Zeeland Nieuw 'Sas' is in de maak Claim om debacle Inspiratum Geen hoger beroep in zaak leraar SCHOUWEN-DUIVELAND 33 M? 21 31 Z-Vlaanderen vreest voor één waterschap Warmer ARD beschuldigt Boogerd van gebruik bloeddoping Woensdag 16 januari 2008 RPCZ op buurtniveau in de aanval tegen laaggeletterdheid Tip? redzzee@pzc.nl Pro j ectontwikkelaars starten met masterplan voor stukje Zierikzee. door Melita Lanting zierikzee - Een woontoren als markant herkenningpunt in ont wikkelingsgebied Sas in Zierikzee, is een van de zaken die de project ontwikkelaars voor dit gebied voor ogen staat. Vergelijkbaar met de hoogte van de huidige graansilo, maar moet wel een ander gebouw komen, want de silo zelf is te slecht van constructie. Gisteren hebben projectontwikke laar DPP uit Zierikzee en Aan de Stegge west uit Ridderkerk samen met de gemeente een overeen komst getekend voor de ontwikke ling van het Sas. Het gaat om de ontwikkeling van het gebied tus sen de Julianastraat, 's Heer Lau- wersdorp, het water van de haven en de trambaan (zie kaartje). „Het gebied is behoorlijk verpau perd", zegt wethouder R. van der Wekken. „Het Sas was eerder aan de landbouw gelieerd en past niet meer in het huidige tijdsbeeld." De boel moet volgens het gemeen tebestuur flink worden opgeschud en zal - als het aan de wethouders ligt - straks een fiere entree van de stad Zierikzee worden. De eerste stap die gezet wordt, is de ontwik keling van een masterplan: een plan waarin in hele grote lijnen wordt bepaald wat er allemaal mo gelijk is in dit gebied. Wonen, bij voorbeeld, of bedrijvigheid. Daar na wordt bepaald waar dan precies woningbouw kan plaatsvinden en waar bedrijvigheid mogelijk is. De gemeente en projectontwik kelaars gaan een plan maken voor het Sas in Zierikzee. Dit ge bied moet volgens de gemeente flink opgeknapt worden. Het is de bedoeling dat in het voor jaar van 2009 een goed beeld be staat hoe het gebied er in de toe komst uit gaat zien. Bij de ontwikkeling van het ge bied wordt met een schuin oog ge keken naar bedrijventerrein Zuid 1 en naar het businessplan. „Niet om daar nieuwe plannen voor te bedenken, maar om de plannen op elkaar aan te laten sluiten", zegt Van der Wekken. Inwoners worden al vroeg betrok ken bij de planontwikkeling. „Niet alleen om te informeren, maar mis schien komen ze ook met goede ideeën waar wij wat aan hebben." Hoveniersbedrijf Habo Renesse wil schadegeld failliet tuincomplex. door Jan van Ommen den haag - Hoveniersbedrijf Habo aan de Duinzoom in Renesse hoopt alsnog een flinke schade claim bij de gemeente Schouwen- Duiveland in te kunnen dienen na het debacle met het Inspiratum. Dat was een totaal-tuinshowcom- plex aan de Duinzoom waar men sen ideeën op konden doen voor hun tuinaanleg, onder meer bij sta caravans. Zowel tuincentrum Habo als hove niersbedrijf Habo van J. Nieuwen- huis waren betrokken bij de plan nen voor het intussen failliet gega- ne Inspiratum. Nadat Nieuwen- huis het Inspiratum van de grond tilde, kreeg hij het aan de stok met de gemeente. Die stelde vast dat het Inspiratum in strijd was met het bestemmingsplan. Dat liet al leen een tuincentrum en hove niersbedrijf toe aan de Duinzoom. Maar behalve de showtuinen met stacaravans werd er veel meer ver kocht dan alleen en tuinmateria- len. Klanten konden ook de cara vans kopen. Verder kon je er open haarden kopen, zonweringen, sier- hekwerken, zwembaden en zelfs wijnen. Dat ging de gemeente veel te ver. Onder druk van een forse dwang som van maximaal 500.000 euro besloot Nieuwenhuis eieren voor zijn geld te kiezen en sloot het In spiratum. De aangesloten bedrij ven dienden een schadeclaim bij Nieuwenhuis in omdat hij zijn contract niet na kwam. Nieuwen huis verwijt op zijn beurt de ge meente dat ze veel te streng geke ken heeft naar het Inspiratumcon- cept. Nieuwenhuis heeft zijn laatste hoop op de Raad van State geves tigd. Die hakt over enkele weken de knoop door. terneuzen - Diverse bestuurders van Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren vrezen dat het onderzoek van de provincie naar het toekomstig waterschapsbestel in Zeeland 'een politiek verhaal wordt dat leidt tot füsie'. Bestuurders vinden ook dat voorbij wordt gegaan aan een gede gen weging van financiële gevol gen, taken en maatschappelijk be lang. Het waterschap boven de Westerschelde heeft zich al eerder voorstander getoond van fusie. OM gaat niet in debat over al dan niet slapende ontuchtpleger. door Ton van den Nouweland zierikzee - Het Openbaar Ministe rie (OM) gaat niet in hoger beroep tegen de vrijspraak van de 59-jari- ge leraar uit Zierikzee die werd ver dacht van ontucht met schoolkin deren. „Wij hebben pro forma hoger be roep aangekondigd om het vonnis te kunnen bestuderen", zegt woordvoerster Elke Kool van het OM, „maar vandaag is besloten het hoger beroep in te trekken. De zienswijze daarbij is dat het in de ze zaak twee kanten op kan gaan: of de aangeklaagde was volledig bij bewustzijn, óf hij was verminderd bij bewustzijn. Daar kun je over blijven debatteren." Tijdens het proces voerde verdedi ger Rob Wortelboer aan dat zijn cliënt, tijdens het schoolkamp in Zonnemaire waar het vermeende vergrijp zou hebben plaatsgevon den, een kwart liter sterke drank had gedronken. Daardoor was de ze in een diepe slaap geraakt. In die slaap zou de man op de kinde ren zijn gaan liggen en ze hebben geknepen. De rechter vond het ver weer aannemelijk en sprak de do cent vrij. Wortelboer was gisteren nog niet op de hoogte van de be slissing van het OM om af te zien van beroep. Eerder zei hij een eis tot schadevergoeding voor de ont slagen leerkracht te overwegen. PJJ De vrijspraak van een 59-jarige ex-leerkracht van de Willibror- dusschool in Zierikzee is defini tief. Het OM gaat niet in beroep tegen het vonnis van de rechter. Tip? redactie@pzc.nl Eén onzer collega's heeft de afge lopen weken doorgebracht met het doornemen van vergeelde kranten. Heel wat oud nieuws is hij tegengekomen. Vergeten ge beurtenissen als een brand waar bij de Sint Jacobskerk in Vlissin- gen in 1911 bijna volledig ver woest werd en een bombarde ment op Goes in 1917. Maar ook het bericht: 'Wordt ons klimaat warmerHet heeft ons de aan dacht van Duitsche onderzoekers getrokken dat verschillende tee kenen wijzen op een regelmatig warmer worden van ons kli maat. Men meent daarom, dat een geleidelijke terugkeer van een subtropisch klimaat plaats vindt'. Gedateerd 27 mei 1922. Masterplan Sas Zierikzee Deelgebied Zuidhoek Businesspark bnHHHHMHii Een deel van het gebied Sas met op de achtergrond de huidige graansilo. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39