Zeeland PZC Nansenbaan belast polderwegen Politie praat verwarde vrouw van het dak af BEVELANDEN-THOLEN 33 21 31 Vrees voor één waterschap Katten op raadselachtige manier verdwenen in Kruiningen Warmer Op kraamvisite bij de lammetjes ARD beschuldigt Boogerd van gebruik bloeddoping Woensdag 16 januari 2008 RPCZ op buurtniveau in de aanval tegen laaggeletterdheid Tip? redgoes@pzc.nl Borsele wil maatregelen tegen groei van verkeer op plattelandswegen. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Voorkomen moet worden dat na de opening van de Nansenbaan in Goes-Zuid het sluipverkeer op de omliggende polderwegen verder toeneemt. De gemeente Borsele maakt zich daar sterk voor. De Nansenbaan wordt de nieuwe ontsluitingsweg van Goes aan de uiterste zuidkant van de stad, van af ruwweg McDonald's door be drijventerrein De Poel 2 tot vlakbij het Oosterscheldeziekenhuis. De opening is voorzien in april. De Nansenbaan moet de doorgaande wegen in Goes-Zuid ontlasten, met name de Anthony Fokker- straat waar het autoverkeer 's mor gens en 's middags vaak opstropt in de spits. Goes wordt naar verwachting (iets) beter bereikbaar dankzij de Nansenbaan, maar er zit ook een negatief effect aan vast: het sluip verkeer op een aantal polderwe gen zal zeer waarschijnlijk toene men. De kortste verbinding tussen de nieuwe Nansenbaan en rijks weg A58 loopt via de Groeweg en de Spaanweg, richting het Kapelse knooppunt Vierwegen. „Dat is al een vrij drukke sluiproute", onder kent de Borselse wethouder M. Vermue (CDA, verkeer). „Na de ingebruikname van de Nansen baan zal het er zeker drukker wor den. Ie hoeft daarvoor geen ver- keersdeskundige te zijn." Aanwonenden van de Groeweg Opening van de Nansenbaan in Goes-Zuid zal leiden tot meer verkeer op polderwegen van en naar de A58 bij Kapelle. Borsele vindt tegenactie nodig. hebben Waterschap Zeeuwse Ei landen aangeschreven, als beheer der van polderwegen. Ook de ge meenten Borsele en Goes zijn door hen benaderd. Briefschrijf ster R. Koopmans is er niet erg ge rust op. „We moeten afwachten", vat zij de reactie van het water schap samen, „tot studies naar een nieuwe aansluiting van Goes-Zuid op de A58 gereed zijn." De gemeente Borsele - waaronder de Groeweg valt - wil niet zo lang wachten. Begin februari wordt een belangrijk bestuurlijk overleg over dit nieuwe verkeersknooppunt ge houden, maar dat wil nog niet zeg gen dat die aansluiting er op korte termijn ook komt. Vermue: „In de tussentijd zal er iets moeten gebeu ren om overlast op de polderwe gen tegen te gaan." Ze noemt als mogelijkheid 'afsluiten' of alleen bestemmingsverkeer toestaan. Bor sele wil dit inbrengen in het be stuurlijk overleg. Voor fietsende inwoners van 's-Heer Abtskerke en Nisse zit er een pluspunt aan de Nansenbaan. Tussen de Nansenbaan en de hoofdweg naar beide dorpen komt langs het spoor van de Stoomtrein Goes-Borsele - onder de A58 door - een fietspad. TERNEUZEN - Diverse bestuurders van Waterschap Zeeuws- Vlaande ren vrezen dat het onderzoek van de provincie naar het toekomstig waterschapsbestel in Zeeland 'een politiek verhaal wordt dat leidt tot fusie'. Bestuurders vinden ook dat voorbij wordt gegaan aan een gede gen weging van financiële gevol gen, taken en maatschappelijk be- lang. Dijkgraaf W. de Graaf van het wa terschap beaamt dat die vrees in Zeeuws-Vlaanderen leeft. Reden ook waarom het schap morgen in beslotenheid vergadert over de kwestie. De Graaf: „Het onderzoek van de provincie over een efficiënt en effectief waterschapsbestel in Zeeland voor de toekomst is nog niet klaar. Gedeputeerde Frans Ha melink denkt zijn onderzoek half februari te hebben afgerond. Op dit moment kunnen wij ons be stuur alleen informeren over de vorderingen van dat onderzoek. Dat gaan we dan ook doen." Het waterschap boven de Wester- schelde, Zeeuwse Eilanden, heeft zich al eerder voorstander getoond van fusie. Volgens dijkgraaf W. Gosselaar van Zeeuwse Eilanden is een kostenverlaging van tien pro cent mogelijk. NISSE - De kinderen van groep 1 en 2 van openba re basisschool De Linden uit Nisse waren gister middag even op kraamvisite in de Schaapskooi in Heinkenszand. Dit onder grote belangstelling van ouders, vrijwilligers, herder, en pers. Terwijl de ca mera van de regionale omroep snorde zongen de kinderen liedjes, versierden de kraamkamer, dron ken chocomel, aten beschuit met muisjes en luis terden naar een verhaaltje. „Och, de schapen heb ben er geen last van hoor", vergoelijkt meester Hans Henderikx. „Die gaan gewoon hun eigen gang." foto Willem Mieras SINT-ANNALAND - De politie heeft maandag alle zeilen bij moeten zet ten om een verwarde vrouw van een dak aan de Huygensstraat in Sint-Annaland te krijgen. De vrouw was daar aan het eind van de middag opgeklommen. De hulpdiensten rukten massaal uit. De brandweer kwam met een hoogwerker en springkussen, ter wijl uit voorzorg ook een ambulan ce werd opgeroepen. Ook de poli- tie was met de nodige agenten ter plaatse. Een gespecialiseerde agent probeerde de vrouw naar beneden te praten. Dat kostte heel wat moeite, maar uiteindelijk - na bijna drie uur - koos ze ervoor om vrijwillig naar beneden te komen. „Het was een beangstigende toe stand", zegt een buurtbewoner. „Er ging duidelijk een zucht van verlichting door de straat toen ze veilig naar beneden kwam." KRUININGEN - De gemeente Rei- merswaal praat vanochtend met ongediertebestrijder Kees Kooij- man uit Yerseke over de mogelijke oorzaak van raadselachtige verdwij ningen van katten in Kruiningen. Volgens een anonieme briefschrij ver aan Omroep Zeeland gaat het in totaal om zeventien katten in en om de Torricellistraat. Kooij- man liet gisteren alvast weten dat het verdwijnen van de katten niets te maken kan hebben met zijn werkzaamheden. „Katten komen niet aan de spullen die wij gebrui ken." Kattenliefhebster Tineke Houtekamer uit de Torricellistraat is vier dieren kwijtgeraakt, de laat ste mei vorig jaar. „Ik heb alles ge daan om erachter te komen waar ze zijn gebleven, maar geen spoor." Woordvoerster Ida Sinke van de gemeente Reimerswaal wist niet van de problemen in de Torricellistraat, maar wel van de Slagveldstraat in Kruiningen waar vorig jaar zomer veel katten spoor loos zijn verdwenen. wmmmi Tip? redactie@pzc.nl Eén onzer collega's heeft de afge lopen weken doorgebracht met het doornemen van vergeelde kranten. Heel wat oud nieuws is hij tegengekomen. Vergeten ge beurtenissen als een brand waar bij de Sint )acobskerk in Vlissin- gen in 1911 bijna volledig ver woest werd en een bombarde ment op Goes in 1917. Maar ook het bericht: 'Wordt ons klimaat warmer? Het heeft ons de aan dacht van Duitsche onderzoekers getrokken dat verschillende tee kenen wijzen op een regelmatig warmer worden van ons kli maat. Men meent daarom, dat een geleidelijke terugkeer van een subtropisch klimaat plaats vindt'. Gedateerd 27 mei 1922.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47