Krabbelen op kunststofbaan over brug Sociëteit in debat Panoramaweg zeedijk over bestuurscultuur Westkapelle in ijskast S pzc Woensdag 16 januari 2008 25 Synthetische schaatsbaan Roompot is een succes. door Luc Oggel kamperland - Gras van kunststof is er al een hele tijd, synthetische schaatsbanen daarentegen zijn een redelijk nieuw fenomeen. Bij va kantiepark Roompot Beach Resort bij Kamperland ligt er deze winter één. „Het is een succes", zegt park directeur Bart van Hoof In een grote tent tegenover het su permarktje krabbelen en glibberen dinsdagmiddag leerlingen van groep 4 van christelijke basis school De Kamperschouw in Kam perland op het 'ijs'. Op het eerste gezicht zou je zeggen dat ze zich op echt ijs begeven in plaats van op kunststof Juf Ina de Jager kijkt Noord-Bevelandse club haalt kritisch rapport uit de mottenballen. door Harmen van der Werf kortgene - Keiharde kritiek had den ze op de Zeeuwse bestuurscul tuur. Er heerst een 'ons kent ons'- sfeertje. Heldere keuzes worden niet gemaakt, tussen bijvoorbeeld economische ontwikkeling als de Westerschelde Container Termi nal en natuur, wat nieuwe, rustzoe- kende bewoners kan aantrekken. Als dat niet verandert, is Zeeland in 2040 terug op het niveau van 1970. Prof. dr. ir. Jan Rotmans en ir. Pepik Henneman van de Rotter damse Erasmus Universiteit hiel den vorig jaar de provincie deze vanaf de kant toe. „Het is een alter natieve gymles", roept ze, haast on verstaanbaar door het gejoel van de kinderen en het klapperen van het tentzeil door de harde wind. Leerlingen Dennis (8) en Laura (7) vinden dat het best goed gaat. En hoewel echte winters zo zachtjes aan een zeldzaamheid beginnen te worden, hebben ze allebei ook wel eens op natuurijs geschaatst. „Op onze vijver", zegt Laura. Dat een kunststof schaatsbaan niet koud aanvoelt en dat je ook niet nat wordt als je onderuit gaat, vindt ze wel handig. „Maar het doet nog steeds pijn als je op je knieën valt, hoor." Behalve dat het niet koud en nat is, heeft een kunststofbaan nog een paar grote voordelen. Het is geen energievreter, want in tegen stelling tot een kunstijsbaan hoeft spiegel voor in een nota. De Hoge school Zeeland en de Zeeuwse Mi lieufederatie waren hun opdracht gevers. De kritiek is Rotmans en Henne man niet door iedereen in dank af genomen. Vooral de opmerking dat met name CDA, SGP en Chris tenunie veranderingen in de weg zouden staan, zorgde voor flink wat ophef Sinds zomer vorig jaar is weinig meer van Rotmans en Henneman vernomen, maar ze komen terug. Ze zijn donderdag 24 januari vanaf 20.00 uur te gast bij de sociëteit Noord-Beveland, in De Koren beurs aan de Kaaistraat in Kortge- ne. Om de discussie te verlevendigen, is ook provinciebestuurder Harry van Waveren (CDA) uitgenodigd. geen water bevroren gehouden te worden. Ook is de baan onder- houdsvriendelijk en makkelijk en snel te (de)monteren. Om het kunststof - polymeer - glad te ma ken, moeten de platen worden in- 'Het doet nog steeds pijn als je op je knieën valt, hoor' gesmeerd met speciale gel. Wel is het zo dat de baan vooral geschikt is voor kunst- en ijshockeyschaat- sen en eigenlijk niet voor noren. De tien bij twintig meter grote schaatsbaan bij Kamperland is sinds begin december in gebruik en blijft nog liggen tot 3 maart. Daarmee is De Roompot de enige locatie waar nog kan worden ge- Financiële tegenvallers leiden tot uitstel van aanbesteding project. door Henk Postma westkapelle - De aanleg van de Panoramaweg over de zeedijk bij Westkapelle staat op losse schroe ven. Het project zou volgende week worden aanbesteed. Maar het waterschap durft dat nog niet aan. Het probleem spitst zich toe op twee financiële tegenvallers. Het provinciebestuur, de gemeen te Veere en het waterschap, die sa men opdraaien voor de kosten, hadden er min of meer op gere kend dat de weg in aanmerking zou komen, voor Europese subsi die. Maar Brussel houdt de hand op de knip. Inmiddels is ook geble- schaatst. Bevelandse basisschool leerlingen kunnen voor een prikje gebruik maken van de baan. „Het is nu doordeweeks rustig en voor die kinderen is dat leuk", zegt Van Hoof, die de baan in eerste instan tie heeft gehuurd om de parkgas- ten iets extra's te bieden. Voor hen is de baan gratis, maar tegen een kleine vergoeding mogen ook an deren er gebruik van maken. Bart van Hoof is in elk geval nu al tevreden. „We krijgen veel positie ve reacties, dus volgend jaar wil ik dit weer doen." De schaatsbaan op Roompot Beach Resort, aan de Mariapolderseweg, is nog tot en met 3 maart dagelijks vanaf 10.00 uur geopend. Niet-park- gasten betalen doordeweeks drie eu ro, in het weekeinde 4 euro. Er zijn schaatsen te huur. ken dat het project BTW-plichtig is. Dat betekent dat de kosten met 19 procent omhoog gaan. Het provinciebestuur had al een half miljoen euro voor de weg ge reserveerd, en is bereid daar zono dig nog wat bovenop te doen. De gemeente Veere, die eenzelfde be drag zou betalen als de provincie, dacht hooguit 457.000 euro aan de weg kwijt te zijn. Daar komt nu nog 19 procent BTW bij. Veere denkt dat daar onderuit valt te ko men wanneer niet het waterschap, maar de gemeente zelf opdrachtge ver wordt, zo liet wethouder Jan Bostelaar gisteren weten. Maar het waterschap ziet dat zo gauw nog niet gebeuren. Het schap had het project op 18 januari willen aanbe steden. Maar gisteren besloot het daarmee te wachten. Vrienden Middelburg wilden in 2005 nog over locatie Goes praten. door Emile Calon middelburg - De stichting Vrien den van Middelburg was niet al tijd zo'n verklaard tegenstander van verplaatsing van de monumen tale voetgangersbrug naar Goes als ze nu is. Dit blijkt uit een brief van de stichting van 25 november 2005, gericht aan het dagelijks ge meentebestuur van Middelburg. In die tijd was zelfs herplaatsing van die spoorbrug in Utrecht voor die stichting nog bespreekbaar. 'Met het station, het seinhuisje en de goederenloods vormde de brug een historisch gegroeid ensemble Nu die loods en het seinhuis je zijn opgenomen in het museum plan van de Stoomtram Goes-Bor- sele zou het mogelijk zijn de brug weer met de loods en het seinhuis je te herenigen tot een geheel. Dit is voor ons geen noodzaak, het is wel bespreekbaar. Evenzo zou de mogelijkheid om de brug naar het Spoorwegmuseum te Utrecht over te brengen onderzocht kunnen worden', staat in die bewuste brief te lezen. Maandag, tijdens het debat in de Middelburgse raadscommissie over het al dan niet verplaatsen van de brug, kon voorzitter P. Smallegange van de stichting zich nog niets van die bewuste brief herinneren. Gisteren, nadat hij de brief met zijn handtekening met eigen ogen had gezien, merk te hij op dat praten niet verward mag worden met toestemming ge ven voor verhuizen. „Daar waren en zijn we tegen." Gezien de stemverhouding in de commissie beseft Smallegange dat de voetgangersbrug niet herplaatst zal worden in Middelburg. Hij be treurt dat zeer omdat volgens hem die brug uit 1871 'echt bij Middel burg hoort'. Opnieuw veel katten weg in Kruiningen kruiningen - Zeventien katten zijn het afgelopen jaar op raadsel achtige manier verdwenen in en om de Torricellistraat in Kruinin gen, volgens een anonieme brief schrijver aan Omroep Zeeland. De gemeente Reimerswaal heeft nog geen idee van de oorzaak. Woord voerster Ida Sinke wist niet van de problemen in de Torricellistraat, maar wel van de Slagveldstraat in Kruiningen waar zomer vorig jaar veel katten spoorloos verdwenen. Lichtjes van de Schelde in kerkje van Ellesdiek ellewoutsdijk - 't Kerkje van El lesdiek houdt zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur een open middag. In 't Kerkje is de tentoonstelling 'De lichtjes van de Schelde' te zien met schilderijen van Lea d'Huyvet- ter. Zij schilderde meer dan vijftig jaar op en langs de Westerschelde. De expositie omvat een veertigtal schilderijen, etsen en enkele aqua rellen. De kunstenares is tijdens de open middag aanwezig. Leerlingen van groep 4 van basisschool De Kamperschouw leven zich uit op de kunststof schaatsbaan in Kamperland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43