Contracten Halt-Zeeland opgezegd Trekkers zijn verzekerd bij ZLM in Goes Lichte verwonding, grote verkeershinder AFSCHEID BURGEMEESTER EN WETHOUDERS PZC Dinsdag 15 januari 2008 2 7 Gemeenten bepalen vanaf 2009 zelf inhoud preventiepakket. door Marcel Modde goes - De Zeeuwse gemeenten bo ven de Westerschelde hebben hun contract met het bureau Halt opge zegd. Halt heeft: zelf het initiatief genomen, aldus interim-directeur Frank Witkam. De organisatie wil meer werk gaan maken van preventie. Nu wordt voor een vast subsidie per inwo ner een standaardpakket uitge voerd. Veelal komt dat neer op 'wat lessen op de basisschool over verantwoord omgaan met vuur werk', legt Witkam uit. De moge lijkheid in te gaan op specifieke, ac tuele knelpunten (bijvoorbeeld problemen in een bepaalde wijk, of opvoedingszaken) is er nu nau welijks. „We willen meer maat werk gaan leveren, meer prestatie gericht werken. Ik constateer dat daar in toenemende mate behoef te aan is." Dit jaar worden de be staande afspraken nog afgewerkt. De nieuwe situatie gaat op 1 janua ri 2009 in. Aan de strafrechtelijke tak van Halt Zeeland verandert niets, bena drukt Witkam. Jongeren tot 18 jaar die zich schuldige maken aan (win keldiefstal, vernieling, graffiti, brandstichting, vuu rwerkoverlast, overlast in het openbaar vervoer of spijbelen, kunnen door de poli tie nog steeds worden doorverwe zen voor een alternatieve straf Daarover bestaat een aparte over eenkomst met het ministerie van Justitie. De drie Zeeuws-Vlaamse FW Halt Zeeland wil het preventie- programma meer afstemmen op de werkelijke behoefte en actuali teit in gemeenten. De bestaande contraten zijn opgezegd. gemeenten maken al sinds 2006 geen gebruik meer van het preven tie-aanbod van Halt. Hulst, Terneu- zen en Sluis hebben een gezamen lijke ambtenaar in dienst, die zich daar mee bezig houdt. Witkam is niet bang dat Halt door de nieuwe aanpak straks ook in de rest van Zeeland buiten de boot valt. „Ge meenten hebben een bedrag op hun begroting staan voor preven tie van jeugdcriminaliteit. Ik heb geen signalen gehoord dat daar nu opeens fors op wordt bezuinigd." Wel realiseert de interim-directeur zich dat niet iedere gemeente even gretig zal zijn met de inkoop van een preventie-programma. Het ge vaar dat daarmee de financiële grondslag voor Halt Zeeland on der druk komt te staan, ziet hij echter niet. Het bureau kan putten uit de expertise van de achttien overige Halts in Nederland. „En desgevraagd kunnen we ook een volledig nieuw pakket ontwikke len. Niet zo zeer méér, maar duide lijker waar voor je geld." Halt Zeeland overlegt met de even knie voor Midden- en West-Bra bant over een bestuurlijke fusie. Het bureau in Bergen op Zoom be schikt, anders dan Goes, over een fiill-time directie. goes - Trekkers en andere land bouwvoertuigen zijn gewoon ver zekerd bij ZLM Verzekeringen in Goes. Deze uit de landbouwwe- reld voortgekomen verzekerings maatschappij hanteert in haar ver- zekeringsvoorwaarden geen maxi mum snelheid van 25 km per uur. Wel is de verzekering in principe beperkt tot agrarisch gebruik. Wie een trekker voor andere doelein den wil gebruiken, moet daarvoor toestemming vragen. Bij ZLM Verzekeringen hebben zich maandag - net als bij andere verzekeringsmaatschappijen - ver zekerden en tussenpersonen ge meld met vragen over de verzeke ring van hun landbouwvoertui gen. Aanleiding waren berichten eind vorige week over het gerechts hof in Amsterdam dat van oordeel is dat trekkers die harder kunnen dan 25 km per uur onverzekerd zijn als ze op de openbare weg rij den. Volgens Leo Remijn van ZLM Ver zekeringen kijken de verzekeraars uit naar het moment waarop land bouwvoertuigen op kenteken gere gistreerd worden en aan de be stuurders eisen op het gebied van de rijvaardigheid eisen worden ge steld. 's-HEERENHOEK - De Sloeweg tussen de A58 en rige automobilist uit Amersfoort op de verkeerde stuurd door een 22-jarige man uit het Friese Han- de Westerscheldetunnel was gisterochtend uren- weghelft terechtkwam, toen hij corrigeerde om- turn. De toegesnelde traumahelikopter bleek niet lang gestremd na een frontale botsing. Het onge- dat hij eerst met zijn rechterwielen in de berm nodig te zijn. De automobilist had slechts een ge luk gebeurde even na half negen, toen een 46-ja- reed. Hij botste frontaal op een vrachtwagen, be- broken arm. foto Willem Woznitza Info-avond afgezegd over endometriose goes - De voorlichtingsbijeen komst over de aandoening endo metriose die dinsdag 22 januari in het Goese ziekenhuis zou plaats vinden is wegens omstandigheden geschrapt. Dat meldt het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes op zijn website. Een alternatieve datum voor de voorlichting wordt niet ge geven. Q| www.endometriose.nl Foto-expositie over Tweede Maasvlakte Rotterdam - Het Nederlands Foto museum in Rotterdam toont 'een laatste blik' op Maasvlakte 2. Dor- othée Meyer heeft afgelopen zo mer foto's gemaakt van het het ge bied waar de Tweede Maasvlakte zal komen. Het Havenbedrijf Rot terdam doet tot en met het jaar 2012, als het nieuwe havengebied klaar is, jaarlijks een project met een kunstenaar. De expositie loopt van 18 januari tot en met 2 maart. Debat over wonen en werken in grensstreek terneuzen - Europarlementariër Lambert van Nistelrooij (EVP) houdt maandag 21 januari samen met het CDA een debat in het Zel- denrust-Steelantcollege in Terneu zen. Onderwerp is: Wonen, wer ken en studeren in de grensstreek. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs houdt een inleiding. De bij eenkomst wordt om 19.45 uur geo pend. Tips voor ouders van jongeren over alcohol vl1ssingen - Ouders met kinderen tussen de tien en vijftien jaar kun nen dinsdag 22 januari in gesprek over jongeren en alcoholgebruik bij het Scheldemond College in Vlissingen. Indigo houdt dan een ouderavond over de risico's van al coholgebruik op jonge leeftijd en manieren om kinderen zo lang mogelijk van het drinken af te hou den. Duur: 19.30 tot 21.30 uur. Aan melden: 0118-625113. Het gemeentebestuur van Vlissingen stelt een ieder in de gelegenheid af scheid te nemen van oud-burgemeester Anneke van Dok - van Weele en de oud-wethouders Ellie Walrave - Troost en Conny Seijbel. Het afscheid van de oud-collegeleden vindt plaats tijdens een openbare afscheidsreceptie op: vrijdag 25 januari 2008 van 16.00 - 18.00 uur (doorlopend) in de centrale hal van het stadhuis, Stadhuisplein 2 te Vlissingen. Relaties van de vertrokken collegeleden en inwoners van Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem zijn van harte welkom tijdens deze afscheidsreceptie. VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47