Andy Murray FM Sranang profiteert van blessuregolf ZVH/Morres 34 Dinsdag 15 januari 2008 PZC W Britse hoop afgetroefd door de Muhammed Ali van het tennis. door Jeroen Mascini Melbourne - Andy Murray, de hoop van het Britse tennis, voelde zich beter dan ooit voor de Austra lian Open, maar lang heeft de rossi ge Schot dat goede gevoel niet vast kunnen houden. Murray, als ne gende geplaatst, ging er op de ope ningsdag af tegen de Fransman [o-Wilfried Tsonga: 7-5, 6-4, 0-6, 7-6 (5). Daarmee zorgde de twintigjarige tennisser ongewild voor de eerste verrassing op Melbourne Park. 's Avonds was Carlos Moya de twee de schlemiel. De ervaren Span jaard, als zestiende ingeschaald, ging onderuit tegen Stefan Koubek uit Oostenrijk: 7-6 (5), 6-7 (2), 7-5, 6-4. Die andere tennisser van Mal- lorca haalde de tweede ronde wel. Rafael Nadal, de grootste uitdager van Roger Federer, versloeg Viktor Troicki met 7-6 (2), 7-5, 6-1. Deze Serviër schakelde in de laatste kwa lificatieronde Matwé Middelkoop uit. Andy Murray werd, helemaal na zijn toernooiwinst anderhalve week geleden in Qatar, een outsi der genoemd voor de titel. De lang harige Schot - „Beschermt mijn nek mooi tegen die brandende zon hier" - kon het niet bolwerken tegen de twee jaar oudere Tsonga, de mondiale nummer 38 die van zijn collega's de bijnaam de 'Mu hammed Ali of tennis' heeft gekre gen omdat hij uiterlijk veel weg heeft van de legendarische bokser. „Ik had wat pech met netballen en heb een aantal keren de verkeerde beslissing genomen", verklaarde Murray zijn vroege afscheid vrij ge laten. „Ik had hier heel graag ver willen komen, maar dit is niet het einde van de wereld. Ik heb me wel eens veel slechter gevoeld na een nederlaag." Die nonchalante houding is waar schijnlijk de manier van de top-tienspeler om met de kritische Britse pers om te gaan. Zeker sinds Tim Henman is gestopt, is Murray veruit de populairste tennisser van het Verenigd Koninkrijk. Waar hij ook speelt, hij heeft vanwege zijn ranking en potentie altijd min stens een elftal verslaggevers in zijn buurt. De hoop in Groot-Brittannië op een sterk optreden van Murray in Melbourne was gebaseerd op zijn nieuwe koers. Het lijkt erop dat hij het imago van de luie, dwarse pu ber van zich af heeft geschud. In november brak de tennisser na ze ventien maanden met de door de Britse bond gefinancierde coach Brad Gilbert. „Zo gaat het in elk bedrijf. Als je denkt dat iets niet werkt en je wilt beter worden, moet je iets veranderen." Tegenwoordig werkt Murray met een gevolg van vijf coaches, die hij zelf moet betalen. „Ik denk dat ik op deze manier het optimale uit mijn mogelijkheden kan halen. Ik 'Ik heb me wel eens veel slechter gevoeld na een nederlaag' heb de laatste jaren laten zien dat ik de potentie heb om ooit in grandslams om de winst mee te doen. Maar ik ben nog wat onerva ren. Hoe meer slams ik speel, hoe minder fouten ik zal maken." Vrouwentoernooi Jelena Jankovic, als derde ge plaatst, had 3 uur en 9 minu ten nodig om het Oostenrijkse talent Tamira Paszek uit te scha kelen: 2-6 6-2 12-10. De als eerste geplaatste Justine Henin won met tweemaal 6-2 van de Japanse Aiko Nakamura. Het was haar 29e zege op rij. Ze verloor voor het laatst in de halve finale op Wimbledon. Met haar zege op Sara Errani is Lindsay Davenport de topver- diener in de vrouwensport ge worden. Ze nam de leiding in het geldklassement over van ex-tennisster Steffi Graf. Goese futsallers slaan in slotfase toe tegen verzwakt Morres: 7-2. door Koen de Vries GOES - De futsallers van FM Sra nang beleefden gisteravond een primeurtje. Voor het eerst in drie jaar kregen ze de Zeeuwse concur rent in de hoofdklasse ZVH/ Mor res op de knieën. In Sportpunt Zeeland werd het 7-2. Het leek er gisteren even op dat de ontslaggolf van meubelconcern Morres ook het futsalteam met die naam getroffen had. De Hulsten aren stonden met drie invallers aan de aftrap. „We kampen al het hele seizoen met blessures", gaf Ralph Zegers aan. De aanvoerder kent het recept om het lichtvoetige FM Sranang te ver slaan: de gelederen gesloten hou den en wachten op een flatertje bij de Goesenaren. Die degelijk heid was er gisteravond en de fla tertjes kwamen er ook, alleen ont brak het futsallend vermogen om ze af te straffen. Aan het begin van dit seizoen werd het in Hulst 7-3. „Maar toen speelden we met jon gens als [ordy Bakker en Arno Zwegers. Voetballers die een man netje kunnen passeren. Dat ont brak er nu aan. Maar we moeten niet klagen, het is al mooi dat jon gens van het tweede, die twee klas sen lager spelen, met ons willen meedoen." Sranang keek gisteravond nooit te gen een achterstand aan, maar voelde steeds een hijgende tegen stander in de nek. Na de 1-0 van Ugur Kahveci maakte Joey van der Hoeff gelijk. Jasper Huisman en Quang Tran zorgden voor de 3-1-ruststand. Morres kreeg daarna twee reuzenkansen om de achter stand goed te maken, maar het luk te Stefan Epskamp niet Ronald Ko- le, de veteraan in het Goese doel, De futsallers van FM Sranang zorgen in de hoofdklasse voor een primeur. Voor het eerst in drie jaar verslaat de Goese ploeg ZVH/Morres uit Hulst: 7-2. te verschalken. Ugur Kahveci maakte 4-1, Huijgens bracht de spanning weer terug: 4-2. Pas toen ZVH/Morres risico's ging nemen, kon Sranang afstand ne men. Dat was zes minuten voor het eind van de wedstrijd. Zegers had de keeperstrui van Wybrand Boonstra aangetrokken om als vlie gende keep meer aanvallend ver mogen in het veld te brengen. De bedoelingen van Zegers werden echter niet door al zijn teamgeno ten begrepen. Ebi Eluarichi profi teerde optimaal. Hij scoorde bin nen een minuut twee keer en tilde de score van 4-2 naar 6-2. Ugur Ka hveci maakte het karwei daarna af: 7-2. „We hebben niet goed ge speeld", vond Sranang-speler Ji had Azzagari na afloop aan. „We kunnen allemaal goed voetballen, maar vormen nog te weinig een team. We spelen nog te veel voor ons zelf" Die woorden zou Sra nang ter harte moeten nemen. Wie weet profiteert de Goese ploeg dan aan het eind van het sei zoen van de versterkte promotie. Morres-speler Dennis Huijgens (rechts) stuit op op Quang Tran (links) en Ibi Eluarichi (midden) van FM Sranang. foto Willem Mieras uit KhSHBH Marcel de Nijs gaat weg bij Wolfaartsdijk GOES - Marcel de Nijs gaat volgend seizoen niet verder als trainer van Wolfaartsdijk. De oefenmeester is momenteel aan zijn eerste seizoen bij de zaterdag-vierdeklasser bezig. Eerder stond De Nijs aan het roer bij Hansweertse Boys, DFS, Luc- tor'88, Robur en Serooskerke. Met Wolfaartsdijk staat De Nijs momenteel op de vierde plaats, op grote achterstand van leider DFS. Samenwerking Hankey en Otten nadert einde GOES - Darter Pieter Otten uit Oostkapelle speelt volgende maand op de Dutch Open in Veld hoven zijn laatste koppeltoernooi aan de zijde van Ted Hankey. Zijn Engelse partner gaat het darten na de Dutch Open op een lager pitje zitten. Otten keert daarom terug naar Steve West, met wie hij al eer der een koppel vormde. Hankey ging er vorige week op de Lakeside in de kwartfinale uit. Broertjes Janssen beiden op podium GOES - De wielrennende broers Nick en Tim Janssen uit Borssele hebben beiden een podiumplaats veroverd bij de nationale jeugd- veldrit in Bakel. Nick veroverde de tweede plaats in de categorie 3, ter wijl broer Tim derde werd in cate gorie 5. De jeugdrenners van Theo Middelkamp reden hun laatste veld rit voor de nationale titelstrijd in Eerde nabij Veghel. Silva wil niet meer voor Groningen spelen GRONINGEN - Bruno Silva is niet van plan nog langer voor FC Gro ningen te spelen. De rechterverde- diger is teleurgesteld dat de club niet met Ajax rond de tafel wil over een transfer. „Bruno is emo tioneel niet meer in staat om nog langer voor Groningen uit te ko men", aldus zaakwaarnemer Henk van Ginkel. Volgens Van Ginkel heeft Groningen Silva toezeggin gen gedaan, die het niet nakomt. SCHAATSEN Breda. Gewestelijk marathonkampioen schap. Meisjes junioren C: 1. Annemarie Pasveer (Arnemuiden), 9. Nicole Geel hoed (Zoutelande). Vrouwen senioren: 1. Martje Wisse (Goes), 10. Carolien Geel hoed (Zoutelande). Jongens junioren B: 2. Niels Mesu (Middelburg). Mannen se nioren: 2. Erwin Mesu (Middelburg). Mannen masters: 1. Wiel van Aken (Puth), 4. Adriaan Provoost (Domburg). SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus-toernooi, groot- meestergroep A. Derde ronde: Radja- bov (Aze) - Van Wely (Ned) 1/2 -1/2, El- janov (Oek) - Anand (Ina) 1/2 - 1/2, Ivan- tsjoek (Oek) - Gelfland (Isr) 1/2 - 1/2, Pol- gar (Hon) - Topalov (Bul) 1/2 - 1/2, Adams (Eng) - Carlsen (Noo) 1/2 - 1/2, Aronian (Arm) - Leko (Hon) 1/2 - 1/2, Ma- medjarov (Aze) - Kramnik (Rus) 1/2 - 1/2. Stand: 1. Carlsen, Aronian 2 1/2, 3. Radjabov 2, 4. Van Wely, Adams, Ivan- tsjoek, Polgar, Leko 1 1/2, 10. Mamed- jarov, Eljanov, Topalov, Gelfland, Anand 1 TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, eerste ronde, belangrijkste uitslagen: Nadal (Spa/2) - Troicki (Ser) 7-6 (3) 7-5 6-1, Davidenko (Rus/4) - Llodra (Fra) 7-5 7-5 6-3, Roddick (VSt/6) - Dlouhy (Tsj) 6-3 6-4 7-5, Gasquet (Fra/8) - Lindahl (Aus) 6-0 6-1 3-6 6-2, Tsonga (Fra) - Mur ray (GBr/9) 7-5 6-4 0-6 7-6 (5), Robredo (Spa/11) - Zverev (Dui) 4-6 2-6 7-6 (2) 6-4 7-5, Joezjni (Rus/14) - Montcourt (Fra) 6-0 6-2 7-6 (3), Koubek (Oos) - Moya (Spa/16) 7-6 (5) 6-7 (2) 7-5 6-4, Garcia-Lopez (Spa) - Chela (Arg/18) 6-4 6-2 1-6 6-2, Karlovic (Kro/20) - Baker (GBr) 6-4 6-4 6-7 (1) 6-4, Mathieu (Fra/23) - Hanescu (Roe) 6-1 7-6 (4) 6-2, Nieminen (Fin/24) - Dancevic (Can) 6-3 6-1 5-7 2-6 6-1, Wawrinka (Zwi/26) - Benneteau (Fra) 6-3 6-3 6-3, Simon (Fra/28) - Reynolds (VSt) 4-6 6-4 6-2 6-7 (3) 6-4, Kohlschreiber (Dui/29) - Kara- nusic (Kro) 6-4 7-6 (5) 6-1, Andrejev (Rus/31) - Pavel (Roe) 5-7 6-2 7-6 (4) 6-3. Vrouwen, eerste ronde, belangrijkste uitslagen: Henin (Bel/1) - Nakamura (Jap) 6-2 6-2, Jankovic (Ser/3) - Paszek (Oos) 2-6 6-2 12-10, Sjarapova (Rus/5) -Kostanic Tosic (Kro) 6-4 6-3, Serena Wil liams (VSt/7) - Gajdosova (Aus) 6-3 6-3, Dementjeva (Rus/11) - Obziler (Isr) 6-2 6-2, Vaidisova (Tsj/12) - Raluca Olaru (Roe) 6-3 6-0, Golovin (Fra/13) - Co- hen-Aloro (Fra) 6-1 4-6 6-3, Schnyder (Zwi/15) - Osterloh (VSt) 6-3 6-3, Peer (lsr/17) - Voracova (Tsj) 6-2 2-6 6-0, Mau- resmo (Fra/T8) - Poutchek (WRu) 6-7 (6) 6-0 6-0, Bammer (Oos/19) - Tanasugarn (Tha) 6-7 (6) 6-4 6-2, Sugiyama (Jap) - Zvonareva (Rus/23) 6-3 1-1 opgave, Schi- avone (lta/25) - Loit (Fra) 6-3 7-6 (5), Azarenka (WRu/26) - Amanmoeradova (Oez) 6-2 7-5, Razzano (Fra/30) - Harkle- road (VSt) 6-3 7-5, Vesnina (Rus) - Vakoe- lenko (Oek/32) 6-4 1-6 6-4. VOETBAL Eerste divisie: Veendam-RBC 0-0, Stormvogels/Telstar-MW 0-3. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DINSDAG BILJARTEN Snooker. Landelijke hoofdklasse. The Roadhouse-Capelle. Locatie: The Road- house, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhou- se Roadies-Saints. Locatie: The Roadhou- se, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. VOETBAL KNVB beker. Achtste finales: RKC - Haarlem, FC Dordrecht - AGOW, Roda JC - Excelsior, NEC - FC Zwolle, Deurne - Feyenoord. Vriendschappelijk: Veere-Zierikzee (19.45 uur), Terneuzen-Jong Ambon, Zee- landia Middelburg-Kapelle. Indien niet an ders vermeld, aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54