Geen herstel koopkracht Toename van aantal kerken in Zeeland Zorg om staat melkgebitjes Four Freedoms Von Weizsacker EEÜE3 Windturbines torenen uit boven Schapenbout FIETS- WANDELVAKANTIES goes - Achttien procent van de kinderen tot zeventien jaar miste vorig jaar de tandartscontrole. Dat zag zorgverzekeraar CZ aan de de claraties over 2007. Op 42 Zeeuwse basisscholen krijgen 4833 kinderen van vijf tot elf jaar wekelijks een fluoridespoeling via de GGD Zee land, omdat er zorgen zijn over de staat van hun gebit. De helft van de Nederlandse tand artsen blijkt het vullen van gaatjes in melkgebitten te vermijden, ter wijl tandbederf bij jonge kinderen door teruglopend tandartsbezoek, onachtzame ouders en suikerge- bruik in opmars is. Maar 17 pro cent van de gaatjes in de gebitten van vijfjarige kinderen is behan deld door een tandarts, blijkt uit onderzoek van het College voor Zorgverzekeringen. Tandartsen, scholen en zorgverzekeraars vra gen om de vestiging van gespeciali seerde kindertandartsen. pagina 2 en 3: tandarts terug naar school middelburg - De voormalige Duit se Bondspresident Richard von Weizsacker krijgt op 24 mei in Middelburg de internationale Four Freedoms Award. De andere awards gaan naar onder handelaar Lakhdar Brahimi uit Al gerije, de Britse theologe Karen Armstrong, diplomaat Jan Egeland uit Noorwegen en de hulporgani satie War Child. pagina 27: Award voor Von Weizs acker Terugdringen staatsschuld belangrijker dan koopkracht reageer op www.pzc.nl Genealogie is zinloos ■■I23% oneens 77% aantal reacties: 374 EN WËBÊÈÊÈËÈÊÊ Zeeland: 2,3,21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 7 en 8; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Tele visie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Minister Donner neemt geen maatregelen na negatief nieuws Nibud. door Thomas Olivier den haag - Het kabinet neemt geen maatregelen om koopkracht verlies te compenseren. Volgens minister Piet Hein Don ner van Sociale Zaken (CDA) pakt de koopkrachtontwikkeling dit jaar niet slechter uit dan het kabi net vorig jaar op Prinsjesdag heeft toegezegd. Hij zei dat gisteren in de Tweede Kamer in een reactie op cijfers van het Nationaal Instituut voor Bud getvoorlichting (Nibud). Volgens het Nibud gaat de koopkracht van vrijwel iedereen een kwart tot één procent omlaag door oplopende inflatie en tegenvallende loon- strookjes. Gemiddeld gaan men sen 13 euro per maand achteruit. Alleen AOW'ers met een laag inko men en werkende alleenstaande ouders blijven gespaard. Het kabi net stelde in september dat de koopkracht hooguit een kwart pro cent daalt. De oppositiepartijen dringen aan op maatregelen. SP en GroenLinks willen dat de koopkracht wordt ge repareerd voor de zwakste groe pen. „Dit is heel pijnlijk", zegt SP-woordvoerder Sadet Karabulut. „Eerst zou geen enkele groep ach teruitgaan, toen sommige en nu zo'n beetje iedereen." Volgens GroenLinks breekt het kabinet daarmee eerdere beloftes over de koopkrachtontwikkeling. De WD vindt het 'schandalig' dat werkende Nederlanders achteruit- Volgens het Nibud daalt de koop- kracht harder dan het kabinet had beloofd. Minister Donner spreekt dat tegen en weigert daarom maatregelen te nemen. gaan nu het economisch nog goed gaat. „Dit is misschien te verkopen als het economisch heel slecht gaat, maar dat is niet zo." De partij dringt aan op het verlagen van de accijnzen op brandstof om de koopkracht te redden. Het kabinet ging bij de koopkracht berekeningen uit van een inflatie van 2 procent. Maar dure olie en stijgende voedselprijzen gooien roet in het eten. De Postbank schat dat de inflatie dit jaar op 2,5 procent uitkomt. pagina 3: commentaar pagina 4: 'overschot begroting 2007' door Rinus Antonisse GOES - Elke maand neemt in Ne derland het aantal kerken af! Behal ve in Zeeland. Daar worden juist méér nieuwe kerken gebouwd dan er oude verdwijnen. Van de dertig gemeenten die in Zeeland tot de Gereformeerde Ge meenten behoren, heeft bijna de helft sinds 1970 een nieuw ge bouw in gebruik genomen. Ook andere genootschappen pleegden nieuwbouw; zodoende zijn meer dan twintig nieuwe kerken ge bouwd. In Zeeland staan 280 vóór 1970 gebouwde kerken. De toe komst van oude kerkgebouwen komt aan de orde in het Jaar van het Religieus Erfgoed, dat morgen in Utrecht wordt geopend. Ook in Zeeland zijn er tal van activiteiten; de opening is op 16 mei in Hulst. pagina 30 en 31Jaar van het Reli gieus Erfgoed SCHAPENBOUT - De huizen vallen in het niet bij de windturbines die bij het Zeeuws-Vlaamse gehucht Schapenbout zijn verrezen. Het bedrijf Evelop heeft inmiddels 21 windmolens in de Koegorspolder neergezet, nadat de in woners van Schapenbout het jarenlange juridisch gevecht tegen de komst van de turbines hadden verloren. Er komt nog een windmolen bij. Binnen kort wordt het windpark in gebruik genomen. foto Peter Nicolai ZOMER 2008 NU BOEKBAAR! KRAS.IML I boek online waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 =1 Vakantieplannen voor komende zomer? Kies voor een actieve fiets- of wandel vakantie van KRAS! Want bij ons vindt u de mooiste reizen voor de scherpste prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1