Haven Aardenburg in fases gebouwd Hoforkest Lamsoren speelt nog steeds PZC Woensdag 16 januari 2008 I 25 Gemeente Sluis bedenkt constructie voor project. door Frank van Cooten AARDENBURG - Het dagelijks ge meentebestuur van Sluis heeft een constructie bedacht om de noodza kelijke herstructurering van de Ha ven in Aardenburg toch van de grond te krijgen. De gemeente wil 25 oude huizen vervangen door 21 nieuwe wonin gen. Er is na aftrek van de provin ciale bijdrage en de totale opbreng sten van de grondverkoop echter nog steeds sprake van een behoor lijk exploitatietekort, van ruim 1,1 miljoen euro. Het college stelt de raad voor in de jaarrekening 2007 een voorziening te vormen om dit tekort af te dek ken. Dat kan met middelen uit de reserve volkshuisvesting en uit de reserve stedelijke vernieuwing. Daarnaast wordt in de exploita tie-opzet uitgegaan van een meer gefaseerde aanpak van het plan. Fa se 1 bestaat uit de woningen Ha ven 14 tot en met 28, waardoor nog slechts één woning aange kocht hoeft te worden. Het college vraagt de raad voor deze aankoop een krediet van 240.000 euro be schikbaar te stellen. Fase 2 bestaat vervolgens uit de wo ningen Haven 42 tot en met 52, waarvoor volgens de planning pas in 2010 nog één woning moet wor den aangekocht. Fase 3 gaat dan vervolgens in per 1 januari 2011 en betreft de rest van de aan te kopen woningen. Voor het hele plan rekent het colle ge op een gronduitgifte van circa 3870 vierkante meter voor de bouw van 21 woningen. De grond prijs is vastgesteld op honderdvijf tig euro per vierkante meter, exclu sief btw. Een hogere grondprijs wordt voor dit project niet mogelijk geacht. Een aantal huizen in de tweede fa se wordt mogelijk gebouwd door middel van collectief particulier opdrachtgeverschap. Potentiële bouwers vormen een vereniging en bouwen hun eigen woning, onder begeleiding van een bouwadviesbureau. Voordeel is dat deze woningen pri Ondanks een aanzienlijk exploita- tietekort kan de Haven in Aarden burg toch worden verbeterd. Het Sluise college stelt de raad een aantal maatregelen voor. goedkoper zijn, omdat er geen pro jectontwikkelaar tussen zit. Deze constructie kan ook goed zijn voor de sociale contacten. Toe komstige buurtbewoners brainstor men immers samen over hun ei gen bouwplannen. Het voorstel tot het vaststellen van de exploitatie-opzet voor het pro ject aan de Haven in Aardenburg komt woensdag 23 januari aan de orde in de vergadering van de raadscommissie middelen en alge meen bestuur van de gemeente Sluis. De vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het belfort. De boerenkapel van Lamswaarde viert zaterdag zijn 33-jarig bestaan onder het motto 'het dak eraf. foto Wim Kooyman Boerenkapel van Lamswaarde houdt jubileum-cd ten doop. door Harold de Puysseleijr lamswaarde - De boerenkapel van de Lamsoren uit Lamswaarde, viert zaterdag het 33-jarig jubileum met een feest onder het thema 't Dak Eraf. Ook wordt die avond een jubileum-cd ten doop gehou den, met hoogtepunten uit het re pertoire van de boerenkapel. De kapel is in 1972 opgericht door Theo Kindt op verzoek van de toenmalige prins carnaval van de Lamsoren, die diep onder de in druk was van het bezoek van de Sasse raad van elf aan het Heilig Land. De Betekoppen uit Sas van Gent lieten zich namelijk vergezellen van een eigen huisorkest. Zoiets zag de toenmalige carnavalsprins Fons Pateer ook wel zitten, waar op de hofkapel dankzij Kindt een feit werd. Hij blaast trouwens tot op de dag van vandaag zijn partij mee in de dweilband. Ronald Platjouw is de huidige mu zikaal leider van de boerenkapel. Hij herinnert zich hoe de veerti gers en vijftigers van nu het spelen 'op d'n biljart in de cafés met de paplepel ingegoten kregen'. Het huidige orkest bestaat uit een los-vast muziekgezelschap met een harde kern van zestien muzi kanten en maximaal vijfentwintig leden. De boerenkapel heeft een geva rieerd repertoire, met veel populai re muziek. „Maar bij onze optre dens ligt niets van tevoren vast. Nummers worden door die, dan weer door een ander ingezet waar na de rest volgt. Dat kan omdat we niets van papier spelen, we spelen alles uit het hoofd. Dat komt de spontaniteit tijdens onze optre dens zeer ten goede." Toen de boerenkapel in 1979 tij dens de braderie in Hulst optrad, speelde daar ook een Brabantse ka pel die Egerlandermuziek ten geho re bracht. De Lamsoren probeer den graag eens een keer iets nieuws uit en stortten zich ook op het spelen van deze Zuidduitse volksmuziek. In dat genre nam de kapel in de jaren tachtig succesvol 'Bij onze optredens liggen de nummers niet van tevoren vast' deel aan blaaswedstrijden in bin nen- en buitenland, onder meer in het Tsjechische stadje Brno. Tij dens een internationale concert wedstrijd behaalde de boerenka pel een eervolle tweede plaats. Deelname aan de finale van de NCRV Blaastest 1981 in de Roda- hallen in Kerkrade, indertijd uitge zonden op televisie, herinnert Kindt zich als een van de muzika le hoogtepunten in het bestaan van de blaaskapel. Daarin bonden de muzikanten uit Lamswaarde de strijd aan met kapellen uit Duits land, België en Luxemburg. Niet alleen de boerenkapel geeft zaterdag op het jubileumfeest 'een jèr weg'. Ook de jeugdboerenkapel blaast dan dapper zijn partijtje mee. Ook is er een speciaal optre den van twee 'preekstoelpraoters', zoals buutreedners in het Heilig Land genoemd worden. De feest avond is in De Luifel en begint om 20.30 uur. Wethouder Frank van Driessche (cultuur) van de gemeente Hulst krijgt omstreeks 22.30 uur het eer ste exemplaar van de jubileum-cd aangeboden. Voor de wethouder is dat een bij zondere eer, want hij is van kinds af spelend lid van de boerenkapel der Lamsoren. Besluitvorming nieuw ROC vergt maanden terneuzen - De besluitvorming over nieuwbouw of uitbreiding van het ROC Westerschelde laat zeker nog maanden op zich wach ten. Nu wordt onderzocht of nieuwbouw - op een andere plek in Terneuzen - of verbouwing van de huidige school financieel haal baar is. Ook vindt een locatieon- derzoek plaats. In bestuurskringen in Terneuzen wordt Kennedylaan-West als loca tie genoemd, maar volgens de schoolleiding is dit nog lang niet duidelijk. Hippie-avond jongeren in buurthuis Oe Hoeve terneuzen - Een aantal jongeren en vrijwilligers start in buurthuis De Hoeve (wijk Oudelandse Hoe ve) in Terneuzen zaterdag een nieuwe reeks tieneractiviteiten met een hippie-avond. Het buurthuis wordt omgetoverd tot een 'peace please-huis'. Op de avond, bedoeld voor jeugd van elf tot en met vijftien jaar, is onder meer een presentatie van nagel kunst en (nep)tattoo's. Het hippie- feest begint om acht uur en duurt tot middernacht. Entree: 1,50 euro. Pianorecital met twee vleugels in Zaamslag zaamslac - In Het Podium (de voormalige gereformeerde kerk) in Zaamslag wordt zaterdag een pia norecital op twee vleugelpiano's gegeven. De Zuid-Hollandse pianistes Simo- ne Verhorst en Liesbeth Eggen spe len zowel klassieke als moderne muziek, uiteenlopend van Bach tot jazzwerk van Bennet. Ook Mozart en Milhaud komen voorbij. Kaarten kosten tien euro. Het concert begint 's avonds om acht uur. Bromfietser gewond bij botsing in Hoek hoek - Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Terneuzen is giste rochtend rond half acht gewond geraakt bij een aanrijding met een fietser in Hoek. De fietser, een eveneens 17-jarige inwoonster van de gemeente Ter neuzen, verleende op de kruising Knol/Hoekseweg geen voorrang aan de bromfietser. De fietsster botste daardoor tegen de bromfiet ser, die schaafwonden en een ge kneusde pols opliep. De fietsster bleef ongedeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37