Zeeland PZC Snel opleiding glastuinbouw Nummer Een is straks natuurgebied rijker Ikea en outlet in Gent Geheim overleg waterschapsbestuur ZEEUWS-VLAANDEREN 33 21 31 ARD beschuldigt Boogerd van gebruik bloeddoping Woensdag 16 januari 2008 RPCZ op buurtniveau in de aanval tegen laaggeletterdheid Tip? redtern@pzc.nl Terneuzen schiet twee miljoen voor om kassen te bouwen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Nu de eerste grote in vesteerder zich voor het glastuin bouwgebied in de Smidsschorre- polder heeft aangediend, wil het Grens Overschrijdend Lichaam Gent-Terneuzen (GOL) voortva rend te werk gaan bij de realise ring van een Voorlichtings- en Op leidingscentrum Glastuinbouw. Het bestuur vraagt de gemeente Terneuzen alvast twee miljoen eu ro voor te schieten, zodat met de bouw kan worden begonnen. Het voorlichtings- en opleidings centrum moet ertoe bijdragen dat het glastuinbouwgebied in de Ka naalzone van voldoende arbeids krachten is verzekerd. Bovendien kunnen werklozen die moeilijk aan een baan zijn te helpen, wor den geschoold voor het werk in de kas. De totale werkgelegenheid wordt op 1200 banen geschat. Om voldoende werknemers te vinden, zal ook over de grens moeten wor den gekeken. Daarom doet ook Gent aan het opleidingscentrum mee. De totale projectkosten wor den geschat op ruim vier miljoen euro, maar op termijn komen ge durende de looptijd van het pro ject verschillende subsidies be schikbaar. Vanuit het Europees Fonds voor Regionale Ontwikke ling vangt het glastuinbouwpro- ject twee miljoen euro. Het ha- 1^ Het Grens Overschrijdend Lichaam Terneuzen-Gent (GOL) wil snel beginnen met de bouw van een Voorlichtings- en Oplei dingscentrum Glastuinbouw. venschap Zeeland Seaports, de pro vincie Zeeland en regionale over heden in Vlaanderen brengen sa men ook nog een kleine miljoen euro in. Zowel het CWI als de Vlaamse tegenhanger VDAB draagt een belangrijk deel bij in de werving en selectie van de poten tiële arbeidskrachten. Ook de ge meente Terneuzen en in mindere mate de gemeenten Hulst en Sluis dragen bij in het project door jaar lijks ongeveer 50 werklozen te la ten instromen in de glastuinbouw. Om op korte termijn te kunnen starten met de bouw van het VOC, is twee miljoen euro nodig. De subsidies komen echter pas in de loop van dit jaar beschikbaar. Daarom heeft het GOL de gemeen te Terneuzen gevraagd de bouw kosten voor te schieten. Als één van de belangrijkste initiatiefne mers van het project vinden B en W het 'verantwoord en reëel' om aan het verzoek te voldoen door een geldlening van twee miljoen euro te verstrekken, met een aflos singstermijn van 3 jaar tegen een rente van 4,5 procent. Het college vraagt de gemeenteraad daarmee in te stemmen. Aannemingsbedrij f heeft jaar de tijd om grond te slijten. door Conny van Gremberghe NUMMER EEN - Medewerkers van De Feijtergroep uit Biervliet zijn deze week begonnen met het aan leggen van een nieuw natuurge bied bij Nummer Een. Het gaat hier om een 22 hectare groot wei degebied onderaan de zeedijk aan weerszijden van de schapenboerde rij De Goede Hope. De grondwerkers van De Feijter waren gisteren druk doende met het graven van een aantal ondiepe nieuwe kreken. In totaal moet cir- 'Nieuw natuurgebied moet pleisterplaats voor kustvogels worden' ca 100.000 kubieke meter grond verwijderd worden. Dat zal overi gens niet in één keer gebeuren. „De Feijter moet de kans krijgen om de vrijgekomen grond op ande re landerijen uit te zetten of te ge bruiken voor andere doeleinden", legt Joera de Moree van de Dienst Landelijk Gebied, de opdrachtge ver, uit. „Het eerste ligt nu een beetje moeilijk, omdat veel akkers zijn ingezaaid. Daar kun je nu geen grond op gooien. Dat kan pas als er weer geoogst is. Het bedrijf heeft het hele jaar nog de tijd om SPia >'55' Onderaan de zeedijk bij Nummer Een wordt een nieuw broedgebied voor bedreigde kustvogels aangelegd. -«SP? foto Peter Nicolai een bestemming voor de grond te vinden. Opslaan in depot is een al ternatief, maar dat is wel te duur." Het natuurgebied moet gezien worden als een nieuw broedge bied voor bedreigde kustvogels, zo als kluten, plevieren en kieviten. Bosschages in de nabijheid van het gebiedje worden verwijderd. Die zouden eksters en kraaien aan trekken, die een gevaar zijn voor het broedsel van de kustvogels. Zweedse meubelgigant opent komend najaar vestiging in Gent-Zuid. door Wout Bareman GENT - Het stadsbestuur van Gent heeft vergevorderde plannen voor de bouw van een outletcentrum in de directe omgeving van het evenementencomplex Flanders Ex po. Daar wordt ook de grootste Ikea-vestiging van België (30.000 vierkante meter) gebouwd. Ikea wil komend najaar de deuren ope nen; de bouwvergunning is inmid dels binnen. De vestiging biedt werk aan 450 mensen. Het stadsbestuur wil al jaren een outletcentrum (fabriekswinkels) verwezenlijken. Aanvankelijk zou dat verrijzen in de wijk Muide in Gent-Noord, maar na een negatie ve uitspraak van de Raad van State worden nu de mogelijkheden bij Flanders Expo bekeken. Het com plex, dat binnen twee jaar gereed moet zijn, gaat 25.000 vierkante meter beslaan en levert 700 ar beidsplaatsen op. Zeeuws-Vlaamse hoofdingelanden vrezen politiek onderzoek. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Verschillende bestuur ders van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen vrezen dat het onder zoek van de provincie naar het toe komstig waterschapsbestel in Zee land 'een politiek verhaal wordt dat leidt tot fusie'. Bestuurders vin den ook dat voorbij wordt gegaan aan een gedegen weging van finan ciële consequenties, taken en maat schappelijk belang. Dijkgraaf Wybe de Graaf van het waterschap beaamt dat die vrees in Zeeuws-Vlaanderen leeft. Re den ook waarom het schap mor gen in beslotenheid vergadert over de kwestie. De Graaf: „Het onder zoek van de provincie over een effi ciënt en effectief waterschapsbe stel in Zeeland voor de toekomst is nog niet afgerond. Tot nu toe zijn in de stuurgroepvergadering alleen maar stukken heen en weer ge schoven. Gedeputeerde Frans Ha melink denkt zijn onderzoek half februari te hebben afgerond. Op dit moment kunnen wij ons be stuur alleen informeren over de vorderingen van dat onderzoek. Dat gaan we dan ook doen." Na de presentatie van het provin ciaal rapport over de toekomst van de Zeeuwse waterschappen, zal het Zeeuws-Vlaamse schap zo snel mogelijk een beleidsoriënterende vergadering voor het algemeen be stuur beleggen. De eerste formele bijeenkomst van de Algemene Ver gadering is pas in april gepland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33