Snel opleiding glastuinbouw Geen hoger beroep Sociëteit in debat over in zaak leraar toekomst van Zeeland Waterschap: onderzoek leidt tot fusie 'Sluipverkeer neem toe op wegen bij Goes' Op kraamvisite bij de lammetjes WPZC Woensdag 16 januari 2008 25 Terneuzen wil twee miljoen voorschieten om kassen te bouwen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Nu de eerste grote in vesteerder zich voor het glastuin bouwgebied in de Smidsschorre- polder heeft aangediend, wil het Grens Overschrijdend Lichaam Gent-Terneuzen (GOL) voortva rend te werk gaan bij de realise ring van een Voorlichtings- en Op leidingscentrum Glastuinbouw. Het bestuur vraagt de gemeente Terneuzen alvast twee miljoen eu ro voor te schieten, zodat met de bouw kan worden begonnen. Het voorlichtings- en opleidings- OM gaat niet in debat over al dan niet slapende ontuchtpleger. ZIERIKZEE - Het Openbaar Ministe rie (OM) gaat niet in hoger beroep tegen de vrijspraak van de 59-jari- ge leraar uit Zierikzee die werd ver dacht van ontucht met schoolkin deren. „Wij hebben pro forma hoger be roep aangekondigd om het vonnis te kunnen bestuderen", zegt woordvoerster Elke Kool van het OM, „maar besloten is het hoger beroep in te trekken. De zienswij ze daarbij is dat het in deze zaak twee kanten op kan gaan: of de centrum moet ertoe bijdragen dat het glastuinbouwgebied in de Ka naalzone van voldoende arbeids krachten is verzekerd. Bovendien kunnen werklozen die moeilijk aan een baan zijn te helpen, wor den geschoold voor het werk in de kas. De totale werkgelegenheid wordt op 1200 banen geschat. Om voldoende werknemers te vinden, zal ook over de grens moeten wor den gekeken. Daarom doet ook Gent aan het opleidingscentrum mee. De totale projectkosten wor den geschat op ruim vier miljoen euro, maar op termijn komen ge durende de looptijd van het pro ject verschillende subsidies be schikbaar. Vanuit het Europees Fonds voor Regionale Ontwikke- aangeklaagde was volledig bij be wustzijn, óf hij was verminderd bij bewustzijn. Daar kun je over blijven debatteren." Tijdens het proces voerde verdediger Rob Wor- telboer aan dat zijn cliënt, tijdens het schoolkamp in Zonnemaire waar het vermeende vergrijp zou hebben plaatsgevonden, een kwart liter sterke drank had gedronken. Daardoor was deze in een diepe slaap geraakt. In die slaap zou de man op de kinderen zijn gaan lig gen en ze hebben geknepen. De rechter vond het verweer aanne melijk en sprak de docent vrij. Wortelboer was gisteren nog niet op de hoogte van de beslissing van het OM om af te zien van beroep. ling vangt het glastuinbouwpro- ject twee miljoen euro. Het ha venschap Zeeland Seaports, de pro vincie Zeeland en regionale over heden in Vlaanderen brengen sa men ook nog een kleine miljoen euro in. Zowel het CWI als de Vlaamse tegenhanger VDAB draagt een belangrijk deel bij in de werving en selectie van de poten tiële arbeidskrachten. Ook de ge meente Terneuzen en in mindere mate de gemeenten Hulst en Sluis dragen bij in het project door jaar- j^j Het Grens Overschrijdend Lichaam Terneuzen-Gent (GOL) wil snel beginnen met de bouw van een Voorlichtings- en Oplei dingscentrum Glastuinbouw. Noord-Bevelandse club haalt kritisch rapport uit de mottenballen. KORTGENE - Keiharde kritiek had den ze op de Zeeuwse bestuurscul tuur. Er heerst een 'ons kent ons'- sfeertje. Heldere keuzes worden niet gemaakt, tussen bijvoorbeeld economische ontwikkeling (Wes- terschelde Container Terminal) en natuur (wat nieuwe, rustzoekende bewoners kan aantrekken). Als dat niet verandert, is Zeeland in 2040 terug op het niveau van 1970. Prof dr. ir. Jan Rotmans en ir. Pepik Henneman van de Rotterdamse Erasmus Universiteit hielden vorig lijks ongeveer 50 werklozen te la ten instromen in de glastuinbouw. Om op korte termijn te kunnen starten met de bouw van het VOC, is twee miljoen euro nodig. De subsidies komen echter pas in de loop van dit jaar beschikbaar. Daarom heeft het GOL de gemeen te Terneuzen gevraagd de bouw kosten voor te schieten. Als één van de belangrijkste initiatiefne mers van het project vinden B en W het Verantwoord en reëel' om aan het verzoek te voldoen door een geldlening van twee miljoen euro te verstrekken, met een aflos singstermijn van 3 jaar tegen een rente van 4,5 procent. Het college vraagt de gemeenteraad daarmee in te stemmen. jaar de provincie deze spiegel voor in een nota. De Hogeschool Zee land en de Zeeuwse Milieufedera tie waren hun opdrachtgevers. De kritiek is Rotmans en Henneman niet door iedereen in dank afgeno men. Vooral niet de opmerking dat met name CDA, SGP en Chris tenunie veranderingen in de weg zouden staan. Sinds zomer vorig jaar is weinig meer van Rotmans en Henneman vernomen, maar ze komen terug. Ze zijn donderdag 24 januari vanaf 20.00 uur te gast bij de sociëteit Noord-Beveland, in De Korenbeurs in Kortgene. Om de discussie te verlevendigen, is ook CDA-provinciebestuurder Har ry van Waveren uitgenodigd. Zeeuws-Vlaamse hoofdingelanden vrezen politiek onderzoek. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Verschillende bestuur ders van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen vrezen dat het onder zoek van de provincie naar het toe komstig waterschapsbestel in Zee land 'een politiek verhaal wordt dat leidt tot fusie'. Bestuurders vin den ook dat voorbij wordt gegaan aan een gedegen weging van finan ciële consequenties, taken en maat schappelijk belang. Dijkgraaf Wybe de Graaf van het waterschap beaamt dat die vrees in Zeeuws-Vlaanderen leeft. Re den ook waarom het schap mor gen in beslotenheid vergadert over de kwestie. De Graaf: „Het onder zoek van de provincie over een effi ciënt en effectief waterschapsbe stel in Zeeland voor de toekomst is nog niet afgerond. Tot nu toe zijn in de stuurgroepvergadering alleen maar stukken heen en weer ge schoven. Gedeputeerde Frans Ha melink denkt zijn onderzoek half februari te hebben afgerond. Op dit moment kunnen wij ons be stuur alleen informeren over de vorderingen van dat onderzoek. Dat gaan we dan ook doen." Na de presentatie van het provin ciaal rapport over de toekomst van de Zeeuwse waterschappen zal het Zeeuws-Vlaamse schap zo snel mo gelijk een beleidsoriënterende ver gadering voor het algemeen be stuur beleggen. De eerste formele AV-vergadering is namelijk pas in april gepland. 's-CRAVENPOLDER - Voorkomen moet worden dat na de opening van de Nansenbaan in Goes-Zuid het sluipverkeer op de omliggende polderwegen verder toeneemt. De gemeente Borsele gaat zich daar sterk voor maken. De Nansenbaan wordt de nieuwe ontsluitingsweg van Goes aan de uiterste zuidkant van de stad, van af ruwweg McDonald's door be drijventerrein De Poel 2 tot vlakbij het ziekenhuis. De opening is voor zien in april. De Nansenbaan moet de doorgaaande wegen in Goes-Zuid ontlasten, met name de Anthony Fokkerstraat waar het au toverkeer 's morgens en 's middags vaak opstropt. Goes wordt beter bereikbaar, maar er zit ook een negatief effect aan vast. Het sluipverkeer op een aan tal polderwegen zal zeer waar schijnlijk toenemen. De kortste verbinding tussen de nieuwe Nan senbaan en rijksweg A58 loopt via de Groeweg en de Spaanweg, rich ting het Kapelse knooppunt Vier- wegen.Aanwonenden van de Groe weg hebben Waterschap Zeeuwse Eilanden aangeschreven, als be heerder van polderwegen. Marieke Beije is aan de Universiteit van Tilburg afgestudeerd in de richting Economie. Beije is oud-leerlinge van de CSW Middelburg. NISSE - De kindertjes van groep 1 en 2 van OBS stuur en de voltallige plaatselijke pers. Terwijl de luisterde naar een verhaaltje. „Och, ze hebben er De Linden uit Nisse waren gistermiddag even op camera van de regionale omroep snorde, zong geen last van hoor", vergoelijkt meester Hans kraamvisite in de Schaapskooi. Dit onder grote het klasje van tien liedjes, versierde de kraamka- Henderikx. „Die lammetjes gaan gewoon hun ei- belangstelling van ouders, vrijwilligers, herder, be- mer, dronk chocomel, at beschuit met muisjes en gen gang." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27