vraagtekens gezet bij de ambitie van de gemeente om te groeien naar 56.000 inwoners. Daarbij we zen ze vooral naar de bevolkings groei van afgelopen jaar waaruit blijkt dat Middelburg nauwelijks nog groeit. In totaal steeg vorig jaar het inwonertal met negen naar een totaal van 47.329. De vijf voorgaande jaren was er wel steeds een fikse toename; plus 634, plus 164, plus 204, plus 383 en plus 355. Volgens De Vries mag het bouw tempo echt niet verlaagd worden omdat er nu nog steeds te weinig woningen leeg staan. Alleen in de duurdere koopsector is er sprake van een toename van de leeg stand. „Verder niet." En zonder leegstand komen er geen nieuwe inwoners naar Middelburg. Er moet daarom ook gebouwd blij ven worden om de verkoopprijs van de woningen en de prijs van de grond te beïnvloeden. „Anders prijzen we onszelf als gemeente uit de markt", waarschuwt de wet houder. De komende jaren staan met na me bouwprojecten voor senioren huisvesting op het programma. De wethouder durft niet te voorspel len wat daarvan het precieze effect zal zijn op de bevolkingscijfers. Volgens De Vries mag het bouw- tempo niet verlaagd worden om dat er nu nog steeds te weinig leegstand is. Alleen in de duurde re koopsector is meer leegstand. terneuzen - Nu de eerste grote in vesteerder zich voor het glastuin bouwgebied in de Smidsschorre- polder tussen Westdorpe en Ter- neuzen heeft aangediend, wil het Grens Overschrijdend Lichaam Gent-Terneuzen (GOL) voortva rend te werk gaan met de realise ring van een Voorlichtings- en Op leidingscentrum Glastuinbouw. Het bestuur vraagt de gemeente Terneuzen alvast twee miljoen eu ro voor te schieten, zodat met de bouw kan worden begonnen. Als één van de belangrijkste initiatief nemers van het project vinden B en W het 'verantwoord en reëel' om aan het verzoek te voldoen. Het college vraagt de raad daar mee in te stemmen. Het voorlich tings- en opleidingscentrum moet ertoe bijdragen dat het glastuin bouwgebied in de Kanaalzone van voldoende arbeidskrachten is ver zekerd. De totale werkgelegenheid wordt op 1200 banen geschat. NUMMER EEN - Medewerkers van De Feijtergroep den van schapenboerderij De Goede Hope. De grond verwijderd worden. Het natuurgebied uit Biervliet zijn deze week begonnen met het grondwerkers van De Feijter waren gisteren druk moet gezien worden als een nieuw broedgebied aanleggen van een nieuw natuurgebied bij Num- doende met het graven van een aantal ondiepe voor bedreigde kustvogels, zoals kluten, plevie- mer Een. Het gaat hier om een 22 hectare groot nieuwe kreken. ren en kieviten. weidegebied onderaan de zeedijk aan weerszij- In totaal moet circa 100.000 kubieke meter foto Peter Nicolai Vrienden Middelburg wilden in 2005 nog over locatie Goes praten. door Emile Calon middelburg - Stichting Vrienden van Middelburg was ooit niet zo'n verklaard tegenstander van ver plaatsing van de monumentale voetgangersbrug naar Goes. Dit blijkt uit een brief van de stichting van 25 november 2005, gericht aan het college van B en W van Mid delburg. In die tijd was zelfs her plaatsing van de spoorbrug in Utrecht voor de stichting bespreek baar. 'Met het station, het seinhuis je en de goederenloods vormde de brug een historisch gegroeid en semble Nu die loods en het seinhuisje zijn opgenomen in het museumplan van de Stoomtram Goes-Borsele zou het mogelijk zijn de brug weer met de loods en het seinhuisje te herenigen tot een ge heel. Dit is voor ons geen nood zaak, het is wel bespreekbaar. Even zo zou de mogelijkheid om de brug naar het Spoorwegmuseum te Utrecht over te brengen onder zocht kunnen worden', staat in de brief Maandag, tijdens het debat in de Middelburgse raadscommis sie over het al dan niet verplaatsen van de brug, kon stichtingvoorzit ter P. Smallegange zich nog niets van het schrijven herinneren. Gis teren, nadat hij de brief met zijn handtekening terug had gezien, merkte hij op dat praten niet ver ward mag worden met toestem ming geven voor verhuizen. „Daar waren en zijn we tegen." Merral bioscoop trekt stekker uit Japans restaurant Terneuzen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Exploitant René van Steen van Merral Theaters heeft het Japanse eethuis bij de bios coop in Terneuzen met onmiddel lijke ingang gesloten. De exploi tant heeft sinds december ook een bioscoop onder één dak met de Zeelandhallen in Goes. Het Japanse restaurant werd eind 2006 tegelijkertijd met de bios coop in de binnenstad geopend. „Nu is gebleken dat Zeeuws-Vlaan- deren helemaal nog niet toe is aan een Japans restaurant. Na een jaar heb ik de balans opgemaakt en ge constateerd dat slechts een klein groepje mensen telkens terug kwam. De meeste mensen associë ren Japans eten toch te veel met Chinees eten en wokgerechten", al dus Van Steen. Het sluiten van het restaurant leek zich ogenschijnlijk vrij plots te vol trekken. „Ik heb heel lang gezocht naar een teppan kok (een kok die uit de voeten kan met een stalen bakplaat, waaraan alle gasten zit ten, red.). Ik vond hem in Nijme gen, maar dit soort koks zijn echt heel dure jongens. Zijn contract liep af, dus was dit het moment om iets nieuws te gaan doen. Over twee of drie weken beslis ik of het een Italiaans of grillrestaurant wordt", zegt Van Steen. De kok is terug naar Nijmegen, het overige personeel werkt nu in de bios coop. Zeelandbrug bediend vanuit Vlissingen zierikzee - Vanaf vandaag wordt de Zeelandbrug vanuit de centrale post in Vlissingen bediend. Voor alle zekerheid blijft de brugwach ter deze week nog op zijn hoge post. Maar volgende week gaat de bediening volledig op afstand door middel van een glasvezelka bel. Voor de beroepsvaart kan de brug nu 24 uur per dag, zeven da gen per week draaien. De ope ningstijden voor de recreatievaart zijn verruimd van 6.00 tot 19.00 uur naar 6.00 tot 22.00 uur. Gemeente bedankt voor 'gratis' kerktoren noordgouwe - De kerktoren in Noordgouwe blijft in bezit van de plaatselijke hervormde gemeente. De gemeente Schouwen-Duive- land is niet van plan die over te ne men. In andere dorpen is de kerk zelf meestal bezit van de kerkelijke gemeente, maar is de toren van de gemeente. Door 'onverklaarbare wijze' is de toren in Noordgouwe nooit bij de burgerlijke gemeente terecht gekomen, geven burge meester en wethouders aan. Outletcentrum en Ikea-vestiging in Gent door Wout Bareman gent - Het stadsbestuur van Gent heeft vergevorderde plannen voor de bouw van een outletcentrum in de directe omgeving van het evenementencomplex Flanders Ex po. Daar wordt ook de grootste Ikea-vestiging van België (30.000 vierkante meter) gebouwd. Ikea wil komend najaar de deuren ope nen; de bouwvergunning is inmid dels binnen. De vestiging biedt werk aan 450 mensen. Maximumsnelheid op N660 gaat omlaag koudekerke - Belangenorganisa ties willen het, het dagelijks pro vinciebestuur heeft het al geaccep teerd, maar nu moeten Provinciale Staten het nog wel goedkeuren: de maximumsnelheid op de weg tus sen Koudekerke en Middelburg gaat dit jaar omlaag van 80 naar 60 kilometer per uur. De weg (de N660) is onveilig. Er gebeuren te veel ongelukken doordat auto's moeten afremmen om af te slaan en een fietspad moeten kruisen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51