PZC 33 Blunders blijven onbestraft Margot Boer onder het mes en mist WK sprint 1 34 en 35 34 Muhammed Ali van het tennis ontneemt Britten hun hoop FM Sranang breekt de ban in futsalderby tegen ZVH/Morres -te- Dinsdag 15 januari 2008Tip? sport@pzc.nl 'Lulhannes' kost De Kromme 500 euro zeist - Voetbalbond KNVB heeft Willem van Hanegem een geldboe te van 500 euro opgelegd. De trai ner van FC Utrecht krijgt de straf wegens het gebruiken van grove taal tegen assistent-scheidsrechter Berry Simons in de thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen (2-2) van zondag. Van Hanegem werd in het competitieduel kort voor tijd naar de tribune gestuurd. Volgens-assis tent-trainer John van Loen had Van Hanegem de grensrechter uit gemaakt voor 'lulhannes'. KNVB seponeert rode kaart De Zeeuw zeist - Demy de Zeeuw is gisteren door de tuchtcommissie van de KNVB vrijgesproken. De midden velder kreeg zondag in de met 6-1 verloren uitwedstrijd tegen Ajax een rode kaart na een handsbal. De Zeeuw sloeg de bal kort voor rust, bij een hoekschop van Ajax, weg met zijn hand. Scheidsrechter Roelof Luinge stuurde de interna tional uit het veld en gaf Ajax een strafschop. De Zeeuw is morgen dus gewoon inzetbaar in de uit wedstrijd tegen De Graafschap. Ireen Wüst behaalt als eerste schaatshattrick kolomna - Met het veroveren van de Europese titel zondag heeft Ir een Wüst voor een unieke presta tie gezorgd. De Brabantse is er als eerste Nederlandse schaatsster in geslaagd te winnen op een EK, WK en Olympische Spelen. Atje Keulen-Deelstra werd Europees- en wereldkampioen, maar won nooit olympisch goud. Stien Baas- Kaiser behaalde olympisch goud, maar in het allrounden won ze al leen goud op het WK. Feyenoord zonder Slory tegen Deurne rotterdam - Feyenoord mist van avond in de bekerwedstrijd tegen Deurne Andwélé Slory. De aanval- Ier is nog niet hersteld van een hamstringblessure, die hij vorige week op de training opliep. Slory moest zaterdag ook het met 0-1 verloren competitieduel met PSV aan zich voorbij laten gaan. Naast de langer geblesseerden Ron Vlaar, Sherif Ekramy en Tim Vincken kan trainer Bert van Marwijk in het achtste-finaleduel beschikken over een fitte selectie. Derde remise op rij voor Loek van Wely wijk aan zee - Schaker Loek van Wely is gisteren in de derde ronde van het Corus-schaaktoernooi re mise overeengekomen met Tei- mour Radjabov uit Azerbeidzjan. De Nederlander, spelend met de zwarte stukken, constateerde na 93 zetten dat hij ondanks een betere stelling niet tot winst kon komen. Het betrof zijn derde remise op rij. Magnus Carlsen uit Noorwegen en Armeniër Levon Aronian blij ven de ranglijst aanvoeren. Paulien van Deutekom neemt startplaats over voor titelstrijd in Thialf. heerenveen - Schaatsster Margot Boer heeft vanwege een enkelbles sure een streep door het wereld kampioenschap sprint in Thialf, komend weekeinde, moeten zet ten. De rijdster van DSB heeft last van een infectie aan de rechter en kel, waardoor ze vandaag een ope ratie moet ondergaan. Sinds haar komst bij de formatie van ]ac Orie, afgelopen zomer, had Boer al last van een zwelling bij de enkel. De begeleiding dacht het probleem onder controle te heb ben door haar schoen aan te pas sen. In aanloop naar de NK sprint ontstond er plots toch een wond je, dat twee weken geleden uit mondde in een infectie. Toen ook een antibioticakuur niet baatte, was een medische ingreep onver mijdelijk. En daarmee kon Boer meteen haar hoogtepunt van het seizoen, de WK sprint in Thialf vergeten. „Dit is zonde", reageerde coach Orie. „We dachten het on der controle te hebben, maar steeds ging het toch mis. Erg verve lend." De plek van Boer wordt door reserve Paulien van Deute kom ingenomen. Scheidsrechtersbaas noemt reeks fouten slechts 'incidenten'. door Harry Hekkert zeist - 'Incidenten' noemt Jaap Uilenberg de reeks foute waarne mingen van diverse voetbalscheids rechters afgelopen weekeinde. De coördinator scheidsrechterszaken van de KNVB ziet dan ook geen re den om maatregelen te nemen. „Fouten worden altijd gemaakt, nu waren de missers toevallig alle maal in een weekeinde." Uilenberg is er niet gelukkig mee dat het arbiterskorps zo snel weer over de tong gaat. Kort voor de jaarwisseling werd een reeks grove overtredingen niet bestraft, waar na voor en tijdens een trainings kamp in het Turkse Belek bespro ken werd strenger te straffen. „Maar dat zijn twee verschillende zaken", vindt Uilenberg. „Regels aanscherpen en foute waarnemin gen staan los van elkaar. Dit week einde werden er fouten gemaakt, daar doen we niet moeilijk over." Scheidsrechters bestraffen na een grote fout is niet aan de orde, vol gens Uilenberg. „Nee, een spits die een grote kans mist, wordt er na zo'n misser ook niet meteen naast gezet. En als een scheidsrechter een reeks fouten maakt, halen we hem nu al uit de picture en krijgt hij een ander programma." NEC-trainer Mario Been deed de suggestie van het schorsen, nadat zijn ploeg werd gedupeerd door ar biter Ben Haverkort. Hij zag tij dens FC Twente-NEC een straf schop voor NEC over het hoofd, waarna Twente uit de tegenaanval gelijk maakte (2-2). Uilenberg: „Dat is typische scheidsrechters- pech. Bij Feyenoord-PSV werd ook een overtreding op Lazovic door Pieter Vink over het hoofd ge zien, maar daar had die fout geen invloed op de uitslag. Dan is de commotie erover al snel anders." Ook bij de duels Groningen-Excel- sior (scheidsrechter Van Boekei liet langer doorspelen dan eerst aangegeven), FC Utrecht-Heeren veen (arbiter Bas Nijhuis liet coach Willem van Hanegem aanvanke lijk onbestraft het veld oplopen, maar verwees de Utrecht-trainer later alsnog naar de tribune vanwe- Scheidsrechtersbaas Uilenberg is niet blij met het opzichtige aan tal arbitrale missers van afgelo pen weekeinde. Straffen blijven echter uit. ge het roepen van 'lulhannes' naar de grensrechter) en Ajax-AZ was er volop commotie met de scheids rechter in een hoofdrol. Bij Ajax-AZ zag Roelof Luinge een doelpunt over het hoofd, terwijl de bal wel de doellijn was gepas seerd. Daarop gaf hij ook nog eens De Zeeuw rood voor hands. Eer der had hij een AZ-goal goedge keurd terwijl diezelfde De Zeeuw hinderlijk buitenspel stond. Camera's om dergelijke situaties te voorkomen zijn niet te verwach ten, maar de scheidsrechtersbaas kondigde wel de komst van head sets voor elke scheids- en grens rechter aan bij elk duel. „In februa ri worden de headsets geleverd. Communicatie is belangrijk om fouten te voorkomen, maar het gaat niet alles verbeteren. Fouten zullen gemaakt blijven worden." MONTE CARLO - De Zuid-Afrikaanse mindervalide atleet Oscar Pistorius is niet welkom bij de Olym pische Spelen in Peking of bij wereldkampioen schappen. Dat heeft de internationale atletiek- unie IAAF gisteren besloten. Pistorius mist beide onderbenen en loopt met behulp van twee car bon prothesen. Volgens de IAAF heeft hij daar door voordeel ten opzichte van valide atleten. Pistorius, ook wel 'Blade Runner' genoemd, nam afgelopen jaar deel aan een wedstrijd voor de Colden League in Rome. Hij gaat in beroep. foto Gregorio Borgia/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53