Zeelam Startersregeling lukt niet Award voor Von Weizsacker Zeeuwse actie voor Kenia 'Gemeente geen schuld aan wachtlijsten AZZ' VERBOUWINGSOPRUIMING BK hi ode w pzc Woensdag 16 januari 2008 Idee van Staten om woningbezit te steunen is te ingewikkeld. door Ben Jansen middelburg - Een provinciale star tersregeling om mensen met een laag inkomen te helpen bij de aan koop van een nieuwbouw woning is lastig uit te voeren. Het dagelijks bestuur van de provincie meldt dat aan de Staten van Zeeland, die begin vorig jaar een initiatiefvoor stel van het CDA met algemene stemmen aannamen. Het idee, ingediend door het toen malige CDA-Statenlid M. Faasse, was dat de provincie een fonds vormt, waaruit bouwgrond kan worden aangekocht en in erfpacht uitgegeven - de eerste vijf jaar gra tis - aan daarvoor in aanmerking komende starters op de woning markt. Het geld vloeit terug in het fonds wanneer de erfpachtgrond door de eigenaar van de woning wordt gekocht. Het dagelijks provinciebestuur heeft deze opzet besproken met de woningcorporaties en de gemeen ten. Conclusie: de regeling die de Staten voorstaan is te ingewikkeld, moeilijk uitvoerbaar, eenzijdig ge richt op nieuwbouw en vergroot de bestaande lappendeken van re gelingen bij corporaties en banken alleen maar. Tien Zeeuwse gemeenten hebben een starterslening, waarvoor ze zijn aangesloten bij het Stimule ringsfonds Volkshuisvesting Neder land (SVN). Dit fonds krijgt geld van het Rijk om gemeentelijke re gelingen te ondersteunen en ook de provincies Limburg en Overijs sel dragen bij. Gedeputeerde Sta ten van Zeeland zijn van plan de Staten voor te stellen dat ook te doen, in plaats van een eigen pro vinciale startersregeling te maken. Over een en ander komt na over leg met het SVN in de loop van de lente een voorstel. Het dagelijks provinciebestuur acht een eigen regeling voor starters op de woningmarkt lastig uit te voeren. Een lening ligt meer voor de hand. Wi/ooy Pullovers Vz prijs Vesten 49,= Dress shirts 29,= Casual shirts Vz prijs Jacks Vz prij: Kostuums vanaf 179,= Kolberts vanaf 98,: Pantalons vanaf 49,: Blue Willi's dames en heren collectie Vz prijs Standaard collectie kostuums en kolberts 30 korting. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 61250 Laureaten voor Four Freedoms Awards zijn bekendgemaakt. door René Schrier MIDDELBURG - De voormalige Duit se Bondspresident Richard von Weizsacker krijgt de internationa le Four Freedoms Award. De on derscheiding wordt, samen met vier andere Four Freedoms Awards, zaterdag 24 mei uitgereikt in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De Algerijn Lakhdar Brahimi ont vangt de award voor vrijheid van meningsuiting. Hij was onder meer speciale vertegenwoordiger van de Verenigde Naties voor Af ghanistan en Irak. Zo heeft hij zich sterk gemaakt voor vreedza me oplossingen voor conflicten in de wereld. Ook is hij bekend van het Brahimi-rapport, waarin scher pe aanbevelingen werden gedaan voor uitvoering van VN-vredesope- raties. De Four Freedoms Award voor vrijheid van godsdienst gaat naar Karen Armstrong, Brits auteur en expert op het gebied van religie. Ze schreef onder meer verschillen de boeken, waarin ze onder meer de stelling poneert dat fundamen talisme en een agressief modernis me een paradoxale twee-eenheid vormen, die elkaar opzwepen tot excessen. De Four Freedoms Award voor vrijwaring van gebrek is voor de Noorse politicus en diplomaat Jan Egeland. Hij ontvangt de onder scheiding onder meer voor zijn rol in het diplomatieke proces dat heeft geresulteerd in het Oslo Ak koord tussen Israël en Palestina in 1993. Hij is nu speciaal adviseur van de secretaris-generaal van de VN voor conflictsituaties en direc teur van het Noorse instituut voor Internationale Betrekkingen. De organisatie War Child krijgt de Four Freedoms Award voor vrijwa ring van vrees. De onderscheiding wordt uitgereikt aan de Amster damse Willemijn Verloop, de op richtster van War Child Neder land. War Child is een organisatie die zich inzet voor kinderen in oor logsgebieden en die kinderen helpt bij het verwerken van hun ervaringen. Op die manier worden ze geholpen op te groeien tot even wichtige volwassenen. Met de onderscheiding voor War Child wil het instituut het belang aangeven van het werk voor kinde ren in oorlogsgebieden. De Four Freedoms Awards wor den toegekend door het Franklin UJ Voormalig Duitse Bondspresi- dent, Lakhdar Brahimi, Karen Armstrong, Jan Egeland en War Child krijgen onderscheiding uit gereikt in Middelburg. en Eleonor Roosevelt Institutt New York. De onderscheidingen worden j. lijks afwisselend in New York Middelburg uitgereikt. Dat laa heeft alles te maken met de Zeei se wortels van de familie Roe velt. Een van de voorvade komt uit Oud-Vossemeer. Bij de uitreiking in Middelbur traditiegetrouw een hele re hoogwaardigheidsbekleders aan zig. Onder hen verschillende ie' van het Nederlandse Koninl Huis. De Four Freedoms zijn c leend aan een toespraak die pi dent Franklin Delano Roose op 6 januari 1941 tot het Am kaans congres hield. Richard von Weizsacker Willemijn Verloop van War Child Lakhdar Brahimi Karen Armstrong Jan Egeland door Eugène Verstraeten terneuzen - De bewering van de provincie dat de gemeenten de oorzaak zijn van de wachtlijsten bij Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) klopt niet. Dat antwoorden burgemeester en wethouders van Terneuzen op vra gen van CDA-raadslid Anja Dijk- huis-Dieleman. Zij signeerde in ok tober dat dat er minstens vijf kin deren zijn die maanden moeten wachten op een plaatsing bij het Medisch Kleuter Dagverblijf in Ter neuzen. Het CDA-raadslid vroeg het college bij de provincie aan te dringen een snelle oplossing van de wachtlijsten in Terneuzen. De provincie wil niet telkens inves teren om de wachtlijsten terug te dringen. De gemeenten kunnen daaraan ook een steentje bijdragen door hulpbehoevende kinderen via het maatschappelijk werk en de jeugdgezondheidszorg al vroeg op te sporen, vinden Gedeputeer de Staten. Volgens het Terneuzen- se college is er voldoende aanbod van eerstelijnshulp. De suggestie dat de eerstelijnshulpverlening vra gen om zorg laat liggen klopt vol gens B en W niet. De wachtlijsten zijn in de ogen van het college een gevolg van combinatie van facto- ren.Uit informatie van Stichting AZZ blijkt volgen B en W dat er vanaf deze maand overigens geen wachtlijst meer is. Goese stichting Funds for Hope zamelt geld in voor vluchtelingen. door Rob Paardekam goes - Grote landelijke acties voor Kenia blijven vooralsnog uit. Dan doen we het maar lokaal, moeten Bert en iellie Visscher van de stich ting Funds voor Hope hebben ge dacht. Het echtpaar heeft een reke ningnummer geopend waarop gif ten gestort kunnen worden. Het Goese koppel heeft de stich ting een kleine twee jaar geleden opgericht om geld bijeen te krij gen voor zogeheten aidswezen in het Afrikaanse land. Niet veel later besloten ze ook geld in te gaan za melen voor een weeshuis. Tijdens een reis door Kenia stuitten ze op weer iets anders: het microkrediet. Ze vonden het zo'n goed initiatief dat ze daar ook financiën voor zijn gaan zoeken. Het gaat de stichting inmiddels voor de wind. Dat kan over Kenia niet gezegd worden. Het land is na de recente 'Ik heb de indruk dat het wat rustiger is geworden, maar het broeit nog steeds' presidentsverkiezingen terecht ge komen in een spiraal van geweld, waardoor heel veel mensen dak loos zijn geraakt en op de vlucht zijn geslagen. „We hebben veel contact met onze contactpersonen in het land", vertelt Bert. „Ik de indruk dat het wat rustige geworden, maar de oppositie is tuurlijk nog niet tevreden gesi Het broeit nog steeds." Dat neemt niet weg dat het Gt echtpaar alvast wil beginnen het helpen van de vluchtelin; „De vraag om hulp is van 0 partnerorganisaties gekomen", dus Bert. „Wij zijn er meteen ingesprongen door een reken: nummer te openen." Daar blijft het even bij. Er zit geen verdere acties in de pijp en er worden ook geen goedt ingezameld. „We kunnen die naar Kenia vervoeren", zegt Be: a Rekeningnummer van Funds for pe: 50.51.895.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45