Zeeland Krabbelen op kunststof, net echt krantenarchief Sociëteit in debat over Clubs zien blauwe I bak best wel zitten toekomst van Zeeland Jong talent op 2nd Influenz in Ovezande B PZC Woensdag 16 januari 2008 23 Leerlingen van groep 4 van basisschool De Kamperschouw leven zich uit op de kunststof schaatsbaan in Kamperland. foto Willem Mieras Synthetische schaatsbaan Roompot is een succes. door Luc Oggel kamperland - Gras van kunststof is er al een hele tijd, synthetische schaatsbanen daarentegen zijn een redelijk nieuw fenomeen. Bij va kantiepark Roompot Beach Resort bij Kamperland ligt er deze winter één. „Het is een succes", zegt park directeur Bart van Hoof In een grote tent tegenover het su permarktje krabbelen en glibberen dinsdagmiddag leerlingen van groep 4 van christelijke basis school De Kamperschouw in Kam perland op het 'ijs'. Op het eerste gezicht zou je zeggen dat ze zich op echt ijs begeven in plaats van op kunststof Juf Ina de Jager kijkt vanaf de kant luiddde de enthousiaste reactie van burgemeester Asselbergs na dat hij samen met directeur Ton Brandenbarg van de Zeeuwse Bi bliotheek de digitale krantenbank officieel in gebruik had gesteld. „Uiteindelijk zullen er 47 titels van de voorgangers van de PZC digi taal worden ontsloten", zei Mar lies Jongejan van de Zeeuwse Bi bliotheek. Ook komt over circa vier maanden een schat aan informatie over het Zeeuws cultureel erfgoed op één website wiuw.geschiedeniszee- land.nlNaast dit krantenarchief vindt de digitale bezoeker daar ook de Beeldband met 170.000 fo to's en de documentatie van de Stichting Cultureel Erfgoed Zee- land(Scez). toe. „Het is een alternatieve gym les", roept ze, haast onverstaan baar door het gejoel van de kinde ren en het klapperen van het tent zeil door de harde wind. Leerlin gen Dennis (8) en Laura (7) vin den dat het best goed gaat. En hoe wel echte winters zo zachtjes aan een zeldzaamheid beginnen te worden, hebben ze allebei ook wel eens op natuurijs geschaatst. „Op onze vijver", zegt Laura. Dat een kunststof schaatsbaan niet koud aanvoelt en dat je ook niet nat wordt als je onderuit gaat, vindt ze wel handig. „Maar het doet nog steeds pijn als je op je knieën valt, hoor." Behalve dat het niet koud en nat is, heeft een kunststofbaan nog een paar grote voordelen. Het is geen energievreter, want in tegen stelling tot een kunstijsbaan hoeft geen water bevroren gehouden te Krantenbank Zeeland De Zierikzeesche Nieuwsbo de wordt aangeboden onder domeinnaam www.kranten- bankzeeland.nl. Deze informatie is ook te raad plegen via www.schouwen-dui- veland.nl en www.zeeuwsebi- bliotheek.nl. Binnen vier jaar worden zo 47 historische Zeeuwse kranten digitaal toegankelijk gemaakt. Krantenbank Zeeland is samen gesteld door de Zeeuwse Bi bliotheek en de gemeentear chieven van Goes, Tholen, Sluis, Vlissingen, Noord-Beve land en Schouwen-Duiveland. worden. Ook is de baan onder- houdsvriendelijk en makkelijk en snel te (de)monteren. Om het kunststof - polymeer - glad te ma ken, moeten de platen worden in gesmeerd met een speciale gel. Wel is het zo dat de baan vooral ge schikt is voor kunst- en ijshockey- 'Het doet wel nog steeds pijn als je op je knieën valt, hoor' schaatsen en eigenlijk niet voor no ren. De tien bij twintig meter grote schaatsbaan bij Kamperland is sinds begin december in gebruik en blijft nog liggen tot 3 maart. Daarmee is De Roompot de enige locatie waar nog kan worden ge schaatst. Noord-Bevelandse club haalt kritisch rapport uit de mottenballen. kortgene - Keiharde kritiek had den ze op de Zeeuwse bestuurscul tuur. Er heerst een 'ons kent ons'- sfeertje. Heldere keuzes worden niet gemaakt, tussen bijvoorbeeld economische ontwikkeling als de Westerschelde Container Termi nal en natuur, wat nieuwe, rustzoe- kende bewoners kan aantrekken. Als dat niet verandert, is Zeeland in 2040 terug op het niveau van 1970. Prof dr. ir. lan Rotmans en ir. Pepik Henneman van de Rotter- Bevelandse basisschoolleerlingen kunnen voor een prikje gebruik maken van de baan. „Het is nu doordeweeks rustig op het park en voor die kinderen is dat hart stikke leuk", zegt Van Hoof, die de baan in eerste instantie heeft ge huurd om de parkgasten iets extra's te bieden. Voor hen is de baan gratis, maar tegen een kleine vergoeding mogen ook anderen er gebruik van maken. Ban van Hoof is in elk geval nu al tevreden. „We krijgen veel positie ve reacties, dus volgend jaar wil ik dit weer doen." De schaatsbaan op Roompot Beach Resort, aan de Mariapolderseweg, is nog tot en met 3 maart dagelijks vanaf 10.00 uur geopend. Niet-park- gasten betalen doordeweeks drie eu ro, in het weekeinde 4 euro. Er zijn schaatsen te huur. damse Erasmus Universiteit hiel den vorig jaar de provincie deze spiegel voor in een nota. De Hoge school Zeeland en de Zeeuwse Mi lieufederatie waren hun opdracht gevers. De kritiek is Rotmans en Henneman niet door iedereen in dank afgenomen. Vooral niet de opmerking dat met name CDA, SGP en Christenunie veranderin gen in de weg zouden staan. Sinds vorige zomer is weinig meer van beide heren vernomen, maar ze komen terug. Ze zijn donderdag 24 januari vanaf 20.00 uur te gast bij de sociëteit Noord-Beveland, in De Korenbeurs in Kortgene. Ook CDA-provinciebestuurder Harry- van Waveren is uitgenodigd. Lokale partij sceptisch over nieuwe manier van ophalen oud papier. door Rob Paardekam kapelle - De fractie van gemeente belang in Kapelle is sceptisch over de manier waarop de gemeente het oud papier wil inzamelen. In een brief aan alle andere partijen heeft ze haar bezwaren op een rij gezet. Bij de betrokken verenigin gen vindt Gemeentebelang in elk geval weinig bijval. Die stemmen in met de nieuwe manier. Als het aan het college ligt, krijgen alle huishoudens binnenkort een blauwe bak. Die wordt geleegd met een gewone vuilniswagen en daarmee verdwijnt de huidige inza meling, die door de verenigingen zelf wordt geregeld. Zij kunnen straks iemand meesturen met de wagen en krijgen daar een vergoe ding voor. Het gaat om W Wemel- dinge, showkorps Jonge Kracht en de zendingscommissie van de gere formeerde gemeente. Gemeentebelang vraagt zich af wat er mis in met het huidige sys teem en stelt dat de verenigingen helemaal niet op iets anders zitten te wachten. Volgens voorzitter H. Klink van de W Wemeldinge ligt dat iets genuanceerder. „Wij geven het systeem het voordeel van de twijfel. Dat het oud papier straks wordt opgehaald op doordeweek se dagen zou een nadeel kunnen zijn. Maar ik denk dat we er wel mensen voor vinden." Ook Jonge Kracht heeft volgens penningmees ter M. van den Driest ingestemd. „En niet met tegenzin", zegt hij. „Natuurlijk kent elk systeem nade len, maar we zullen zien hoe het gaat." Wethouder G. Burger ver wacht er veel van. „Ik denk dat we straks meer oud papier inzamelen. Bovendien gaan de clubs er niet op achteruit. Die krijgen het geld dat ze er nu ook mee verdienen." ovezande - De jongerenraad Bor- sele houdt vrijdag de vierde voor ronde van 2nd InfluenZ. Vier Zeeuwse bandjes en een Zeeuws- Brabantse groep spelen in jeugd soos De Klomp in Ovezande. De deelnemers maken kans door te gaan naar de finale van de talen tenjacht op 19 april. Het programma bestaat uit De Zuid-Bevelandse punkrockband Grouse, poprockgroep Golden Cof fee uit Zeeuws Vlaanderen, caba retrockgroep IOOP en hardrock band GoFish uit Schouwen-Duive land. De Zeeuws-Brabantse band Overgrown speelt tijdens het jury beraad. Zowel het publiek als de jury kiest per voorronde één band die door mag naar de finale. Na vrijdag zijn er nog twee andere voorrondes, één op 22 februari en op 21 maart. Het evenement in De Klomp be gint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49