Zeeland nog een heel licht briesje Open Basis niet naar RvS Subsidies Spuiplein blijven een raadsel Basisschool Lamswaarde opent opvang W Sluis haalt voortaan oud papier op Z pzc Woensdag 16 januari 2008 23 Sluis helpt Roemenië per 1 janua ri, heeft de W Sluis zich bij de ge meente gemeld om de inzameling van oud papier in Sluis en omstre ken over te nemen. Iedere eerste en derde zaterdag van de maand kunnen de inwo ners van Sluis, Sint Anna ter Mui den, Retranchement en Terhofste de en omstreken hun oud papier tussen 09.00 een 13.00 uur afleve ren bij een container bij het sport veld aan de Zuiddijkstraat in Sluis. De voetbalvereniging krijgt een vergoeding. Tussentijds kan het papier alleen worden afgeleverd bij de milieu straat in Oostburg. lamswaarde - Basisschool De Oostvogel in Lamswaarde is met de ingebruikname van de nieuwe buitenschoolse opvang sinds de start van dit schooljaar uitgegroeid tot breed kindercentrum. De kinderen uit het dorp kunnen er van 6.30 uur tot r8.30 uur te recht. De brede school bestaat uit de peuterspeelzaal 't Lammetje, ba sisschool De Oostvogel en de bui tenschoolse opvang van de stich ting Pardoes. In die de buitenschoolse opvang kunnen de kinderen van werken de ouders terecht voor en na schooltijd. Vanuit het project Dag arrangementen worden er allerlei activiteiten voor de kinderen geor ganiseerd. De officiële opening van de op vang vindt vrijdag om 14 uur plaats. Alle dorpsbewoners zijn uit genodigd. door Frank van Cooten sluis - Voetbalvereniging Sluis neemt vanaf zaterdag de inzame ling van oud papier in Sluis, Sint Anna ter Muiden, Retranchement, Terhofstede en omstreken op zich. Na het wegvallen van de inzame ling in Sluis door de Stichting Openbare basisscholen zien af van claim voor onderwijsvernieuwing. door René Hoonhorst terneuzen - De gemeente Terneu- zen hoeft de Stichting Open Basis geen extra bedrag voor onderwijs kundige vernieuwingen te betalen. Open Basis ziet alsnog af van een, reeds aangespannen, gerechtelijke procedure bij de Raad van State. De goede verstandhouding met be stuurders en ambtenaren van de gemeente is voor directie en be stuur belangrijker dan het binnen halen van enkele tienduizenden euro's waar Open Basis nog recht op meent te hebben. Wethouder Cees Liefting is ervan overtuigd dat de Staatsraad, in na volging van de kantonrechter, ook zou besluiten dat Open Basis geen recht heeft op achterstallige gelden voor onderwijsvernieuwing. Maar hij is blij dat Open Basis het niet zo ver laat komen, meldde hij giste ren tijdens de vergadering van de commissie samenleving. „Alle uren die ambtenaren besteden aan rechtszaken gaan tenslotte ten kos te van de tijd voor onderwijskun dige zaken", stelt hij. Open Basis beklaagde zich er in 2006 over dat de gemeente Terneu zen slechts 15 mille wilde bijdra gen aan de verbouwing en moder nisering van de Axelse Prinses Ma- rijkeschool. De aanpassingen kos ten bijna het tienvoudige, maar slechts vijftienduizend euro was toe te schrijven aan onderwijskun dige vernieuwing, vond de ge meente. Open Basis meende dat de hele verbouwingsoperatie on der de noemervernieuwing' viel. De kantonrechter liet vorig jaar we ten dat Open Basis zelf akkoord was gegaan met 'maatwerk' per school en Terneuzen niets kon ver wijten. Omdat de rechter ook meldde dat het gemeentebestuur zijn besluit wat beter kon onderbouwen, hoopte Open Basis via de Raad van State alsnog een substantieel bedrag binnen te halen. „We zien daar nu toch vanaf, om dat we de verstandhouding met de gemeente liever op peil houden. De ontvlechting van het openbaar onderwijs en de gemeentelijke overheid is net achter de rug. De gemeente heeft ons tijdens dat pro ces ook altijd coulant behandeld, zodat we in geen van de twaalf bij ons aangesloten scholen met ach terstallig onderhoud zitten", stel len directeur Gerard Langeraert en manager beheer, Jan Jonkman. Open Basis wil de komende jaren aan de slag of verder met brede scholen in onder meer Othene, Serlippens, Sas en Biervliet. Nu de lucht is geklaard, staat niets het verder werken aan de school in Serlippens en het op starten van brede scholen in Sas, Biervliet en Othene in de weg. Weinig geld voor verfraaiing dorpshart Breskens te verwachten. door René Hoonhorst BRESKENS - De toezegging dat het dorpshart van Breskens dit najaar piekfijn in orde is, blijft overeind staan. Maar het lijkt erop dat Sluis weinig subsidie krijgt voor de ver fraaiing van het plein en het mid denterrein tussen Grote Kade en Spuiplein. Wethouder Henk Luijendijk wil dat nog niet helemaal toegeven. Hij geeft een wat versluierend ant woord op de vraag of de gemeente vier ton subsidie heeft binnenge haald. Dat bedrag werd vorig na jaar genoemd als reden om niet di rect aan de slag te gaan met de aan kleding van plein en middenter rein. Luijendijk zegt nu dat hij le den van de commissie ruimte dins dag 22 januari inzicht wil geven in de voortgang van de werkzaamhe den aan het Spuiplein en de te ver wachten bijdragen van buiten. „Er lopen diverse subsidietrajecten. Zo zijn er bijvoorbeeld ook verstrek kers die bijdragen hebben toegewe zen, maar andere aanvragen nog even op een wachtlijst hebben staan." De wethouder geeft schoorvoe tend toe dat een subsidie van in to taal vier ton er niet in zit, maar wil of durft niet te schatten hoe veel Sluis uit Den Haag, Brussel en Middelburg kan verwachten. „Met de raad moeten we tot fijnafstem ming van de uit te voeren werk zaamheden komen." |Tt Wethouder Luijendijk laat zich niet ontvallen hoeveel geld Sluis krijgt van Brussel, Den Haag of Middelburg voor het opknappen van het dorpshart van Breskens. Nu de Raad van State alle bezwaren tegen de komst van 22 windmolens in de Koegorspolder heeft afgewezen, lijken de bewoners van Schapenbout zich neer te leggen bij het uitzicht op de turbines. „We hebben verloren, dus moeten we ook zo groot zijn om ons daarbij neer te leggen", zegt bewoner Levien de Croote, sinds jaar en dag de niet zelf opgeworpen spreekbuis en 'burgemeester' van de tachtig inwoners van Schapenbout. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35