Bol.com is volop aan het oogsten ChecH: m lKCDecK.nl Citigroup zit in zwaar weer jTL PZC Woensdag 16 januari 2008 13 DEN HAAG - De Saudische prins en multimiljardair Alwaleed bin Talal komt de geplaagde Amerikaanse bank Citigroup te hulp. De prins is een van de geldschieters die sa men ruim veertien miljard dollar in de noodlijdende bank pompen. De bank leed het afgelopen kwar taal het grootste verlies in zijn ge schiedenis. Citi moet miljarden af schrijven door de kredietcrisis in de VS. Amerika's grootste bank moest af gelopen kwartaal een verlies incas seren van bijna tien miljard dollar. De kredietcrisis die afgelopen zo mer begon met Amerikanen die hun hypotheek niet langer konden betalen, noopte de bank in het laatste kwartaal van 2007 een re cordbedrag van 18 miljard dollar af te schrijven op de 'slechte' hypo theken, twee keer zoveel als eerder gedacht. De afschrijvingen zijn tot nu toe de omvangrijkste die een bank in één kwartaal moest doen door de kredietcrisis. Internetwinkel ziet omzet flink stijgen. NIEUWEGEIN - Na vijf magere begin jaren is internetwinkel bol.com volop aan het oogsten. Het bedrijf verkocht vorig jaar zestig procent meer boeken, computerspelletjes en elektronica dan in 2006. De om zet kwam daarmee uit op 171 mil joen euro, vijf keer zoveel als in 2003 (35 miljoen). „Blijkbaar is de consument ge wend geraakt aan internetwinke- len, het wordt sfeeds gewoner", al dus directeur Daniel Ropers. Zijn cijfers staven dat: vorig jaar bestel den 1,7 miljoen Nederlanders één keer of vaker iets bij het bedrijf Grootste groeier was de elektroni ca. Inmiddels zijn notebooks, spel computers, mp3-spelers, mobiele telefoons en digitale camera's goed voor een zesde van de omzet van de winkel, die begonnen is als ver koper van boeken en cd's. De handel in tweedehands boeken loopt storm. Ropers begon daar eind april mee. Particulieren en handelaren kunnen sindsdien hun gebruikte boeken op de website te koop zetten. Bol.com regelt de ver zending en garandeert de betaling. „We rekenden op honderddui zend boeken in het eerste jaar, het zijn er driehonderdduizend gewoe ld Vorig jaar bestelden 1,7 miljoen Nederlanders één keer of vaker iets bij het internetbedrijf bol.com. De omzet van het be drijf steeg flink. den", aldus Ropers. Verkopers betalen een euro plus vijftien procent van de waarde van het boek, de koper betaalt 1,95 eu ro. Ropers wil de 170 koppen tellende staf op het hoofdkantoor dit jaar uitbreiden met zestig man. Inclu sief de uitbestede callcentra en lo gistiek (Docdata in Waalwijk en het Centraal Boekhuis in Culem- borg) geeft bol.com werk aan vijf honderd man. Sinds de start in 1999 verkocht bol.com 25 miljoen artikelen, waar van acht miljoen afgelopen jaar. De onderneming draait sinds 2004 met winst. De Nederlandse tak van bol.com overleefde - anders dan de buiten landse zusterbedrijven - het klap pen van de internetzeepbel. Personeel ABN Amro akkoord met cao HAARLEM - Het personeel van ABN Amro is met tegenzin ak koord gegaan met het eindbod dat de bank in december op tafel had gelegd voor een nieuwe cao. Dit heeft bestuurder Ahmed Kansouh van de CNV Dienstenbond giste ren laten weten. De meeste medewerkers vonden het eindbod onvoldoende, maar zij stemden er toch mee in omdat zij zich willen richten op de toe komst en in dialoog willen blijven. Zij vinden het heel belangrijk dat er zo spoedig mogelijk een goed so ciaal plan komt. EMI schrapt groot aantal banen LONDEN - De Britse platenmaat schappij EMI schrapt wereldwijd tussen de 1500 en 2000 banen. De onderneming bevestigde gisteren de geruchten die hierover al eerder circuleerden. Bij EMI werken in to taal bijna 6000 mensen. De opera tie is onderdeel van de reorganisa tie van het bedrijf De ontslagen vallen vooral in de muziekdivisie, die de afgelopen maanden toch al met zware tegenslagen te kampen heeft gehad. EMI heeft evenals an dere platenmaatschappij last van tegenvallende cd-verkopen. Ford-fabriek in België al twee dagen plat GENK - De grote Ford-fabriek in Genk ligt al twee dagen plat door een staking bij een toeleverancier. Bij de grootste autofabriek van Bel gië rollen normaal 1200 auto's per dag van de band. De werknemers van toeleverancier Syncreon eisen een euro meer per uur. Ze verwierpen gisteren een bod van de directie voor 42 cent opslag. De lopende band van Ford is di rect verbonden met enkele leveran ciers. Als een van de leveranciers wegvalt, ligt de hele productie stil. Huizenmarkt stemt Nederlander somber AMSTERDAM - Nederlanders zijn somber gestemd over de huizen markt. Dat blijkt uit de Woonin- dex die gisteren door brancheorga nisatie VBO Makelaar is gepubli ceerd. Net als de Nederlandse Vere niging van Makelaars (NVM) signa leert VBO een stagnatie van de Ne derlandse huizenmarkt. De onzekerheid bij kopers en ver kopers wordt deels veroorzaakt door de problemen op de hypo theekmarkt in de Verenigde Sta ten. MARKT Markt Goes Aardappelen. Frites geschikt: 8,75-9,50. Ex port 9,00-10,00. Uien. Zaaiuien 30 Grof droog uit de schuur 8,50-9,25. Zaaiuien 60 Grof droog uit de schuur 9,00-9,50. Zaaiuien klasse 1 droog uit de schuur 9,50- 10,00. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe maal 235,- per ton. Tarwe voer 220,-. Brouwgerst 255,-. Voergerst 225,-. Blauw maanzaad 2.550,-. Karwijzaad 1.200,-. Kapucijners 650, -. Bruine bonen 700. -. Fourage. Veldbeemd uit de schuur 65,-75,-per ton. Roodzwenk uit de schuur 70- 80. Engels Raaigras goede kwaliteit uit de schuur 90-100. Tarwestro grote pakkenuit de schuur 110-130 Tarwestro kleine pakken uit de schuu 120-140. Gerstestro grote pakken uit c schuur 95-110. Gerstestro kleine pakke uit de schuur 115-125. Slim: eiKe 3 laar een ih-a.p.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13