Krappen: WK-titel had niks uitgemaakt Trots op zijn duiven, wars van regeltjes Klaar voor de start Dirk Scheringa 'schaatst' door tot Spelen 2010 pzc Dinsdag 15 januari 2008 37 MUNCHEN - BMW-Sauber heeft gisteren in Mün- de eerste zege binnen te halen. „Alles wat we tij- nu echt serieus", vervolgde hij. „Ik denk dat onze chen de nieuwe auto voor het seizoen 2008 ge- dens de afgelopen twee seizoenen hebben ge- coureurs, Nick Heidfeld (rechts) en Robert Kubi- presenteerd. Met de F1.08, zoals de racewagen is leerd, hebben we in de nieuwe auto gestoken", ca, met deze auto het team de eerste zege zullen gedoopt, hoopt het Duitse fabrieksteam dit jaar vertelde teambaas Mario Theissen. „Het wordt bezorgen." foto Diether Endlicher/AP Vlissingse dartster is tevreden met het leven dat zij leidt. door René van Stee VLISSINGEN - In veel sporten opent een wereldtitel deuren die voor heen gesloten bleven. Vaak zit er ook een lucratieve financiële kant aan vast. Dartster Karin Krappen stelt dat dit laatste in haar sport geenszins het geval is. „Want hoe je het ook wendt of keert, in het darten draait het bijna uitsluitend om de mannen. Het maakt weinig uit hoe goed je als vrouw gooit. Net als in veel an dere sporten ben en blijf je vaak een bijnummer", aldus de Vlissing se, die op het vorige week gehou den WK in Frimley Green de hal ve finale bij de vrouwen bereikte. Daarin werd ze uitgeschakeld door zevenvoudig kampioene en titel verdedigster Trina Gulliver. De titel bij de mannen leverde de Welshman Mark Webster 85.000 pond op, dik 113.000 euro. De win nares bij de vrouwen, de Russi sche Anastasia Dobromyslova, moest het doen met 'slechts' zes duizend pond. Een mooi bedrag vindt Karin Krappen. Maar het ver schil in beloning is volgens haar zeer veelzeggend. „Het blijkt dat het haast onmogelijk is om als vrouw een dikbelegde boterham met darten te verdienen. Trina Gulliver is de enige. En dat alleen omdat ze Engelse is en ook nauwe lijks het eiland afkomt." Gelet op de huidige verhoudingen in de dartswereld heeft Karin Krap pen niet de illusie dat haar leven volledig op zijn kop zou zijn ko men te staan als zij wereldkam pioene was geworden. Zij zit naar eigen zeggen ook niet te wachten op een leven als professioneel dartster. Want de Vlissingse is te- pw Karin Krappen zit niet te wach- ten op een leven als professio neel dartster. Zij kan haar hobby prima combineren met haar werk als serveerster. vreden met haar werk als ser veerster in een Domburgse horeca gelegenheid, dat zij prima kan combineren met haar toch wel uit de hand gelopen hobby. „Want het darten kost natuurlijk handenvol geld. Nieuwe sponsors zijn dus best welkom. Maar verder is het prima zoals het nu gaat. Ik moet ook echt iets naast het dar ten doen, anders zou ik het niet volhouden. Dat bleek wel in de pe riode toen ik zonder werk zat. De muren kwamen op den duur op me af', aldus Krappen, die alweer in voorbereiding is op grote toer nooien die in aantocht zijn. Dat doet zij overigens als de nummer één op de wereldranglijst. HEERENVEEN - De DSB-schaats- ploeg gaat door tot 2010. Dat heeft geldschieter Dirk Scheringa ge zegd. Alleen wanneer er zich de komende weken nog onverwach te, negatieve ontwikkelingen voor doen, zou de contractverlenging nog in gevaar komen. „Zoals het nu ervoor staat, gaan we door tot en met de Winterspe len van Vancouver", zegt Scherin ga. „We gaan pas aan het einde van het seizoen evalueren, maar op dit moment hebben we een po sitief gevoel over de ploeg." De komende weken zullen de con tractonderhandelingen met de hui dige rijders beginnen. DSB heeft nu voornamelijk sprinters onder contract. „We hopen er op termijn een allrounder bij te krijgen", sprak Scheringa. Coach Jac Orie is gecharmeerd van Marrit Leenstra, die zondag zesde werd bij het EK. Bij DSB komt een plek vrij, omdat eerder de Frans man Alexis Contin opstapte. Kerkhove verliest in tweede ronde ITF MELBOURNE - Tennisster Lesley Kerkhove is uitgeschakeld tijdens het ITF-toernooi in het Australi sche Nottinghill. De zestienjarige Zierikzeese verloor gisteren in de tweede ronde van de Roemeense Simona Halep. De setstanden wa ren 6-2 en 6-1. In het dubbelspel won Kerkhove wel. Samen met Arantxa Rus ver sloeg ze het Duitse koppel Linda Berlinecke/Mara Nowak: 6-3 6-4. In de tweede ronde staat het Ne derlandse tweetal vandaag tegen over een Japans duo. Informatieavond voor start toerfietsseizoen GOES - De Tourclub De Trappers uit Krabbendijke houdt vrijdaga vond een informatieavond als voorafje aan het toerfietsseizoen. Diverse experts komen vertellen over fietstechniek, onderhoud, ver zorging en trainingsleer. De gast sprekers zijn Wim de Wilde, Wilf red Geijs en Rinus Verboom. De informatieavond wordt gehou den in de kantine van w Krabben dijke en begint om 19.30 uur. Kapellenaar Leloux is verslingerd aan overnachtspel. door Fred Rabout kapelle - Als jaarling was Raffel de vechtersbaas van het hok. Al leen hij en niemand anders mocht op de vloer van het hok plaatsne men. Toen hij in zijn latere leven prijzen begon te pakken, kreeg hij een mooiere naam. Het werd Rafaël. In het seizoen 2007, toen hij drie jaar was, bezorgde Rafaël zijn baas je, de 37-jarige Stefan Leloux uit Kapelle, de overnachttitel van Zee land. De blauwe doffer pakte drie op drie: hij was de vroegst geklok te duif op het concours vanuit St. Vincent, vloog op Tarbes de 63e provinciaal en was er ook op Dax met een 28e nationaal goed bij. De eerste geklokte op St. Vincent is trouwens een apart verhaal. De duif arriveerde op zaterdagmorgen om 4.39 uur in het duister op het thuishok in Kapelle. Twee mi nuten later arriveerde overigens zijn neef, die de naam 'vale Peter' heeft. Piet Potappel in Stavenisse klokte zijn duif later, maar wegens de neutralisatietijd (de geklokte tijd gaat volgens de reglementen pas op een bepaalde tijd in, af hankelijk van de zonsopkomst) kreeg hij reglementair de eerste prijs. Leloux is er nu, maanden later, nog steeds pissig om. „Laat ze dat gedoe van die neutralisatietijd af schaffen. Duiven vliegen ook 's nachts. Dat is bewezen, dus weg met die neutralisatietijd. Als de duif geklokt wordt, hoe laat of vroeg het ook is, moet dat de tijd 'Het geeft gewoon een kick om 's nachts te kunnen klokken' zijn. Die duif heeft de prestatie ge- leverd. Dat anderen de duisternis gebruiken om ergens op een schuur te gaan zitten en pas weer hun reis voortzetten als het licht is geworden, moeten ze zelf weten." En dus had Leloux wel de vroegste van Zeeland, maar geen eerste prijs. Het leverde hem wel een boel punten op voor de asduif, zo als in het jargon de kampioensduif genoemd wordt. Nationaal telde hij trouwens ook mee, getuige het diploma dat bij Leloux aan de muur hangt. Rafaël eindigde als negende van Neder land. Het was niet alleen de neutralisa tietijd die Leloux in 2007 parten speelde. 'Vale Peter' was de snelste van Zeeland op het overnachtcon- cours vanuit Montauban. Leloux had op de poulebrief (het deelne mersformulier) echter in het vakje Zeeland een kruisje vergeten te plaatsen. Dat betekende dat hij op de Zeeuwse uitslag niet voor kwam. Wel was de duif goed voor nationale winst. Leloux' conclusie over het seizoen 2007 is dan ook dat het een uitste kend seizoen wat betreft de presta- ties van zijn duiven was. „Maar het was een rotseizoen door de re gelgeving in de duivensport. Maar regels zijn regels, dus moet ik me daarbij neerleggen." Leloux is verslingerd aan het over nachtspel. „Het geeft gewoon een kick om 's nachts te kunnen klok- - ken." Voor 2008 zitten zeventien oude doffers en zestien jaarlingen gereed om dat kunstje te flikken, al blijft het programma van de jaar lingen beperkt wat overnacht be treft tot Bordeaux. "Meier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57