Herfkens had geen tijd voor gedragsregels VN Ruzie over 'wijn gooien' KR AS. NL RIJN MOEZELCRUISE DONAU RHAPSODY De Charme van ANDALUSIË De Portugese DOURO waarom zou je verder zoeken Diplomate heeft vertrouwen in onderzoek huurtoeslag. DEN HAAG - Eveline Herfkens heeft de interne gedragsregels van de Verenigde Naties overschreden door drukte op haar werk. „Sorry, voor dit soort dingen had ik hele maal geen tijd", heeft de Neder landse diplomate van de VN-ont- wikkelingsorganisatie UNDP ge zegd in de maandageditie van NRC Handelsblad. De oud-minister voor Ontwikke lingssamenwerking ligt onder vuur, omdat zij tussen 2002 en 2006 280.000 dollar voor huisves tingskosten heeft ontvangen van de Nederlandse overheid, naast haar salaris van de UNDP. In het NRC zegt zij niet geweten te hebben dat giften uit het moe derland volgens VN-regels niet zijn toegestaan. „Had ik dat dan Eveline Herfkens foto ANP moeten controleren? Wie zou ooit denken dat iets wat de Nederland se regering doet tegen de regels is? Nederland is zo'n on-ge-loof-lijk braafland." DEN HAAG - Een medewerker controleert de apparatuur waarmee Panora ma Mesdag kijkt of het aan het verzakken is. Het Haagse museum heeft gis teren opnieuw een rechtszaak verloren over een bouwstop voor een par keergarage. Het museum vreest dat het pand, waar het beroemde kunst werk van Mesdag hangt, daardoor zal verzakken. foto Robin Utrecht/ANP Twee tieners bekennen brandstichting Tilburg TILBURG - Twee Tilburgse jongens van respectievelijk 16 en 17 jaar die zondag werden gearresteerd op verdenking van brandstichting, hebben een bekentenis afgelegd. De grote brand aan de Piushaven in Tilburg legde een textielgroot- handel en een studentencomplex in de as. De tieners handelden uit baldadigheid. De school waar het vuur begon was gisteren dicht,. Puppy's uit Tsjechië in beslag genomen HEERLEN - De Landelijke Inspectie dienst Dierenbescherming heeft vrijdag in de buurt van Heerlen 32 pups in beslag genomen die onder erbarmelijke omstandigheden wer den vervoerd. Een Tsjechische chauffeur vervoerde de hondjes in gestapelde plastic kratten, zonder voer of drinken. Hij moest na de inbeslagname terug naar Tsjechië met de overige dertig pups die wel in orde waren. Blowverbod rond alle scholen in Barneveld BARNEVELD - In Barneveld komt een blowverbod rond alle scholen. Dat heeft de gemeente gisteren ge meld. Het blowverbod is een ver zoek van de gemeenteraad; een specifieke aanleiding is er niet. In een straal van 500 meter rond elke onderwijsinstelling in de ge meente is het straks niet meer toe gestaan te blowen of softdrugs te verhandelen. Rode Kruis ingezet bij hulp verzorgingshuis MAARSSEN - Een verpleeg- en ver zorgingshuis in Maarssen heeft het Nederlandse Rode Kruis om hulp gevraagd. Door een buikgriepepi demie onder bewoners en perso neel is er dringend behoefte aan extra hulpverleners. Door de epidemie is de vraag naar zorg hoger. Pogingen om extra per soneel in te huren zijn gestrand. Daarom moeten vrijwilligers van het Rode Kruis bijspringen. Volgens Herfkens zijn er ook voor beelden van andere Nederlandse VN-fiinctionarissen met een huur toeslag. „Ik dacht, ik ben gek dat niet te doen, anders zit ik in zo'n eenkamerflat met uitzicht op een bakstenen muur." Herfkens zegt verder niet te te heb ben geweten dat zij geen Ameri kaanse verblijfsvergunning (een 'greencard') had mogen aanvra gen. Volgens VN-regels is dat niet toegestaan. De UNDP doet onderzoek naar haar overtredingen. Herfkens ziet dat met vertrouwen tegemoet. „Ik heb geen schijn van twijfel dat ik geen andere fouten heb gemaakt dan die ik zelf heb er kend." De Tweede Kamer vroeg vorige week opheldering aan het kabinet. Eerder raakten voormalige Neder landse politieke kopstukken als Ruud Lubbers en Ad Melkert bij de Verenigde Naties in opspraak. Camera's draaiden nog na einde uitzending van Pauw Witteman. HILVERSUM - Binnen de gelederen van de NPS, die in samenwerking met de Vara de programma's Nova en Pauw 8c Witteman uitzendt, is onenigheid ontstaan over het uit zenden van het 'wijnincident' met Peter R. de Vries en Joran van der Sloot. Nova zond de beelden van het inci dent, dat plaatsvond na de uitzen ding, zaterdag zeer tegen de zin van de redactie van Pauw 8c Witte man uit, zo meldt eindredacteur Herman Meijer. Na de uitzending, waarbij ook de ouders van Van der Sloot aanwezig waren, gooide Joran van der Sloot wijn in het ge zicht van De Vries. Die had Joran het vuur aan de schenen gelegd over de leugens die hij de politie op Aruba zou hebben verteld over zijn handelen op de avond dat Na- talee Holloway verdween. Volgens Nova-hoofdredacteur Ca- rel Kuyl van heeft het programma na journalistiek speurwerk de hand weten te leggen op de beel den van het incident en is beslo ten deze uit te zenden vanwege de nieuwswaarde. „Die jongen gooit in een publieke ruimte de wijn waar ook nog journalisten bij zit ten", aldus Kuyl. Volgens Meijer vond er na het inci dent een goed gesprek plaats tus sen de familie Van der Sloot en De Vries en werd met de redactie afge sproken de beelden niet uit te zen den. „Ik heb ze dat toegezegd. Ver der zijn het onze beelden van on ze studio en is er helemaal geen sprake van spitwerk door Nova. In Hilversum liep de opnameband na de uitzending nog even door en daar heeft Nova ze gewoon vanaf geplukt. Geruchten dat de Vara de ze wilde verkopen zijn volslagen onzin", zegt Meijer. PZC Dinsdag 15 januari 2008 I 7 Heerlijke 5-daagse riviercruise Duitsland COMPLEET VERZORGD! Vertrek: 16-20-24-28/4, 2-6-10/5 Deze zomer heerlijk op de Rijn of Moezel vertoeven? Natuurlijk met KRAS! Want wij zijn al jaren dé riviercruise-specialist van Nederland. Met het comfortabele riviercruiseschip het MS Abel Tasman***+ varen we vanuit Koblenz naar het kleine, oude stadje Alken. We zetten koers naar het wijnstadje Rüdesheim aan de voet van het Niederwald. Brengt u hier een bezoek aan de gezelligste steeg van Duitsland? Op naar Boppard met het 12e-eeuwse kloos ter Mariënberg. De cruise eindigt weer in Koblen^. De touringcar brengt u weer terug naar Nederland. Inclusief: vervoer naar/van Koblenz per comfortabele bus, 4 nachten op het MS Abel Tasman***+, ontbijt, lunch en diner, beschreven vaarprogramma. Prijzen zijn p.p., geba seerd op 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/30010 Prachtige 10-daagse Donaucruise Naar o.a. Passau, Boedapest en Bratislava! Vertrek: 1 -8-15-29/6,6-13-20-27/7, 3-10-17-24/8 Wegens enorm succes van afgelopen jaren heeft KRAS wederom een schitterende Donaucruise in het programma. Het riviercruiseschip MS Donaustar*** start in Passau en vaart vervolgens naar Wenen en de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Deze stad word ook wel 'de Lichtstad van het Oosten' genoemd. Op naar Kalosca en Esztergom. Vervolgens varen we naar de Slowaakse hoofdstad Bratislava en Weissenkirchen. De cruise eindigt weer in Passau. De bus brengt u weer naar Nederland. Vaart u mee deze zomer? Inclusief: vervoer naar/van Passau per comforta bele touringcar, hotelovernachting op heen- en terugreis, 7 nachten op het MS Donaustar, ont bijt, lunch en diner aan boord, brandstoftoeslag, vaarprogramma. Prijzen zijn p.p., gebaseerd op 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering ziewww.kras.nl/30014 8-daagse riviercruise Spanje Portugal Naar o.a. Sevilla, Cédiz en Sanlucar de Barrameda! Vertrek: 27/3, 3/4, 8/5,5-26/6,3-17-24-31/7, 7-14/8, 2/10 Wegens succes wederom in ons programma! Deze prachtige 8-daagse cruise langs de mooiste plekjes van het Spaanse Andalusië én de Portugese Algarve boekt u al vanaf slechts 979! Met het luxe riviercruiseschip MS Belle de Cadix**** varen we over de Douro en de Gual- dalquivir langs historische plaatsen. Wat dacht u van Sevilla met het Alcazar, Europa's oudste stad Cadiz, het typisch Portugese stadje Alcoutim en het Moorse Córdoba? Bovendien staat het MS Belle Cadix van de Franse rederij CroisiEurope bekend om de 'haute cuisine'. Inclusief: vliegreis Amsterdam-Sevilla v.v., tax, transfers, 7 nachten aan boord van het MS Belle de Cadix o.b.v. volpension, vaarprogramma. Prijzen zijn p.p., gebaseerd op 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/30019 8-daagse riviercruise Portugal S Spanje Naar o.a. Porto, Régua, Barca d'AIva en Pinhao! Vertrek: 28/4, 2/6, 28/7,11/8, 29/9, 20/10 Wat dacht u van een verrassende cruise over de Portugese Douro? Deze schitterende 8-daagse cruise neemt u mee voor een mooie tocht langs witte hellingstadjes en oevers bezaaid met portwijngaarden. Onderweg passeren we plaatsen als Porto, Régua, Barca d'AIva en door de sluizen van Pocinho naar Vega de Teron en het karakteristieke stadje Pinhao. Bovendien verblijft u aan boord van het comfortabele riviercruiseschip MS Infante Don Henrique**** van de Franse rederij CroisiEurope dat bekend staat om de'haute cuisine'. Inclusief: vliegreis Amsterdam-Porto v.v., tax, transfers, 7 nachten aan boord van het MS Infante Don Henrique o.b.v. volpension, prachtig vaarprogramma. Prijzen zijn p.p., gebaseerd op 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/30020 Êti boek online of bel 0900 - 9697

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7